Nemohu neustále dokola opakovat články, které jsem psal v minulosti a ve kterých jsem varoval lidi před půjčkami a zadlužením sebe a své rodiny.

A nyní k tématu. Jak jsem psal o TTIP a tajných zákonech EU, které se nedostanou lidem před oči na přečtení až do doby, než spadne klec. Pak jste ale v ní. Ven se asi nedostanete. Domnívám se, že jsme všichni na jedné lodi a bylo by dobré táhnout za jeden provaz a pomáhat si s daty navzájem. Nepíši o něčem, o čem nejsem pevně přesvědčen a pokud Vám nemohu podat důkazy.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Vše je stanoveno různými zákony v EU a panfletu TTIP. Kdyby měli lidé možnost si je přečíst a prostudovat, vznikla by zde během několika dnů revoluce. Podotýkám, že žáby se musejí vařit pomalu. A to s lidstvem dělají po celá tisíciletí. Nastala ale doba probuzení před totálním uvařením a žáby mohou ještě vyskočit z vody ven.

Popřemýšlejte o slovech MADAMME MERKELOVÉ, která pozvala všechny „uprchlíky“ do EU s tím, že zde na ně čekají a domy jim tu dají. Reklamy v televizi v Africe a mnoha jiných zemích. Uváděl jsem v minulosti. Proto se sem hrnou, aby dostali to, co jim bylo slíbeno. MADAMME MERKELOVÁ ale nemůže dostát slovům a proto se začínají lidem brát byty a domy. Nevěříte? První pokusní beránci a první náznaky na příkaz vlády jsou v Německu v akci. Článek si můžete přečíst s překladačem zde.

Je to zatím jenom zkouška, jak lidé budou reagovat a co se bude odehrávat. Potřebují získat zkušenosti a potom se podle toho zařídit v dalších případech, popřípadě celoplošné akci.

Je nutné si uvědomit, že jste dostali půjčený majetek od bank (peníze), které dle nějaké smlouvy máte do určité doby vrátit. Málokdo však ví, že jsou nové směrnice bank, které jste tiše odsouhlasili. Psal jsem o nich v roce asi 2010-2011. Jedete-li na dovolenou na 14 dní na hory a neuvědomili jste písemně banku? Může Vám okamžitě zrušit kredit a musíte ho splatit třeba do 14 dnů. Nebo čekáte dítě a manželka půjde na mateřskou, je to taky důvod k okamžité výpovědi, pokud jste neuvědomili banku. Slíbili jste sousedce, která je stará paní,  že ji vysajete byt a vy to neuděláte? Bude-li si na Vás stěžovat u banky, je to také okamžitý důvod k výpovědi kreditu.

Další absurdity, které jsou zakódované v bankovních smlouvách, nebudu psát, bylo to otištěno dokonce v českém tisku před 2-3 roky. Laik se diví odborník žasne!

Ptáte se co dělat? Ano, radil jsem všem dopředu, neberte si půjčky. Nyní, když přijde na lámání chleba, bude to pro mnohé hrozné. Dobře, poradím Vám i teď.

Mám jednoho dobrého známého v Německu. Když jsem ho jednou náhodou navštívil asi před 4 lety, byl velice nevrlý, byl v depresi a já to na něm okamžitě poznal. Moc se se mnou nechtěl bavit. Při čaji, který mi nabídl jsme prohodili pár slov a já chtěl odejít. Netrávím rád čas s lidmi, kteří se nacházejí v takovém stavu a vysávají z Vás energii. Místo odchodu jsem mu položil otázku. Takového jaký jsi dnes tě neznám, jsi jiný, něco se s tebou stalo. To nejsi už ty. Kdo vlastně jsi?

