Nedokáži si ani představit, jak zoufalí musí Alfieho rodiče být, když se snaží zachránit svého syna a doktoři i soud stojí proti nim. Prý neměl přežít ani pár minut. Podle nejnovějších dat Alfie i po 29 hodinách bez podpory přístrojů stále sám dýchá. Ať je to s jeho stavem jakkoli, i kdyby léčbu neměl přežít, rozhodnutí nechat Alfieho zemřít musí rodičům působit strašlivou bezmoc. Převoz do Itálie by znamenal alespoň nějakou naději. Místo toho byl malý chlapec rovnou odsouzen…

raja

[wp_ad_camp_2]

Celý svet sleduje boj o život malého chlapčeka Alfieho Evansa, ktorého súd poslal na smrť na žiadosť nemocnice bez ohľadu na žiadosti a prosby rodičov.

Súd Alfiemu nedoprial ani šancu skúsiť liečbu v Taliansku, lebo prevoz je riskantný, zatiaľčo smrť chemickým udusením je “v najlepšom záujme dieťaťa”. Alfie Evans mal byť odpojený od prístrojov 23. apríla o 13. hodine.

V poslednej chvíli mu Taliani poskytli talianske občianstvo s nádejou, že nemocnica v Liverpoole ho uvoľní a umožní jeho prevoz do Ríma, kde boli lekári ochotní ho liečiť. Odpojenie Alfieho a administrácia liekov na zabezpečenie “pokojného odchodu zo sveta” bola tak odložená na neurčito. O pár hodín však prišla smutná správa. Lekári začali s procesom ukončovania jeho života…

A tribute will be held for Alfie Evans at 23 mins

[wp_ad_camp_2]

8:00 Lekári stále hovorili, že Alfie trpí. Preto chceli aj ukončiť jeho život. “Vidíte? On netrpí ani bez ventilácie!” Otec médiá informoval nasledovne: “Alfie dýcha sám už viac než deväť hodín. Jeho mama ho má v náručí a má sa dobre.” Keďže Alfie dýchal sám, Thomas požiadal lekárov, aby mu dodali tekutiny “inak by sa už jednalo o usmrcovanie vyhladovaním a od smädu”. Po nástojčení zo strany otca napokon lekári podali Alfiemu tekutiny. “Povedal som lekárom, vidíte, mal som pravdu, mal som stále pravdu. Oni mi vraveli, že Alfie trpí, ale vidíte, on netrpí ani bez dýchacích prístrojov. Nechali ho hodiny bez jedla a vody. Teraz už ale potrebujeme pomoc, potrebujeme podporiť jeho základné vitálne funkcie.”

7:50 Otec chlapčeka informoval, že o 9. tej hodine SEČ budú znova rozprávať so sudcom a žiadať ho o povolenie na prevoz dieťaťa. Už je zjavné, že ten nemôže byť riskantnejší, než jeho pobyt v nemocnici Alder Hey, kde chcú stoj čo stoj ukončiť jeho život. Prosia o modlitby.

7:30 Je to neuveriteľné, ale chlapček žije a dýcha vyše 9 hodín bez prístrojov.

Britskí lekári tvrdili, že umrie do niekoľkých minút bez podporného prístroja na dýchanie.

Tvrdili tiež, že jeho prevoz je preňho “nebezpečný”.

Tvrdili, že jeho mozog nepracuje.

Tvrdili, že jeho život je zbytočný.

7:00 Administrátor na sociálnej sieti (Alfie´s Army) uviedol, že nemocnica Alder Hey i naďalej odmieta pomôcť Alfiemu s kyslíkom či ventiláciou.

Výsledek obrázku pro alfie evans

“Objavili sa informácie a špekulácie, že personál zasiahol a poskytol Alfiemu kyslík. Nie je to však pravda. Potvrdia vám to lekári ako aj rodičia. Prosím, sledujte len našu oficiálnu stránku, ďakujeme.”

