Milí čtenáři, vítejte u kontroverzního článku na kontroverzní téma. Nedávno mi youtube nabídl povídací video slečny, která se rozhodla podělit o své zkušenosti s hormonální antikoncepcí. (Můžete se na něj podívat ZDE) Přestože je video krásně vizuálně udělané, pěkné nasvícené a v pozadí jede veselá optimistická sluníčková hudba, její povídání je naprosto hrůzostrašné. Možná si ani sama autorka neuvědomuje, jak moc děsivá její zkušenost je.

Antikoncepce jí byla nasazena v patnácti letech preventivně. Přestože byla zdravá a neměla vůbec žádné problémy. Sama říká, že v té době to tak bývalo. Mohu to potvrdit, protože jsem stejného věku a skutečně když mně bylo 15, kolovaly legendy o tom, že na gynekologii musíte jít poprvé když dostanete menstruaci a předepsání antikoncepce bylo standard, kterým se řešilo i obyčejné akné…
Cpát do puberťáků – kteří se ještě vyvíjí – umělé hormony, když jsou přitom zdraví, je zrůdnost.
Slečna brala antikoncepci 10 let, pak ji musela krátkodobě vysadit a teprve tehdy zjistila, jaké to je vlastně svinstvo, jak moc se její hormonální systém po deseti letech útlumu zbláznil.
Dále hovoří o své zkušenosti s vaginálním tělískem, což je také naprosto šílené, přestože o tom mluví s naprostým klidem, jakoby to snad bylo normální. Zdravou ženu, které vůbec nic není, kvůli tomu musí uspat – přitom narkóza je nebezpečná a skýtá zdravotní rizika jako je infarkt nebo poškození mozku – jenom aby byla na pár let chráněná před početím a pak by se tělísko stejně muselo vyměnit, nebo vyndat – to je další narkóza. Úplně zbytečné poškozování zdravých lidí a pro co? – Vždyť to za to vůbec nestojí a ani to není nutné, když existují jednodušší, méně invazivní metody.
Svoji zkušenost uzavírá rozumně. Hormonální antikoncepci spíše nedoporučuje a říká, že je lepší mít zodpovědného partnera, dávat si pozor oboustranně, ne že jeden si užívá a druhý si kvůli tomu zhuntuje zdraví. Také zmiňuje, že je na tom psychicky mnohem lépe, od té doby co neužívá hormony.
.

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU ZDE: ALUŠKA.ORG –  Někteří gynekologové v 21. století opravdu věří tomu, že ženská menstruace je ,,evoluční blok v mozku ženy“

.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.