Lidé o sobě rádi mluví, ale některé věci bychom si měli nechat pro sebe. Je skvělé mít přítele, za kterým můžete zajít, když potřebujete poradit, ale mnohé nejniternější věci, které chceme sdílet, bychom sdílet vůbec neměli. Bez ohledu na to, jak moc je vám někdo blízký, o níže uvedených věcech byste neměli mluvit. Nechte si tyto věci pro sebe a uvidíte, jak daleko se dostanete. Přílišné sdílení vašeho soukromí vám totiž v životě udělá velké problémy.

Věci, které bychom si měli nechat pro sebe:

Vaše problémy ve vztahu

Pokud vás někdo bije, tak to každopádně někomu sdělte, ale pokud si na svůj vztah pouze stěžujete, PŘESTAŇTE. Vaše vztahové problémy by se měly řešit v rámci vztahu. Zapojování dalších lidí do těchto neshod, vám v určitém okamžiku vybouchne do obličeje.

Vaše dobré skutky

To, že jste udělali něco dobrého, neznamená, že o tom musíte říkat celému světu. Uznání není tak důležité, jak si někteří lidé myslí.

Váš osobní život

Jistě, sdílet něco ze svého osobního života je v pořádku, ale nesdělujte každý detail. Nastavte si hranice a nepřekračujte je. Mluvte jen o věcech, o kterých je vám příjemné mluvit.

Vaše finance

Vaše finance jsou něco, s čím se musíte vypořádat sami. Neřešte je s přáteli, ani s rodinou. To, jak jste na tom s penězi, se netýká nikoho jiného, než vás.

Pokračování článku: Nebezpečí přílišného sdílení: 8 věcí, které byste si vždy měli nechat pro sebe

 

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.