…..dle symboliky je jasné veškeré poselství, které Vám posílají. Dnes už otevřeně a neskrytě….

12:54

„Rohaté“ pivá – trend nielen na Slovensku

Pivo sa väčšinou stále delí na svetlé a tmavé, desiatku a dvanástku, veľké a malé. V skutočnosti sa pivá delia v prvom rade na vrchne alebo spodne kvasené. V súčasnosti sa v strednej Európe zvýšil záujem o pivá typu ejl (ale), teda vrchne kvasené pivá, ktoré sa u nás za socializmu nevyrábali. Ďalšou deliacou čiarou by mohlo a malo byt to, či sú pivá pasterizované a filtrované (tzv. europivá, vyrábané veľkými pivovarmi), alebo Ak sme spirituálne založení, pivá môžeme rozdeliť aj podľa toho, či je na nich satanistická symbolika. Tá sa momentálne tiež derie do popredia, najmä v malých, kočovných pivovaroch.

 

Bežné „rohaté“ pivá známe každému pivárovi sú Kozel, Kelt, prípadne Radegast. Tie všetky majú v logu rohy, rohatú prilbu či masku a odkazujú na pohanskú minulosť.

https://www.vycepy.com/images/551/sudove-pivo-radegast-10-50-l-keg-01.jpg

Nie je kozel ako kozel

Okrem nich existuje aj bavorské pivo typu bock (v nemčine cap). Je silnejšie než bežné pivo, má 6 a viac percent alkoholu. Pôvodne ho varievali v zime na oslavu prichádzajúceho jara. Dnes sa často vyrábajú pivá s obsahom alkoholu 6,66 %, prípadne vo fľaši s objemom 0,66 litra, často aj názvom odkazujúcim na satanizmus. Filadelfskí pivovarníci Dock Street zašli ďalej.

https://img.buzzfeed.com/buzzfeed-static/static/2014-03/enhanced/webdr05/31/9/enhanced-31369-1396273885-26.jpg

Pivo Walker obsahuje kozie mozgy pečené v peci. Jeho tvorca sa údajne inšpiroval televíznym zombie seriálom Walking Dead. V recenziách Rate Beer toto pivo neuspelo, na rozdiel od piva Eurodancer od dánskeho kočovného pivovaru To Øl. V etikete je európska zástava, v jej strede obrátený pentagram. „Od roku 1999 sa naprieč Európou aj svetom nesie konsenzus, že jediná dobrá vec, ktorá kedy vzišla z EÚ, bol eurodance – druh hudby, navrhnutý s jediným účelom: zabudnúť na každodenný stres tancom na parkete v syntetických nohaviciach a obtiahnutom tričku v rytme hudby s opakujúcim se „tuc tuc tuc“ a jednoduchým heslom typu „I’m a Scatman“. Aby sme to podčiarkli: ak sú ľudia, ktorí riadia naše krajiny debili, prečo by mal byť problém v tancovaní ako debil?“ uvádza sa v oficiálnom promo materiáli.

https://s.winestyle.ru/images_gen/53461/0_1_orig.jpg

Pív odkazujúcich na satanizmus je toľko, že nie je ani mojou snahou zmieniť ich všetky. Existuje Black Metal Brewery s etiketami štylizovanými podľa blackmetalových albumov (black metal je štýl hudby, kde je prevažujúcou filozofiou satanizmus a pohanstvo). Okrem toho existujú aj „kolaborácie“ pivovarníkov a blackmetalových hudobníkov. Napríklad Trve (číta sa trú) Brewing sa pri príprave piva dali dokopy s texaskou skupinou Absu, ktorá podľa vlastných slov hrá mytologický okultný metal.

