Nejvyšší soud USA umožnil svým rozhodnutím celostátní prosazování nového pravidla Trumpovy administrativy, které stíží většině středoamerických migrantů udělení azylu ve Spojených státech.

Středeční Usnesení soudců dočasně ruší rozhodnutí soudu nižšího stupně, které zablokovalo novou azylovou politiku v některých státech podél jižní hranice. Účelem této politiky je odepřít azyl každému, kdo prochází jinou zemí na cestě do USA, aniž by tam hledal ochranu.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Většina lidí překračujících jižní hranici jsou Středoameričané, kteří prchají před násilím a chudobou. Podle nového pravidla jsou z velké části nezpůsobilí, stejně jako žadatelé o azyl z Afriky, Asie a Jižní Ameriky, kteří pravidelně přicházejí k jižní hranici.

Prezident Trump na twitteru reagoval příspěvkem o „velkém vítězství pro hranici“. Mluvčí Bílého domu Hogan Gidley uvedl, že nejvyšší soud zvrátil „chybný“ předchozí verdikt, což vládu potěšilo, napsala Agentura AP.Prezident Trump na Twitteru také uvěřejnil, že „zeď se staví velmi rychle i navzdory naprostým obstrukcím ze strany Demokratů v Kongresu a jinde!“

 

Přeložila tereza 

 

[wp_ad_camp_2]

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.