…..pravděpodobně všem lidem v EU je jasné, co se bude odehrávat. Politikům v sektě EU, jak ji sám Farage nazval, to ale jasné není. Skutečně se asi budou divit. Stav ve kterém se EU nachází je neudržitelný. Stojí krátce před katastrofou….

12:27

 

Nigel Farage varuje Europarlament: „V roce 2017 budete v ještě větším šoku“

Vždy zábavný Nigel Farage dnes v Europarlamentu opět zazářil.

Farage správně europoslance varoval před touhou po „více Evropy“, když občané v téměř všech zemích jsou takovou politikou už znechuceni.

[wp_ad_camp_1]

 

Částečný přepis Farage

Dnes ráno jsem se cítil, jako bych se účastnil shromáždění nějaké náboženské sekty. Je to jako kdyby globální revoluce 2016, Brexit, Trump a italské odmítnutí v referendu šly úplně mimo vás.

Nejste schopni se postavit faktu, že tenhle cirkus v těchto volbách 2017 projede celou Evropu. Spoustě občanů teď už dochází, že takováto forma centralizované vlády prostě nefunguje. … V srdci toho všeho je základní zádrhel: Pan (jméno nerozpoznatelné) dnes ráno řekl, že lidé chtějí více Evropy.

A to nechtějí. Lidé chtějí méně Evropy. Vidíme to zas a zase, když lidé mají referenda a odmítají různé aspekty členství v EU. Probíhá však cosi ještě daleko základnějšího. … Není pochyb, že mnozí z vás nejspíš svými vlastními voliči, pokud vím, pohrdáte, protože zrovna minulý týden tak respektovaná skupina jako Chatham House publikovala ohromný průzkum z 10 evropských států a jen 20% lidí chce imigraci z muslimských zemí. Jen 20%. … Což znamená, že vaši voliči k tomu zaujímají tvrdší linii než Donald Trump, nebo já, nebo upřímně řečeno kterákoliv strana sedící v tomto Parlamentu. Já prostě nemohu uvěřit, že jste k tomuto faktu slepí, i když paní Merkelová teď už udělala čelem vzad a chce posílat ty lidi zpátky. Dokonce i pan Schulz už si myslí, že to je dobrý nápad.

A skutečností je, že Evropská unie nemá v její současné formě žádnou budoucnost. A mám podezření, že vás v roce 2017 čeká ještě větší šok, než jste zažili v roce 2016.

Opětovná analýza šancí Le Pen

Přívrženci Le Pen jsou z té samé socioekonomické třídy jako příznivci Trumpa a příznivci Brexitu. Eurointelligence nabízí tento náhled na tuto situaci.

Elity versus ušlápnutí – francouzské vydání

Podíváte-li se na voliče Emmanuela Macrona, mohlo by vás zajímat, jaké jsou jeho šance zvítězit proti Marine Le Pen. Agentura Ifop se podívala na profily těch, kdo mají v úmyslu pro něj hlasovat. Jedna z ohromujících statistik ukazuje, že Macron získává jen 14% z pracující třídy, to samé je s Jean-Luc Mélenchonem! V této třídě Le Pen vede s 37% podpory, zatímco Benoit Hamon si vede trošku lépe než ostatní s 18%. Nejvíce vypovídající rysem toho podle nás je, že vzdělanější lidé spíš hlasují pro Macrona a méně vzdělaní pro Marine Le Pen.

Vzdělání bylo jednou z dělících linií i u hlasování o Brexitu a v amerických volbách a my všichni víme, co se tam stalo. Přidejte k tomu, že Macron je favoritem měst, ale ne jejich okrajů, neblaze proslulých banlieus, a skončíte s kandidátem elity proti kandidátovi ušlápnutých. A není to tak, že by imigranti žijící v těch banlieus byli proti Le Pen, jak by leckdo očekával. Mnozí z nich tam teď po nějakou dobu jsou a tou poslední věcí, kterou by chtěli, je více imigrantů.

Jestli to ve druhém kole skončí tak, že to bude Marine Le Pen a Emmanuel Macron, tak asi uvidíme další klání mezi kandidátem elity a hvězdou ušlápnutých? Ti v podstatě stojí za dvěma odlišnými světovými názory. Le Pen dělí svět na globalisty a vlastence. Macron na progresivní a konzervativní, uvádí Journal du Dimanche. A v USA vidí Chris Arnade vítězství Trumpa jako důsledek sociální izolace nedovzdělaných bělochů. Mohlo by k tomu dojít i ve Francii?

Lidé už toho mají dost. Právě proto jsou sázky na vítězství Marine Le Pen ve Francii značně podceněné.

Zdroj: zerohedge.com

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.