Sládok na prednáške o satanizme

K hudbe vizuálne sprevádzanej obrátenými krížmi a obrátenými pentagramami inklinuje aj bratislavský sládok Peter Chňupa (tiež Gurthnar alebo Necro Brewing), ktorý je pravidelným návštevníkom blackmetalového festivalu Brutal Assault v Čechách. Tento rok ho navštívi už deviatykrát. Varí v bratislavských pivovaroch Fabrika, Komín, navaril pivo Veľký hrdina pre podnik Žil Verne a mal by variť aj v novootvorenej Alžbetke. Minulé leto uvaril pivo Lord Summerisle, názvom odkazujúce na postavu z hororového filmu The Wicker Man (v našich končinách Rituál) z roku 1973. V ňom silno veriaci policajný seržant Howie odíde na odľahlý škótsky ostrov vyšetrovať zmiznutie dievčiny. V miestnej vidieckej komunite vedenej podivínskym lordom odhalí pohanský kult, ktorý ho napokon obetuje v záujme väčšej úrody. Chňupa nie je len fanúšikom hororu, v októbri minulého roka sedel v metalovom tričku s obráteným pentagramom v prvom rade na prednáške Súčasný satanizmus v réžii odborníka z Ústavu religionistiky Masarykovej univerzity v Brne. Chňupa sa pozná s Vladimírom Kaznakovom, vystupuje s ním a s pivovarníkmi z Hellstorku v debatách o pive.

http://s3.amazonaws.com/quietus_production/images/articles/21954/wicker-man_1488981176_crop_550x371.jpg

https://media.giphy.com/media/MA65LSg1865A4/giphy.gif

Luciina noc, Ancikrist a Ipabog

Vladimír Kaznakov alias Kazo (Unorthodox Brewing) z Bratislavy uvaril v holíčskom pivovare Wywar svoj ejl (vrchne kvasené pivo) Baron Samedi. Tento barón je duch obzvlášť zdatný vo vúdú kliatbach a čiernej mágii. Podľa legendy po prekliatí obeť nezomrie, pokiaľ jej Samedi nevykope hrob. Kaznakov je tiež autorom piva Lussinatta, teda Luciina noc. Na etikete nájdete čertov v rôznych polohách. Aj naši predkovia se na Luciu chránili pred zlými duchmi a silami. V Škandinávii bola Lussi zlá ženská bytosť podobná démonovi nebo ježibabe. Lietala vzduchom spolu so svojou suitou Lussiferdou. Vyliezali trolovia a ožívali duchovia mŕtvych, takže ľudia strážili deti, aby im ich neukradli cez komín. Pod touto zámienkou sa popíjalo do rána. Kaznakov je tiež autor piva Vynález skazy, vareného pre bratislavský pub Žil Verne, ktorý patril bratovi politika Miškova. Nedávno Kazo otvoril vlastný podnik, keď mu Žil Verne prenechal menšiu zo svojich dvoch miestností. „Malo sa to volať všelijako, napr. aj Deadraiser Bar a ešte väčšie divočiny,“ priznal Kazo pre portál opive.sk.

https://i1.wp.com/opive.sk/wp-content/uploads/2016/12/Unorthodox-Lussinatta.jpg

Holíčsky pivovar Wywar má viacero pekelných kolaborácií, okrem bratislavského Unorthodoxa aj s brnenským pivovarom Hell Bastard a senickým Hellstorkom. V rámci série New World Order spolu s kočovníkmi Kazom, Hellstorkom a Padre Craft Brews z Košíc (zakladateľ Maroš Hajduk) uvaril Wywar pivo Freemasons.

Kočovný pivovar Hellstork (teda „Pekelný bocian“), založený Petrom Holčíkom a Danielom Obcovičom zo Senice, patrí medzi fanúšikov Kazových pivných počinov. Pekelný bocian sídli pri cintoríne a varí kde sa mu podarí, v spolupráci s inými pivovarmi. Medzi kľúčové počiny týchto kočovníkov patrí pivo Ancikrist, ktoré z náboženských dôvodov odmieta predávať minimálne majiteľ jedného z najväčších výčapov v Bratislave. Keďže sa to Hellstorku asi zdalo málo, prihodili aj pivo Samael s popisom: „Samael je pánko z pekla, ktorý slúži samotnému satanovi. Podľa rabínskej tradície je Samael anjelom smrti. Je to aj ezoterické meno pre satana. Takže, kto stojí za pravou tvárou Ancikrista?“ Senickí pivovarníci sa navyše inšpirovali negatívnou recenziou a natlačili si tričká so svojím logom a nápisom „Okultní, satanistickí sedláci z prdele“. Na svojej facebookovej stránke sa zastrájali, že výťažok z predaja tričiek pôjde na hudobný projekt Sama Hvozdíka pre deti Pentagramček. Ten sa sťažoval, že mu stále nič neposlali. Žeby sa tričká až tak nepredávali?

