Ne každý mág nebo psychik se může pochlubit darem pohybování objektů pomocí síly myšlení. Ale Nina Kulagina (celým jménem Ninel Sergejevna Kulagina, 1926 – 1990) mohla a spektrum jejích nadpřirozených schopností bylo docela široké. Samozřejmě vzbuzovala u veřejnosti rozporuplné pocity. Někdo obdivoval nadpřirozený dar této ženy, někdo se po jejích sezeních zhroutil, a někteří jejím jedinečným schopnostem nevěřili.

Kolik let vědcům trvalo, než analyzovali její jedinečný dar? Asi dvacet. Během tohoto období se popularita ruské parapsychologické celebrity rozšířila daleko za hranice SSSR. Koncem šedesátých let přišel z Československa odborník na psychické schopnosti, aby se na vlastní oči podíval a prostudoval fenomén jménem Nina Kulagina. Následně o ní napsal: „Jedinečný dar Niny je ukryt v útrobách její jedinečné fyziologie.“

Život Niny Kulaginy

Ninel Kulagina se narodila 30. července 1926 v Petrohradu. Ve svých 14 letech vstoupila během druhé světové války do Rudé armády, aby se se svým otcem, bratrem a sestrou připojila k obraně rodného města před německým obléháním. Sloužila jako operátor rádia u tankového pluku. Byla opakovaně zraněna v bitvách a do roku 1945 hrdě nosila hodnost seržanta. Po skončení války se Kulagina provdala a stala se ženou v domácnosti. Právě z tohoto období pochází studie zkoumající její nadpřirozené schopnosti. Během šedesátých let se Kulagina stala předmětem mezinárodní diskuze.

Pokračování článku: Nina Kulagina: Ruská žena, která ohromila svět svými telekinetickými schopnostmi