V kontextu s mým veřejným prohlášením, kdy jsem uvedla, že jsem ukončila v sobotu 15.2.2020 své čtyřleté působení v Národní domobraně a následně jsem byla nějakou zvláštní „náhodou“ na 30 dnů zablokovaná na mém FB profilu, se vyjadřuji k této záležitosti a chci uvést snůšku lží Marka Obrtela na pravou míru.

Situace v Národní domobraně je napjatá již tři roky. Můj první a zásadní spor byl s M.Obrtelem a tehdy ještě s Davidem Buchtelou ohledně členských poplatků, které zavedli v Národní domobraně a nechali si je posílat na svůj účet.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Dále jsem nesouhlasila s nechutně předraženými nášivkami, za které jim rovněž peníze chodily na účet. Obě tyto záležitosti jsem od počátku odsoudila a distancovala jsem se od všech finančních aktivit a Obrtelovi jsem bezprostředně po tom, co s tímto přišel oznámila, že takovými kroky domobranu pohřbí.

Národní domobrana není business, bohužel toto Obrtel nechtěl pochopit a tak v první vlně sbírání stokorunových poplatků ztratil důvěru a Národní domobrana ve velkém ztrácela příznivce i členy.

To byl pro mě klíčový moment, kdy jsem se za Obrtela neskutečně styděla.

Je zajímavé, že v té nechutné snůšce lží, kterou M. Obrtel o mě rozšiřuje se tímto veřejně nepochlubil. Nedivím se…

Mnohokrát jsme se jako rada ND Obrtela a Buchtely dotazovali na jejich hospodaření s prostředky, které od domobranců získávali bez našeho vědomí. Nikdy nám nikdo nepředložil žádné dokumenty týkající se této věci, natož pak výpisy z účtů.

Dále jsem velmi překvapená, jak najednou veřejně odsuzuje moje působení v Donbasu. Obrtel lže, že se o otevření mého Zastupitelského centra dozvěděl až z pozvánky. Osobně jsme v rámci nejužšího vedení vše podrobně konzultovali a moje činnost byla pro ND klíčová, protože jsem Národní domobranu mediálně zastupovala v rámci naši dohody o rozdělení činností v radě ND. Nikdy jsem nepodnikala kroky bez konzultace s radou ND.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Obrtela jsem na Donbas zvala mnohokrát, ale nebyl manželkou a tchýni puštěn. Takto zněla vždy jeho odpověď. Nedokážu si představit, jaké příkazy by doma dostal, kdyby došlo opravdu k ohrožení našeho státu. Neustále si stěžoval, že je sledován BIS, a že se cítí ohrožen. Nakonec místo sebe poslal na Donbas Františka Krejču. Takto si chlapa, natož velitele, opravdu nepředstavuji a tak jsem mu doporučila, aby tedy i nadále zpíval ve svém kostelním sboru a obranu státu přenechal skutečným chlapům.

Po celé moje působení v ND mi Obrtel bránil v publikaci mých článků na webu a FB stránce Národní domobrany. Jako důvod uvedl, že je mě už všude plno, a že zastiňuji jeho a kolegy. Ovšem to, co sdělil v médích, je ještě pikantnější. Dle Obrtela jsem radikální a to ho poškozuje. Obrtel – rádoby velitel spolku o 30 důchodcích a pár lidech v produktivním věku (to je totiž celá sestava ND), tedy nazývá čistou, nezaobalenou pravdu, radikalismem.

V tom případě tedy budu radikální, ale zaobalovat pravdu vylhanou omáčkou, aby byla pro některé zbabělce lépe stravitelná, nebyla a nebude nikdy moje parketa.

