Telekomunikační operátor Nordic Telecom skokově rozšiřuje dostupnost svého Nordic 5G internetu v České republice. V květnu a na začátku června spustil stovku nových vysílačů, které se postarají o pokrytí signálem ve více než 240 městech a obcích. Vysokorychlostní internet od Nordic Telecomu bude nově dostupný celkem na 260 tisících adresách v Česku.

[wp_ad_camp_2]

Nordic Telecom se drží svého plánu stát se třetím největším poskytovatelem pevného internetu v ČR. Dokazuje to i počet nově spuštěných vysílačů, který se jen za květen a červen blíží ke stovce. Ve větším měřítku začal pokrývat svým Nordic 5G internetem okolí větších i menších měst, obzvláště pak v těch lokalitách, kde vysokorychlostní připojení dosud zcela chybělo.

„Naším cílem je nabídnout lidem prostřednictvím Nordic 5G internetu kvalitní připojení k internetu a především volnost, kterou jinde nenajdou. Když s námi klient chce být a využívat naše služby, jsme velmi rádi. Když o ně již nemá zájem, může kdykoliv odejít, a to bez limitů nebo bez závazků –  to je naše filozofie,“ vysvětluje Jan Roule, komerční ředitel Nordic Telecom.

Do konce roku 2019 chce telekomunikační operátor pokrýt svým Nordic 5G internetem zhruba 400 lokalit po celé ČR a do konce roku příštího má ambici službu poskytnout až 1,3 milionu domácností.

Dostupnost Nordic 5G internetu na doma si můžete ověřit sami na www.5Gvevzduchu.cz

 

[wp_ad_camp_2]

Co je Nordic 5G internet na doma?
Nordic 5G internet na doma – je pevné připojení k internetu vzduchem dosahující rychlosti až 100 Mb/s, které je vybudováno na nejmodernějších 5G-ready technologiích. Internet je šířen v licencovaném pásu na frekvenci 3,7 GHz. Vyhrazené pásmo zaručuje kvalitnější a stabilnější internetové připojení, jelikož není rušené ostatními Wi-Fi sítěmi. Ty pracují v nelicencovaném pásmu, které je již dnes extrémně zatíženo a kvalitu internetového připojení tak snižuje.

Jak probíhá instalace?
Každé zákaznické instalaci předchází lokalizace zákazníka v mapě pokrytí. Všechny služby Nordic Telecomu jsou instalovány techniky, kteří před samotným zřízením služby opětovně ověří radiové podmínky přímo v lokalitě zákazníka. V případě, že jsou u zákazníka ověřeny odpovídající radiové podmínky, nainstaluje technik venkovní anténu a kabelově ji propojí s vnitřní jednotkou. Před předáním služby zákazníkovi ještě technik kontrolně změří dosahovanou rychlost downloadu a uploadu, aby se ujistil, že zákazník dostává takovou službu, kterou si sjednal.

Zdroj: HN

A úřady nás budou oblbovat dokola tím, že v ČR je pouze několik málo míst, kde se oficiálně testuje síť 5G. 

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.