…..pokračování včerejšího článku o zvucích, které jsou uměle vytvořeny na obyvatelstvo….
05:55
Ničí vám život tajemné hučení? 2/2
Pánové, že vám při pohledu na nějakou slečnu na plovárně „hučí v kládě“? Až si přečtete tenhle článek, smích vás přejde. Vaše erekce bude tím menší, čím víc budete napínat uši a čekat, kdy se TO ozve… První část článku čtěte zde.
Tajemné hučení se jen zřídkakdy podaří zachytit měřicími přístroji a odhalit jeho zdroj. Ve městě Kokomo v americké Indianě byly viníkem ventilátory chladících věží a kompresor továrny na auta. Na Havaji může za hučení vulkanická činnost a na jihozápadním pobřeží USA byly „usvědčeny“ mořské vlny, narážející na pobřeží. Jejich hluk proniká místními horninami stovky kilometrů daleko.
[wp_ad_camp_1]
Prokazatelným zdrojem mučivého infrazvuku jsou i větrné elektrárny, které ekologisté označují za „superčistý“ zdroj energie. Lidé, kteří bydlí v jejich sousedství, si často stěžují na nesnesitelné vibrace na hranici slyšitelnosti, které jim dělají ze života peklo. Existuje i spolek s názvem Low Frequency Noise Sufferer’s Association, což by se dalo přeložit jako Asociace lidí, kteří trpí nízkofrekvenčním zvukem (LFNSA).
Akta X
Podle konspiračních teorií ale za hučení mohou tajné zbraňové systémy typu amerického projektu HAARP, případně globální experiment tajných služeb, snažících se ovládnout naše vědomí. Mluví se i o mimozemšťanech – jen si vzpomeňte na film Den nezávislosti, ve kterém se globální útok hmyzích „emzáků“ synchronizuje parazitním signálem, vloženým do pozemského televizního vysílání…
Hučení se objevilo i v jednom z dílů seriálu Akta X, nazvaném Jízda. Neznámá frekvence v něm způsobuje, že lidi nejdřív bolí hlava až k zešílení, a pak jim z uší vytryskne krev a zemřou. Mulder s Foxovou z toho podezřívali systém ELF (Extreme low frequency), který americká armáda používá pro komunikaci s ponorkami. Běžný rádiový signál pod vodu nepronikne, ale nízkofrekvenční vlny se šíří na velké vzdálenosti.
Systém ELF vysílá ze stanic v Michiganu a ve Wisconsinu. Někteří vědci ho spojují s tajemnými „sebevraždami“ velryb, při kterých celá hejna vyjedou na mělčinu. Možná je to podobné, jako když se lidé zastřelí nebo vyskočí z okna, protože hučení už prostě nemohou vydržet (což se už ve světě stalo).
Zesilovač zvuků v hlavě
Zajímavé je, že hučení neslyší každý – a to ani v oblastech, kde si na něj stěžuje spousta lidí. „Problémy lidí s hučením jsou asi z jedné třetiny způsobeny fyzickým zvukem a ze dvou třetin něčím, co pochází přímo zvnitřku jejich hlavy,“ tvrdí David Baguley, audiolog z Addenbrookovy nemocnice v Cambridge. Řadu případů lze podle něj vysvětlit přecitlivělostí. Z evolučních důvodů jsme totiž vybaveni systémem, který v situacích ohrožení subjektivně zesiluje některé zvuky. Pokud žijete v džungli, potřebujete slyšet lehké našlapování tygra číhajícího za bukem. Váš mozek si je „vytáhne“ z hlukového pozadí, což vám zachrání život.
Nebo si představte, že se díváte na hororový film a najednou někdo zlehka zaklepe na dveře. Zazní to jako rána z pistole. Tenhle zesilovací systém řídí naše soustředění. Jenže pokud se podvědomě soustředíte na hučení, slyšíte i hučení, které byste jinak neslyšeli. „Vzniká tak bludný kruh přecitlivělosti,“ vysvětluje Baguley. „Čím víc vás hučení stresuje a mučí, tím víc se na něj upínáte a tím víc ho slyšíte.“
Embryo v nás
Možná slyšíme věci, které bychom ve skutečnosti slyšet vůbec neměli. Lidské ucho vnímá frekvence se spodní hranicí asi 20 – 16 Hz (kmitů za vteřinu). Na hlubší zvuky už nejsme vybaveni, na rozdíl třeba od hadů nebo velryb. Co když se ale lékaři pletou? tm dodává: tak jako tomu je z 999%
Pro embryo v děloze je jediným smyslovým orgánem kůže. Zvukové vibrace zvenčí se skrz ni po nervových drahách přenášejí přímo do mozku. Po narození tato schopnost mizí. Už ji nepotřebujeme, protože začneme slyšet ušima. U některých lidí ale snad může zůstat částečně zachována.
Oběti hučení tak možná povrchem těla „slyší“ elektřinu proudící v drátech, pulzování ionosféry Země, signál mobilních telefonů, televize a GPS, smršť mikrovln v zapnuté troubě a tisíce dalších zdánlivě neslyšitelných frekvencí, kterými je náš svět doslova prošpikován. Strašné…