Introverti mají určité způsoby chování, které mohou ostatní lidé považovat za poněkud zvláštní. Být introvert může být dar, záleží však na tom, koho se zeptáte. Takovým extrovertům připadá introvert jako podivín. Zato introvert má pro to, co dělá, velmi dobré důvody.
Je mnoho věcí, které lidé o introvertech vůbec netuší. Dokonce ani sami introverti možná neví, že ostatní členové jejich introvertního kmene dělají totéž, co oni.

[wp_ad_camp_2]

15 povahových rysů introvertů:

1. Rozesmívají se sami
Občas dávají přednost vlastní společnosti. Mají rádi své nápady, myšlenkové bloumání, tvoření, čtení, sledování filmu, relax a občas upřímně rozesmějí sami sebe.
Rozesmějí i vás, ale jen tehdy, když se cítí natolik příjemně, aby se s vámi podělili o svůj humor. Introverti jsou i mnozí slavní komici, což do značné míry vysvětluje, proč si všímají věcí, kterých si jiní lidé všimnou jen zřídka.

[wp_ad_camp_2]

2. Aby si dobili baterky, potřebují být sami
Aby si introverti dobili baterky, potřebují být sami. Lidé kteří to netuší, někdy introverty považují za společensky nemotorné, plaché a nudné. Nic však nemůže být vzdálenějšího od pravdy.
Cení si skutečné vztahy a umí vést dlouhé, hloubavé rozhovory. Nejsou plaší, ale chtějí se vyhýbat společenským interakcím, které jim nedávají smysl a jen jim zbytečně berou energii a čas. To je důvod, proč nechtějí mít kopu přátel jen proto, aby je měli. Potřebují být sami, neboť být s množstvím lidí a čelit jim, je vyčerpávající.

3. Lidi mají rádi a zároveň nemají
Na lidech mají rádi to dobré. Poznávají jací skutečně jsou a v jejich společnosti se cítí příjemně, i když se nic neříká. Rádi poznávají jejich skutečnou stránku.
Co však rádi nemají jsou falešní lidé, vyžívání se v drbech, rozhovory o počasí a čemkoliv jiném, co nevede k vytváření lepšího zítřka.

Tento dvousečný meč utváří svět neustálého zvažování, do které kategorie lidé patří. Introvert si klade otázku: ,,Měl bych tě poznat, nebo neměl?” Introvert rychle zjistí, s kým chce být přítel a s kým ne.

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU: ALUŠKA.ORG – Návod k použití introverta, aneb 15 povahových rysů introvertů

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.