Milý čtenáři tadesca,

velice vám děkujeme za obrovskou vlnu solidarity, kterou jste vůči Pjakinovi a jeho rodině projevili. Mnozí z vás se rozhodli, že vrátit příspěvek nechtějí a že jej přesto máme poslat Pjakinovi nebo jím přispět na provoz našich stránek. Za to vám velice děkujeme. Avšak napadlo nás ještě něco.

Určitě jste si všimli, že na světe existuje ještě pořád spousta dobrých duší, které dělají pro svět a pro lidi záslužnou, dobročinnou a navíc dobrovolnou práci, za kterou si nic neúčtují. Pjakin je rozhodně jednou z nich a zaslouží si pocítit vděk lidí, kterým jeho práce něco přinesla a nějak je obohatila. Jeho Otázky a odpovědi nejsou výdělečné a nás napadlo založit mu transparentní konto, na které by mohl každý podle svých pocitů a svých možností přispívat jakoukoliv částkou. Každý měsíc bychom pak vybranou částku odeslali Pjakinovi na účet FCT Altai. Převod bychom označili: „Vděk České republiky panu Pjakinovi“.

Nesmíme však zapomenout ještě na jednu dobrou bytost, která má na Otázkách a odpovědích zásluhu. Navzdory tomu, že ruština je také slovanským jazykem, ne všichni by bez českých titulek věděli, o čem Pjakin hovoří. Jedná se o Irenku Aneri, která jeho videa vždy pohotově přeloží a otitulkuje. I ona si za svoji práci zaslouží ohodnocení.

Vyvstala nyní jedna otázka a je na vás, potencionálních přispěvatelích, aby jste ji zodpověděli. Kolik procent z vybrané sumy máme poslat V. V. Pjakinovi a kolik Irence Aneri?

Máte možnost hlasovat v nové anketě, která bude umístěna v levém panelu a probíhat bude od 4. 2. – 4. 3. 2017.

Konto bude založeno v nejbližší době a bude umístěno na nové stránce, kterou najdete vedle stránky „Kontakt“ nahoře v modrém menu. Tam budete moci posílat peníze ihned, avšak buďte prosím srozuměni s tím, že hlasování v anketě bude ukončeno až za měsíc a pokud nedopadne podle vašich přání, vaše částka bude procentuálně rozdělena dle výsledných dat. Jinak prosím vyčkejte do ukončení hlasování, aby nevznikla případná nedorozumění.

Valerij Viktorovič Pjakin pro nás vždy dělal záslužnou práci a když se ocitl v patové situaci, neváhali jste a pomohli mu. Velmi jste nás svojí reakcí potěšili a děkujeme za to, jací jste – soucitní, lidští a neváháte ihned pomoci, když se někdo ocitne v nouzi. Je krásné, jak se stále potvrzuje motto: „Pomoz a bude ti pomoženo, dej a bude ti dáno.“ Je nám to ukázáno i v tomto krásném videu.

 

váš tým tadesca

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.