 

[wp_ad_camp_2]

 

Vytřeštil na mně oči, obličej plný údivu, a zeptal se, jak jsem to poznal? Na hloupou otázku hloupá odpověď. Běž do koupelny a podívej se do zrcadla. Zase k mému údivu šel skutečně do koupelny. Po chvilce přišel a řekl, ano mám problémy. Během roku jsem zestárl o mnoho let. Poblahopřál jsem mu k jeho objevu který mu zrcadlo prozradilo. Než mně stačil cockoliv dalšího říci, poznamenal jsem: Máš problém s majetkem, s hmotou, která tě obklopuje, že ano. Sklidil jsem další pohled úžasu. Málem se rozbrečel. Vylíčil mně rozsáhle jeho problém a zeptal se na řešení, jestli bych nějaké znal.

Pro čtenáře aby pochopili další radu: měl problémy s hypotékou na barák, dále hypotékou na auto a ještě k tomu s jeho dcerou. Nespával, převaloval se celé noci v posteli a dostal se do depresivních stavů.

Chtěl po mně radu, tak ji dostal. Řekl jsem mu, že jestli tohle hned od zítřka nezačne řešit, skončí i s rodinou na ulici a nebude mít nic. Ihned prodej dům který nepatří tobě, ale bance, zbav se auta a nastěhuj se do malého bytu, který nestojí tolik jako splátky na dům. Stejně o něj přijdeš. Je to jeden z mála jedinců, kterému jsem poradil, a skutečně radu přijal. Prodal dům, auto vrátil a zbylo mu ještě mnoho peněz na luxusní život.

Luxusní život je žít v klidu, bez tlaku z kterékoliv strany a mít hodně času pro sebe a pro rodinu. Pamatujte si prosím, že majetek a hmota v životě na Zemi nemá žádnou hodnotu. Je to vztah člověka k člověku a rodina, (skuteční přátelé) to má cenu!

Asi před třemi měsíci jsem ho opět navštívil v jeho malém bytě, byl spokojený jak on, manželka a i problémy s dcerou se jako mávnutím kouzelného proutku vyřešily. Vše si totiž urovnal v hlavě a už s nikým nesoutěží. Bylo na něm vidět, že je opět šťastný. Neodpustil jsem si zase nevhodnou poznámku a poslal jsem ho opět do koupelny před zrcadlo. Šel tam a s rozzářeným obličejem mi sdělil, že je to zase on, šťastný jako kdysi. Jeho velká hacienda, ve které bydlel, byla až příliš velká na jeho příjem a příjem jeho manželky.

Bylo by dobré si uvědomit, že lidé se snaží ukázat druhým co mají, jak luxusně žijí a co vše si mohou pořídit. Chlubí se většinou cizím peřím. Když jdou na kávu, téma rozhovorů je většinou stejné, hovoří jenom o svém majetku, kde byli na dovolené, jaké mají auto a jaký mají mobil, co si koupili na sebe, a mnoho dalších nepotřebných věcí. Kdo jde dnes ještě do lesa na procházku a nesedí doma před zlodějem času (televizí a počítačem)?????

 

[wp_ad_camp_2]

 

Pro mladé lidi, kteří mají zájem se odstěhovat od rodičů a začít samostatný život bych doporučil následující. Ušetřit si pár tisíc na kauci a první nájem. Je nutné aby aspoň jeden z nich pracoval. Vzhledem k tomu, že vše je dnes předražené a hypotéky také, doporučuji uskrovnit se, bydlet raději v malém bytě v nájmu, určitě se dá sehnat. Je nutné, aby si mladí lidé uvědomili, že je půjčkou zotročují. Protože neustále musejí potom splácet bance peníze a dostanou se do kolotoče, který nikdy nezastavuje. No vlastně zastavuje: destrukcí.

Je skutečně na každém jedinci, aby rozhodl do čeho půjde. Zvážil velice PEČLIVĚ každý krok a možné důsledky v budoucnosti. Půjčky dělají z lidí, promiňte mi ten výraz, mrzáky, a způsobují při sebemenším narušení příjmu peněz deprese a rozvrat rodin. Vymysleli to na lidstvo výborně.

Všeobecné rady, které jsem zde umístil, byly pro většinu lidí. Jsou samozřejmě i specifické, které se musejí řešit případ od případu zvlášť.

Dnes jsou na všechno páky, jenom málo kdo o nich ví…..

…..s Láskou a úsměvem tm….

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.