Kauza „Superstraight,” kterou budu do češtiny překládat jako „Superhetero,” vznikla začátkem března v Americe a bouře, kterou rozpoutala, je naprosto groteskní. V době, kdy se může kdokoliv identifikovat jako cokoliv a nikdo nemůže říct ani popel, pokud o sobě prohlásíte, že jste Útočná apache helikoptéra, je najednou problém, když řeknete nahlas, že jste normální. Dočkáte se šikany a permabanu.

Poté, co uživatel TikToku jménem Kyle Royce prohlásil, že je Superhetero a vyvolal tím velkou odezvu stejně smýšlejících lidí, byl nařčen jinými uživateli, že „vymyšlená sexualita není nic jiného než transfobie.”

Jak vznikla kauza Superhetero

„Čau lidi, teď jsem vytvořil nový druh sexuality,” řekl Kyle svým divákům na jeho (nyní smazaném!) účtu TikTok s názvem „@OGSuperstraight.”
„Jmenuje se to ‘Superhetero’, OK? Byl jsem totiž označován jako transfob za to, že bych nechodil s trans-ženou.“

Kylovo video už vidělo 116 milionů lidí.

To znamená, že byl Kyle šikanován jinými lidmi za svou vrozenou orientaci a jeho nápad označit se za Superhetero je obranná reakce. Za to, že si dovolil nahlas říct pravdu, sice sklidil obrovský céres, ale mezi heteráky je naopak jeho nápad kvitován a velice chválen.

Pokračování článku: Nové hnutí Superstraight – Superhetero: Kontroverzní typ orientace?

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.