19:54

[wp_ad_camp_1]

Neurochirurgové bijí na poplach. Toto by měla vědět každá žena!

Mezi ženami a muži je mnoho rozdílů – nikoho snad nemusíme přesvědčovat o opaku! Teď se lékaři soustředili na rozdíl mezi… mužským a ženským mozkem.

Neurochirurgové z Loughborough University s profesorem Jimem Hornem odhalili, že nedostatek spánku má odlišný vliv na ženy a muže. Výzkumy nelžou!

Souvislost mezi nedostatkem spánku a fungováním mozku je mnohem důležitější u žen než u mužů. Koneckonců, existují i důkazy z každodenního života – zatímco on po hádce sladce spí, ona nemůže dlouho usnout, protože analyzuje celou situaci. A právě v tom je jádro problému – ženský mozek příliš… pracuje.

Podle profesora Horna je ženský mozek nastaven na řešení několika problémů současně – i to má ale své klady i zápory… žena chodí do práce, pečuje o domácnost a zároveň řeší ještě další 3 problémy – proto potřebuje spát déle než muž!


Osm hodin spánku je pro každou ženu přímo nezbytnost! Ženský mozek pracuje v tzv. pohotovostním režimu a dokáže fungovat nepřetržitě, proto je potřeba se na okamžik „vypnout“ a pořádně si odpočinout nebo se vyspat.

Podle profesora by měla každá žena jít spát před půlnocí, spát 8 hodin a… pochopit, že si to zaslouží, protože se její mozek zabývá několika činnostmi najednou!

SOURCE: Pixabay

Všechny ženy! Sdílejte tento článek svým partnerům a… jděte spát :)

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.