https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/21768002_1258880310923875_3884505427215822651_n.png?_nc_cat=0&oh=42ce79063bd9852fadb41b8d5e97224a&oe=5C13E056

Potom Kaltenecker prišiel s pivom Hellboy a Donovaly s Luciferom. Tieto pivovary nemajú síce blízko k okultizmu, no zrejme vycítili záujem tetovaného publika a rozhodli sa zapojiť do pomyselnej súťaže o pozornosť „rebelujúceich“ mladíkov z rozpadnutých rodín. Medzi rohaté pivá môžeme zaradiť aj pivo Ipabog od kočovníkov Parom. Na etikete je vrch hlavy s červenou prilbou a rohmi. Ipabog je totiž „slovanský boh lovu, zobrazovaný s parohmi na hlave“. Bola to skutočne postava venédskej mytológie, uvádza sa, že išlo o poloboha, slávneho lovca a hrdinu a tiež bol zosobnením neustáleho pohybu. Parom sa síce týmto pridal k rohatej scéne, Ipabogove rohy však majú slovansko-pohanský rozmer. Táto hravosť pri pomenovaní piva potešila viac než počiny pivovaru Jama sídliaceho hneď pri hlavnom meste: 555 konšpiračné pivo, Charles Monroe a tiež pivo Dabbler. Týmto pivom reagovali na odkaz na ich facebookovej stránke, kde sa písalo o štyroch typoch problémov adolescentov spájaných so satanizmom a o tom, že pri ich liečbe treba zohľadniť, že satanizmus priťahuje rôzne typy ľudí z rozličných dôvodov.

http://opive.sk/wp-content/uploads/2018/07/Parom-Ipabog-tit.jpg

Rohaté krčmy a vývary z mŕtvol

Existujú aj krčmy výrazne naklonené rohatým pivám, v Bratislave sú to napríklad Žil Verne, Be Unorthodox, 100 pív, Komín, Alžbetka. Nájdete tam aj podobné pivá z Česka, od brnenských Hell Bastard, Crazy Clown Brewery a ďalších zúfalcov. Na Morave varia aj polotmavý špeciál Rothschild. Hrdí sa ním Rožnovský pivovar. V Craft Beer Gallery v bratislavskej Eurovei čapujú pivá Stone s čertom vo veľkom logu. Tieto pivá „vtipne“ predávajú aj v Pivnom raji, ktorý kúpil piváreň a pivotéku 100 pív. Aj predchádzajúci majitelia 100 pív mali zjavne túto tematiku v obľube, hoci by zrejme tvrdili, že im ide len o dobré pivá. Samozrejme mali aj spomínaného Eurodancera.

https://oz.kurzy.cz/obrazky/ro/roznovske-pivni-lazne-sro/roznovske-pivo-1712-baron-louis-rothschild-p472993z312213u.png

Bohaté informácie o pive, jeho výrobe, typoch a podobne nájdu fanúšikovia tohto nápoja v bedekri pivného gurmána, ktorý približuje aj iné pivovary a pivotéky v Bratislave a na Záhorí. Ja osobne rohaté pivá až na výnimku (Ipaboga) bojkotujem. Pred tromi storočiami britskí šľachtici pili

ľudskú krv a jedli ľudský tuk, mozog, kosti a múmie v prášku a obliekali sa do ľudskej kože. Kráľ Karol II. Stuart osobne destiloval ľudské lebky. Tzv. kráľove kvapky sa používali proti epilepsii, kŕčom, chorobám hlavy a na núdzové ošetrenie umierajúcich. Aj dnes sa nájde cez 30 000 bláznov, ktorí chcú ochutnať červenohnedú zapáchajúcu tekutinu pokrývajúcu nedávno objavené 4 000 rokov staré egyptské múmie. Ja však medzi nich nepatrím. Kto mi zaručí, že Necro Brewing, Kazo alebo Hellstork do piva nepridajú napríklad taký vývar z lebky?

https://i1.wp.com/darrylscouch.com/wp-content/uploads/2013/12/spa_label_small.jpg

Prezident Kiska podporuje rohatý pivovar, Komín, kde varí satanista.

https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/35143581_1106269149524486_6312926227980091392_n.jpg?_nc_cat=0&oh=120b526f0e4d0a667c7b41495f88e10b&oe=5C1088CC tu aj s komentármi https://www.facebook.com/pivovarkomin/posts/900155346834648

Zdroj (1)

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.