Je zajímavé, že mi byl bezprostředně po mém veřejném ohlášení, že z ND odcházím, zablokován na 30 dnů účet na mém FB profilu a začala kampaň ze strany Obrtela, Raptor TV a nějakého Kapala ze Svobodného rádia a ještě zajímavější je, že všichni tři intenzivně spolupracují s SPD! Pokud jde o Raptor TV a Žarka Jovanoviče, tak ten mě veřejně špiní už pět let. Možná je to vzhledem k jeho insolvenci a dluzích ve výši 5 milionu jedna z dobře placených zakázek. Kdo je zadavatelem si nemusíme dlouho domýšlet…

Nikdo z výše uvedených mě neoslovil, abych se k dané věci taky veřejně vyjádřila. Zkrátka se domluvili mezi sebou, využili zbaběle moji blokace na FB  a veřejně vypustili info, že mě oslovili, ale údajně se bojím a nechci vystoupit! Kdo mě zná, dobře ví, že slovo „bojím“ je v souvislosti s mojí osobou to poslední, které by bylo reálné.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Obrtel mě veřejně obvinil z kariérismu, ale byl to právě on, kdo neúspěšně kandidoval v posledních senátních volbách, nikoli já…

Nechápu, jak mi může veřejně vyčítat i takové drobnosti, jako to, že dbám na svůj vzhled. Pochopitelně si jako žena na své image zakládám, nemluvě o tom, že jsem veřejně činná osoba a očekává se to ode mě.

A teď navážu na další lež Obrtela. V srpnu jsem mu skutečně poslala (znechucena jeho chováním) sms ve znění, že mi ND již nedává smysl, a že končím. Tato sms byla soukromá, předcházelo ji mnoho hovorů s Obrtelem, které se týkaly fungování nebo lépe řečeno nefungování ND a mě už nějak nemotivovalo se po všech jeho přešlapech dále angažovat.

Následně mi volal Alois Konečný a přemlouval mě, abych setrvala a vydržela, že má už Obrtela taky plné zuby, zejména jeho arogance a touhy velet zeměkouli, na což ovšem nemá nejmenší potenciál. Veškerou práci za Obrtela dělal za své finanční prostředky již zmíněný Alois Konečný – člen rady ND a mrzelo ho, že se ho nikdy Obrtel nezeptal, zda a v jaké výši je potřeba se s nim vyrovnat. Pár dnů na to mi Obrtel volal a já jsem mu sdělila, že nechápu, proč mi nechal zrušit email ND a on mi řekl, že to není důležité.

V telefonu jsem mu sdělila, že oficiální stanovisko ohledně mého odchodu z ND vydám sama, že jsem mluvila s Aloisem a dám si čas na rozmyšlenou a že dokud se k tomu nepodám veřejné stanovisko sama, tak že v ND zůstávám.

Zrušením emailu ND mi pochopitelně nechodily žádné informace týkající se akcí a setkání v rámci ND a ani to nebrání Obrtelovi, aby veřejně prohlásil lež, že jsem se akcí neúčastnila. Ano, neúčastnila, protože přesně o to mu šlo. Jeho komplexy, že ho snad zastiňuji, byly už v rozporu se zdravým rozumem.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Takovéto veřejné prohlášení činím poprvé v životě a upřímně je zcela v rozporu s mými životními zásadami, protože některé lidi zkrátka ignoruji. Nicméně v tomto případě mám pocit, že na uvedení věcí na pravou míru mám právo, a že není asi úplně fér, když mi není dán prostor rádoby hrdiny a vlastenci na moje vyjádření. Je smutné, že si Obrtel a spol.financováni z kruhů SPD hrají na vlastence a chlapy a přitom se bojí padesátikilové ženy a jejího vyjádření. S takovým materiálem tady máme něco dokázat? A čeho se tedy tolik bojíte Obrteli, Jovanoviči a Kapale? Že by nepohodlné pravdy? Veřejně jste prokázali, že nejste muži, natož chlapi, ale ubrečené pavlačové drbny, které se bojí konfrontace a tím jste klesli na úroveň žumpy.

