…..a jak to bude u nás????

09:54

Šéfovia nemeckých policajných zväzov a odborov varujú pred imigrantmi. Nemeckí policajti totiž zvládli legitimovať iba desať percent zo všetkých prichádzajúcich imigrantov smerujúcich do Nemecka. Ministerstvo vnútra tiež uviedlo, že nemožno vylúčiť prítomnosť teroristov medzi prichádzajúcimi. Informovala o tom Česká justícia.

Nemeckí policajti píšu desivé správy o utečencoch. Je vraj skutočne dôvod sa báť
Foto: SITA
Popis: Nemecká kancelárka Angela Merkelová
Už od jesene nemeckí politici priznávajú, že stratili kontrolu nad svojím územím, čo sa týka osôb, ktoré sa po Nemecku pohybujú. Medzi politikmi bol aj minister vnútra Thomas de Maiziére. Teraz sa k nemu pridali aj predstavitelia policajných zväzov, ktorí tvrdia, že iba desať percent zo všetkých prichádzajúcich migrantov legitimovali.

Možno sú medzi nimi aj vojnoví zločinci

Predseda Syndikátu nemeckých policajtov Jorg Radek dokonca napísal list kancelárke Angele Merkelovej, v ktorom ju informuje o situácii na hraniciach, kde dochádza ku kontrole minimálneho počtu zo všetkých prichádzajúcich. „Z hľadiska vnútornej bezpečnosti to podvracia štát,“ napísal.

Z jeho slov vyplýva, že nemecká polícia nemá tušenie, kto sa vlastne v krajine pohybuje. Predseda Zväzu nemeckých policajtov André Schulz tiež varoval pred rizikom, ktoré počet neodbavených imigrantov predstavuje, a aj on uvádza, že sa medzi nimi pravdepodobne nachádzajú aj zločinci.

„Na žiadosť denníka Die Welt to potvrdil hovorca ministerstva vnútra. Podľa neho vzhľadom na vysoký počet prichádzajúcich do Nemecka nemožno vylúčiť, že sú medzi nimi kriminálnici, vojnoví zločinci, členovia militantných alebo teroristických organizácií.“ Existuje aj pravdepodobnosť, že majú falošné doklady.

Schulz ďalej uviedol, že problémom nie sú falošné dokumenty, ale tie pravé, ktoré môže produkovať Islamský štát a aj skutočnosť, že mnohí jednoducho nemajú vôbec žiadne dokumenty.

Radek sa sťažoval Merkelovej už na začiatku decembra, keď uviedol, že by sa mal zaviesť strop pre počet prichádzajúcich imigrantov do Nemecka.

Celý text nájdete TU.

Autor: spa

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.