2:00 Právnik rodičov na sociálnej sieti uviedol: Chlapec dýcha sám, nedostáva sa mu žiadnej liečby zo strany nemocnice, nie je teda už jej pacient. Oni ho tam však držia ako väzňa. Hanbím sa za to, že som súčasťou systému, ktorý je schopný toto urobiť nevinnému dieťaťu a jeho milujúcim rodičom.

1:55 Alfie má ťažkosti a bojuje zo všetkých síl. Personál sa otcovi Tomovi vyhráža, že ho dajú zavrieť, ak sa pokúsi “uniesť” syna z nemocnice. Izbu strážia 20 policajti…

1:30 Nemocnica Alder Hey hospital, kde táto dráma prebieha, uviedla, že o 8. hodine vydá svoje stanovisko.

1:00 Alfie i naďalej dýcha sám, je to už pár hodín, odkedy ho odpojili od dýchacích prístrojov (od 22:17 SEČ). Daniel Evans, ktorý spravuje facebookový účet “Alfieho armády” potvrdil, že chlapec ešte stále bojuje o život.

Alfie Evans supporters

“Lekári tvrdili, že Alfie neprežije ani 3 minúty bez dýchacích prístrojov. Prešli dve a pol hodiny a on ešte stále je medzi nami a bojuje. Aký úžasný je tento chlapec,” napísal.

00:30 Alfiemu dodali kyslík a zdá sa, že dýcha dobre. Jeho dýchanie je znova pravidelné. Kašle a vydáva zvuky. (Informácia o dodaní kyslíka sa neskôr ukázala ako nepravdivá, chlapec teda dýcha celý čas bez pomoci, aktualizovaná pozn. red.)

[wp_ad_camp_2]

00:15 Rodičia zverejnili fotografiu syna, ako dýcha sám. Prosia o modlitby.

00:10 Rodičia začali s resuscitáciou synčeka z úst do úst v snahe dodať synovi kyslík. Alfieho otec Tom povedal, že chlapčekovi začínajú modrať prsty.

23:45 Alfieho otec Tom potvrdil na facebooku vo videu vysielanom naživo, že Alfieho odpojili od ventilácie a že Alfie dýcha sám od 22:17 SEČ. Tom povedal, že Alfie potrebuje kyslík, no nemocnica mu ho nedá…

23:30 Viaceré zdroje potvrdili, že chlapčeka odpojili od ventilácie približne o 22. hodine SEČ. Rodičia trávia čas v nemocničnej izbe so synom v liverpoolskej nemocnici Alder Hey.

Počas konferenčného hovoru v podvečer britský sudca zopakoval svoj verdikt, že nezmení predošlé rozhodnutie súdu o tom, že nemocnica odstráni podporné mechanizmy života Alfieho na základe mienky, že je to “v jeho najlepšom záujme”. Konferenčný hovor prebiehal medzi právnikmi rodičov, sudcom Haydenom, talianskym veľvyslancom a vedením nemocnice.

Počas toho, ako Alfieho odpojili od možnosti dýchania prostredníctvom ventilácie, mohli byť v jeho izbe len jeho rodičia a dvaja členovia rodiny.

Nie je známe, ako dlho bude môcť Alfie prežiť bez tejto technickej podpory.

[wp_ad_camp_2]

Takto vyzeral Alfie 23. apríla. Lekár, ktorý je schopný takéhoto chlapca odpojiť s vedomím, že umrie, si musí byť vedomý, že pácha vraždu. V utilitaristickej spoločnosti si však túto vraždu vedia obhájiť…Ako aj sudca, ktorý uviedol, že život tohto chlapčeka je zbytočný…

[wp_ad_camp_2]
Fanoušci Alfieho, kteří si na sociálních sítích přezdívají „Alfies Army“, chtějí po 23. minutě fotbalového utkání AS Rome vs. Liverpool chlapcovi věnovat minutu potlesku.
Zdroj: 1, 2
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.