Poslední lež Obrtela, ke které se chci vyjádřit ,je moje údajné bojkotování a roztrhání dokumentů k založení spolku ND. Dokumenty k založení spolku ND jsme sice připravili, nicméně v konečné fázi Obrtel porušil naši předchozí dohodu, a i když jsem byla ochotná se nad to povznést, některé body jsem chtěla, aby upravil na základě naši dohody. Obrtel trval na své verzi a odmítnul jakékoli změny a tím pádem jsem odmítla být členem spolku ND. Dokumenty stále existují a mohu je předložit, ale Obrtelova verze o roztrhání měla dát celé věci asi dramatický nádech.

K zamyšlení by stála i záležitost Obrtela, která se týká vrácení vyznamenání za jeho  působení v misích NATO. Protože pokud vrátil vyznamenání, ale peníze si ponechal, šlo pouze o populistický tah, nikoli o chlapský postoj k celé záležitosti a takto to má Obrtel, bohužel, ve všem. Udělá „A“ pro oko veřejnosti, ale ono nejpodstatnější „B“ už nikdy nedotáhne do konce. Ovšem rozesílat lidem pomlouvačné emaily plné lží o mě, to mu jde. Je smutné, jak hluboko může jeden malý, zamindrákovaný člověk klesnout.

Není od věci osvětlit můj vztah k SPD a T.Okamurovi. V roce 2016, když jsem poprvé letěla na Donbas, jsem požádala Okamuru, zda by mi pomohl zveřejnit skutečná fakta o válce v Donbasu, protože není přece přijatelné, aby česká vláda financovala z našich daní vyvražďování civilistů na východě Ukrajiny a my jsme to mlčky podporovali. Okamura toto důrazně odmítnul a sdělil mi, že se touto otázkou nikdy zabývat nebude, že nechce mít na krku BIS a neustále problémy. Já jsem mu řekla, že tím u mě skončil, protože pokud mám s někým spolupracovat, musím si ho vážit, což v jeho případě vrcholného alibisty nebude již možné. To jen k osvětlení, proč je na jméno Lisková SPD tolik alergické. Toto vše logicky zapadá do kontextu, kdy si SPD kupuje Národní domobranu a její případné příznivce, výměnou za Liskovou. Ovšem, než do tohoto nezdařilého businessu Okamura udeřil, měl si předem zjistit fakta o tom, že mu 30 lidí v důchodovém věku a pár v produktivním, moc přínosní nebudou.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Po celou dobu mého působení v Národní domobraně jsem se snažila o sjednocení vlastenecky vyhlížejících subjektů, což všichni, kteří moji činnost sledují nejen na mém FB profilu, mohou potvrdit. Bohužel, situace je taková, že každý chce být vůdcem své bezvýznamné mini smečky a o skutečné velké spojenectví „vůdcům“ ani tak nejde, jde o to mít svůj fanklub o pár lidech a čechrat si své ego. Ano, ego je přesně to, co likviduje potenciál vlastenecké síly.

Pro doplnění chci uvést, že mám pouze jeden jediný profil na sociálních sítích a to na FB a poznáte ho tak, že v součtu přátel a sledujících jde cca o 14 tisíc lidí. Takže, co údajně sděluje  „Lisková“  na minimálně pěti falešných profilech, které někdo vytváří za účelem diskreditace moji osoby, stejně tak, jako falešné vulgární fotky a videa, nejsem schopna ovlivnit a je pouze na vašem zdravém úsudku, která sdělení budete nebo nebudete brát v úvahu.

V pondělí 24.2. ve 20h budu na toto téma hovořit na Svobodném vysílači, kterému tímto děkuji, stejně jako Rukojmi.cz a Svobodným novinám, za naprostou korektnost, slušnost a odvahu stavět se k informacím férově, bez ohledu na nátlak zájmových skupin, které pravdu v naši zemi ve velkém potlačuji.

To je vše, co k tomuto chci sdělit. I když by toho bylo mnohem víc, odmítám zabředávat do hloupých sporů a i přes další vlnu lživých pomluv k moji osobě, která bezesporu bude následovat, se k tomuto tématu již nebudu vyjadřovat. Stále věřím ve zdravý úsudek většiny a nechám na každém, ať si vytvoří na celou záležitost svůj názor.

Zdroj: Nela Lisková | svobodnenoviny.eu

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.