Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Vedení v Kyjevě se „úplně zbláznilo“, řekl Putin
  Vedení v Kyjevě se „úplně zbláznilo“, řekl Putin

  Vedení v Kyjevě se „úplně zbláznilo“, řekl Putin

 • Od netrpělivosti ke klidnému očekávání
  Od netrpělivosti ke klidnému očekávání

  Od netrpělivosti ke klidnému očekávání

 • Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem
  Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem

  Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem

 • Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování
  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

Související zprávy

Nechoďte do Džungle v Calais, všichni mají zbraně, varovaly úřady policisty…..

….tak jak píší, vzniká v mnoha zemích uprostřed Evropy „džungle“ a to je teprve začátek. Zajímavé, že přes veškeré znalosti situace, žádná vláda s tím nic nedělá. V následujícím článku, který vyjde za hodinu se dozvíte, proč s tím nic nedělají!!!!!

20:54

Nechoďte do Džungle v Calais, všichni mají zbraně, varovaly úřady policisty - anotační foto

Tábor „džungle“ v Calais
FOTO: Reprofoto Mail Online

01. listopadu 2015, 21:00 (Aktualizováno 16:57)
Martina Učňová, EuroZprávy.cz

Calais – Už nějakou dobu se mluví o tom, že se z tábora v Calais, známého pod přezdívkou „Džungle“, stává plnohodnotné město. Lidé, kteří zde žijí, provozují obchody, mešity i kostely, dokonce je zde možné nalézt opravnu kol. Kromě toho hned vedle tábora vznikl i provizorní hřbitov. Místní se ale obávají růstu násilí, dění v táboře prý ovlivňují gangy.

Na hřbitově na dohled od tábora je momentálně pohřbeno 28 lidí. Všichni zemřeli při snaze nalézt nový život v Evropě. Každého z nich teď připomíná jeden dřevěný kříž. Na některých jsou uvedena jména, na jiných jsou jen čísla. Mnozí z nich zemřeli při dopravních nehodách.

Nejmladší pohřbenou je novorozená dívka Samir Khalida. Její matka utíkala z Eritreje do Evropy, spadla však z kamionu, kterým se vezla, což spustilo předčasný porod.

Snímek obrazovky 2015-11-02 v 21.13.14

Dvaadvacetiletý Súdánec Adam Joumoua Abdellah Abderahmane zemřel poté, co byl asi před měsícem sražen autobusem kyvadlové dopravy v blízkosti tunelu vedoucího pod kanálem La Manche.

Další kříže nesou jména Saleha el Fadela ze Súdánu a Mousse Houmeda (17) z Eritreje. Oba byli nalezeni mrtví v tunelu v červenci. Zatím poslední člověk zde zemřel 16. října, když byl sražen vlakem a roztrhán na kusy.

Deník Daily Mail ale upozorňuje, že počet mrtvých by mohl brzy značně vzrůst v důsledku násilí mezi migranty. Mnozí z nich mají nože nebo pistole. V táboře se také zvyšuje napětí, protože v posledních týdnech se počet obyvatel rozrostl o další 3 tisíce lidí.

Snímek obrazovky 2015-11-02 v 21.12.58

Džungli podle některých místních ovládají ozbrojené gangy, které nutí ženy k prostituci. „V noci je to peklo. Tolikrát jsem viděl ženy, které byly gangy donuceny k sexu,“cituje server Daily Mail jednoho z migrantů.

„Před pár dny jsem viděl, jak nesou jednu ženu do stanu, bojovala a plakala. Byla znásilněna mnoha muži. Gang tak od mužů získával peníze. Chtěl jsem to zastavit, ale oni mají nože a pistole,“ dodal.

Podle serveru se bezpráví uvnitř tábora obávají také francouzské úřady. Dokonce prý varovaly policisty, aby hlídali pouze hranice Džungle, ale aby dovnitř nechodili.

Další obyvatel tábora mluví o tom, že zbraně nosí skoro všichni. Někteří se prý brání i mačetami. „V noci jsme slyšeli střelbu. Takto bychom neměli žít. Musím se dostat do Anglie, pak to bude lepší,“ uvedl obyvatel Džungle.

„Ve špinavé, krysami zamřené Džungli v blízkosti přístavu teď táboří více než 6 tisíc lidí. Ti se snaží propašovat na nákladních automobilech do Anglie. S blížící se zimou humanitární organizace varují, že už tak špatné podmínky se mohou nadále zhoršovat,“ varuje Daily Mail.

Francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve uvedl, že do oblasti by mělo být nasazeno asi 1000 nových policistů, zároveň byl na 400 zdvojnásoben počet lůžek v ubytovnách pro ženy a děti. „Mezitím budou do konce týdne postaveny vyhřívané stany. Žádná žena, žádné dítě nezůstane v tomto městě bez přístřeší,“ dodal ministr.

Celý článek si můžete přečíst zde.

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál