Každý z nás někdy v průběhu života zažije citlivý, zkažený, nebo ulomený zub. Nikdo už nám však neřekne, jak tyto problémy přirozeně léčit, nebo jak jim přecházet. Doktoři a zubní hygieničky jen krčí rameny a vykládají, že to máte genetické a že už se to zachránit nedá… Ti slušní vám alespoň ukážou, jak správně na zubní hygienu, aby se vaše problémy nezhoršovaly tak rychle, nebo aby alespoň odešel zánět dásní, který je způsobený právě špatným čištěním. Přesto se nám stále vykládá, že maše medicína je na špičkové úrovni. To mi vždycky hne žlučí, když to někde slyším, nebo čtu. Tak proč nemáme všichni dokonalé zuby?

[wp_ad_camp_2]

Dnešní článek čerpá z rad ruského spisovatele Borise Vasiljeviče Bolotova, který se intenzivně zabývá opravou lidského organismu.


Boris Vasiljevič Bolotov, biolog, fyzik, chemik. Autor více než 600 vynálezů a patentů. Je vědecky zdokumentováno, že Boris Bolotov pomohl zregenerovat mnohým lidem nejen nové zuby, ale i celé zničené orgány.

Bohužel ne všechny Borisovy rady jsou ještě dnes plně použitelné, vzhledem k tomu že se částečně orientuje na mořské produkty. Silně znečištěné radioaktivní moře a mořské produkty už dnes bohužel nejsou součástí zdravého jídelníčku, jsou naopak při konzumaci nebezpečné a měli bychom se jim pečlivě vyhýbat. Můžeme si za to sami, když zacházíme s přírodou, jakoby byla plastový sáček na jedno použití. Mějte toto na paměti při čtení rad a zařiďte se podle svého nejlepšího vědomí. Přesto zde uvedu i rady spojené s mořem.

[wp_ad_camp_2]

Divoká zvířata mají obvykle kvalitní rezervy, proto mají tendenci umírat se zdravými zuby. Mořské ryby nemají se zuby problémy téměř žádné. To však už neplatí pro domácí psy a kočky, kteří jsou krmeni komerční hotovou stravou. Zubní kazy jsou totiž kromě špatné hygieny způsobeny i nevhodným jídlem, proto se našim domácím miláčkům kazí zuby jako nám, zatímco v přírodě mají jejich příbuzní o mnoho lepší chrup.
Existuje mnoho důkazů, které ukazují, že i domorodé kmeny, které začaly přecházet na moderní zpracovanou stravu (vyznačuje se zejména přemírou sacharidů), začali mít najednou zubní kazy, které při tradičním stravování neměli a u jejich dětí se najednou začaly objevovat zakrněné čelisti, křivě rostlé zuby a další vývojové vady. Je to vysvětlené například i v přednášce doktorky Elekové, kterou jsem zde nedávno dávala.

Není to náhoda, že mořské ryby nemají zubní kaz. Zuby se totiž formují v elektrolytu mořské vody, která je ideální médium pro vytvoření krystalického dentinu. Zuby zvířat by byly perfektně zdravé, kdyby neustále držela v ústech mořskou vodu nebo sůl, což je však nemožné. U člověka, který neví jak moc je pro jeho zuby sůl důležitá, se zuby kazí ještě rychleji – kvůli kurdějím, zubnímu kazu a dalším nemocem.

 

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU ZDE: ALUŠKA.ORG – Návod na domácí léčbu a regeneraci nemocných zubů

[wp_ad_camp_2]

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.