Podstatou všeho ve vesmíru je energie. Atomy, které vytvářejí fyzickou realitu, jsou vibrující konfigurace, které jsou ve skutečnosti energetickými strukturami. Je tedy možné, aby člověk vnímal elektromagnetická pole?

Jde o vrozenou schopnost zvířat, kterou mají například ptáci, kteří ji využívají při navigaci během letu na dlouhé vzdálenosti. Také mnozí kytovci či ryby tuto schopnost využívají. Řídí se magnetickým polem Země, které jim umožňuje poznat rozdíl mezi severem, jihem, východem a západem. Když je tato schopnost přítomna u zvířat, proč by ji nemohli mít lidé?

 

[wp_ad_camp_2]

 

Ano, umíme to

Lidé tuto schopnost vážně mají. Konečně proběhl vědecký výzkum, který nám pomáhá pochopit, jak vlastně funguje. Výsledky této studie nedávno předvedl geofyzik Joe Kirschvink z Kalifornského technologického institutu. Je přesvědčen, že lidé mají vrozenou schopnost zjišťovat magnetická pole. Podle jeho slov přinesl jasný důkaz o tom, že lidé opravdu mají funkční magnetoreceptory.

Magnetorecepce je smysl, který živému organismu umožňuje zjišťovat magnetická pole, přičemž mu to umožňuje vnímat směr, nadmořskou výšku či polohu. Zvířatům to umožňuje vytvářet si regionální mapy oblastí, které jim pomáhají lépe zkoumat krajinu a díky tomu nezabloudí.

Kirschvink se domnívá, že tuto schopnost zdědila po svých předchůdcích většina současných savců. Kirschvinka a další vědce, kteří pracují v tomto oboru, však mate skutečnost, že ačkoliv víme, že ptáci a další zvířata magnetorecepci mají, stále přesně nevíme, jak to funguje. Vědci nenalezli žádnou konkrétní biologickou část lidského těla, která by mohla fungovat jako magnetoreceptor. Přesto se Kirschvink stále domnívá, že tuto schopnost mají i lidé. Říká, že ,,se receptory klidně mohou nacházet v levém palci u nohy”.

 

Pokračování článku: Nová studie ukázala, že lidé dokážou vnímat magnetická pole

.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.