….tak jako už několik století a jinak tomu nebude i v budoucnosti. Oni totiž nic jiného neumí a učit se nechtějí. Nechtějí se učit žít v míru, pokoji a lásce. Jsou to pro ně nejen cizí slova, ale hlavně se jich štítí. Proto v Evropě udělali to co udělali…..

Ne Rusko, ale Amerika si hraje s ohněm s jejich „extrémně provokativními kroky“
Rostoucí konflikt mezi Spojenými státy a Ruskem kvůli konfliktu na Ukrajině je výsledkem snahy Washingtonu udržet svou hegemonii a podnikat „extrémně provokativní kroky“ ve východní Evropě, v souladu s americkou politikou a ekonomikou, uvedl americký ekonom.
„Konflikt s Ruskem zcela vytvořil Washington,“ uvedl Paul Craig Roberts, ekonom, který také sloužil jako asistent tajemníka státní pokladny pro hospodářskou politiku v administrativě bývalého amerického prezidenta Ronalda Reagana.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

„Je to vážná situace, v níž Spojené státy vedou Evropu do konfliktu s Ruskem, a vše co Spojené státy chrání je jejich hegemonii a jejich jedinečný status moci,“ řekl Dr. Roberts deníku Press TV.
„A v zájmu ochrany svého postavení, to má přinést obrovský tlak na Rusko a také na Čínu, aby se Washington pokusil přimět tyto země přijmout vedení Washingtonu v souladu s washingtonskou zahraniční politikou,“ dodal.
„Takže se jedná o velice nebezpečnou situaci, ale chyba je zcela na straně Washingtonu.“
Dr. Roberts odsoudil náměstka amerického ministra obrany Roberta Worka za jeho nedávné výroky v Kongresu, kde obvinil Moskvu z rostoucího napětí ve východní Evropě.
V projevu pro zákonodárce v americké Sněmovně reprezentantů, Work prohlásil, že si Rusko „hraje s ohněm“, tím, že hrozí rozšířit svůj arzenál jaderných zbraní v reakci na rostoucí vojenskou přítomnost ze strany Spojených států a jejich spojenců NATO v blízkosti ruských hranic.
„Myslím, že ministerstvo obrany Spojených států je poněkud zmatené, protože Washington je ten, kdo si hraje s ohněm, nikoli Rusko,“ uvedl Dr. Roberts.
„Washington je ten, kdo zorganizoval převrat na Ukrajině, která je strategickou hrozbou pro Rusko, Washington tlačí na NATO, aby přidalo více tanků, vojáků a dělostřelecké a raketové základny na ruské hranice,“ uvedl Dr. Roberts.
„Washington se momentálně podílí na barevných revolucích v Arménii a Kyrgyzstánu, Washington vytáhl smlouvu ABM, Washington oznámil nasazení základen na výrobu balistických raket na ruské hranici, Washington přepsal americkou strategickou válečnou doktrínu, která Spojeným státům umožní preventivní jaderný první úder,“ vypozoroval Dr. Roberts.
„Všechny z nich jsou extrémně provokativní kroky ze strany Washingtonu a Rusko na ně velmi, velmi pomalu reaguje, a to velmi neprovokativně,“ poznamenal.
PressTV/ svobodnenoviy.eu
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.