Policie v saském Chemnitzu řeší “útoky malých skupin obou stran”, ke kterým došlo především po ukončení shromáždění, když se účastníci obou stran pokoušeli z města dostat. Noc už pak patřila hlavně skupinám Němců, které se v centru města pokoušely najít protidemonstranty. Titulní fotografie článku jednu takovou skupinu “v akci” ukazuje.
[wp_ad_camp_2]

Fotografie ze samotného dne ukazují, že oba velké tábory se k sobě nedostaly. Policie přehradila cestu svými vozy a zatímco se neúspěšně pokoušela odstranit stále nové a nové blokády z lidských těl, nacionální demonstrace, ta pozdější, spojená, stála na místě. A byla vážně veliká.

Policejní přístup se dá částečně chápat. Pokud si stovky levičáků vytrvale lehají nebo sedají do cesty, v civilizované zemi není možné do nich vletět a rozbít je obušky. Policie sice měla možnost je strčit do antonů a odvézt pryč, ale podle všeho na to neměla kapacity. A pustit oba tábory k sobě nepřipadalo v úvahu. I tak vůči levičákům některým policistům ujížděly nervy.

Takže na to opět doplatili ti slušní, kterým bylo levičáky upřeno jejich právo plně uplatnit své svobody. A někteří z řad nacionálního tábora to nesli těžce a došlo k několika strkanicím s policií. I když spíše legračním.

Každopádně s ohledem na vysoké počty demonstrantů i napjaté emoce proběhly včerejší události v Chemnitzu relativně klidně. “Jen” 9 zraněných a 25 zatčených je dobré číslo.

Mnozí kritizují německé sociální demokraty, kteří se na protidemonstraci fotili a dělali si úsměvná selfíčka. Lidé na Twitteru to komentují v duchu, že ve městě ještě nezaschla krev a SPD už má zase veselou party.

Zobrazit obrázek na Twitteru

Pojďme se ještě jedním videem  vrátit k “tichému” pochodu pořádaném AfD a hnutím PEGIDA, na kterém protestující nesli zvětšené fotografie lidí, kteří zahynuli při islamistických terotistických útocích, nebo byli zavražděni imigranty. Demonstranti je nazvali “oběťmi multikulturalismu”.

 

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.