…..komu došla trpělivist jsou hlavně policisti a některé vojenské složky.  Není vyloučeno, jestli MADAMME MERKELOVÁ bude neustále razit svoje nesmyslné heslo MY TO ZVLÁDNEME, zapomněla vždycky k tomu dodat POTOPIT CELOU EVROPU A ZLIKVIDOVAT EVROPSKÝ LID, budou v brzké době proti ní učiněny rázné kroky…..

12:54

Německu dochází trpělivost, a Merkelové časTento rok se může ukázat být jeden z nejdůležitějších pro budoucnost EU a německou kancléřku, jejíž perspektiva není růžová, píše Der Spiegel. Padne-li Schengen, padne i euro.

Angela Merkelová, německá kancléřka

„Německo a její kancléřka Angela Merkelová čelí největší výzvě po rozpadu východního bloku,“ uvedl časopis.

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker řekl, že k dlouhému seznamu nevyřešených problémů se přidávají nové, a varoval před „krizí důvěry“ v Evropě. Vztahy v rámci EU se stále zhoršují přílivem uprchlíků, a to nejen mezi Berlínem a Varšavou. Ostatní země, včetně Francie a Itálie, také daly jasně najevo, že migrační krize je problém Německa.

Je zde také otázka Turecka, které by, podle Evropské unie, mělo hrát klíčovou roli při snižování počtu uprchlíků. K tomu Ankara obdržela od EU tří miliardy eur, ale toto řešení se setkalo protesty v Itálii. Německý vicekancléř Sigmar Gabriel nevyloučil, že v extrémním případě se Berlín bude muset vypořádat s problémem na vlastní pěst.

Stoiber dal Merkelové ultimátum do konce března

V německé vládě převládá „více sklíčení, než optimismus,“ poukazuje článek. Existují obavy, že další příliv uprchlíků by mohly vést k obnovení trvalé kontroly hranic v EU. Pokud se v blízké budoucnosti nepodaří zajistit spolehlivou kontrolu vnějších hranic bloku, „bariéry budou jako domino padat z jihu na sever“.

V tomto případě je nutné pohřbít Schengenskou dohodu, a spolu s ní, možná, další úspěchy Evropy, píše Der Spiegel. Potom, podle Junckera, bez Schengenu nedává smysl ani euro.

[wp_ad_camp_1]

Podle Frankfurter Allgemeine Zeitung problém Merkelové spočívá v tom, že některé z jejích úspěchů v otázce migrace již společnost nevnímá. Pochybnosti o politice kancléře vyjádřili i její členové strany a koaliční partneří. „Trpělivost je u konce a kancléřce dochází čas,“ konstatuje FAZ.

Bulvární Bild na titulu klade otázku: „Je Merkelová ještě tou, kterou potřebujeme?“

Průzkum veřejného mínění, který si Bild objednal ukázal, že většina Němců (51%) se domnívá, že migrační politika kancléřky je nesprávná. Přesto většina stále věří, že Merkelová jako kancléř obstojí.

Ovšem jiný průzkum, tentokrát televize ZDF, ukázal pokles důvěry u Merkelová na pozadí migrace krizi a útoků v Kolíně nad Rýnem. Výsledky byly pro kancléřku nejhorší za poslední čtyři roky.

(kou, prvnizpravy.cz, spiegel.de, foto: arch.)
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.