Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku
  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

 • Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa
  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

 • „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO
  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

 • Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál
  Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál

  Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál

Související zprávy

Noviny Independent informovaly o přípravě nové „generace teroristů“ IS

…..tak tohle je ale novinka. Určitě bychom něco takového nepředpokládali….

16:27

 

Příslušník Daiš

Radikálové Islámského státu trénují děti zahraničních bojovníků v Sýrii a v Iráku, aby z nich udělali „následující generaci“ teroristů, píší britské noviny The Independent s odkazem na evropské bezpečnostní orgány.

Europol uveřejnil referát, v němž děti, které vyrostly v řadách IS, se nazývají „zvláštním problémem“. Radikálové, kteří se vrátí ze Sýrie a z Iráku, budou pomáhat, získávat prostředky pro teroristy, zabývat se náborem a další protizákonnou činností, uvádí se v článku.

[wp_ad_camp_1]

V současné době se na území obsazených IS nachází více než 50 dětí z Velké Británie a kolem 31 tisíc těhotných žen.

Bojovníci opakovaně uveřejňovali v sociálních sítích fotografie vlastních dětí, obklopených symbolikou IS a zbraněmi. IS také uveřejňuje příšerné propagační videonahrávky, na nichž děti plní role katů.Pro vůdce IS jsou děti důležitou součástí „úspěchu“ skupiny a považují je za nejlepší a nejkrutější bojovníky budoucnosti, jelikož se jim od nejútlejšího dětství snižuje citlivost následkem „ideologické přípravy“, píše The Independent s odkazem na analytiky.

Rodiče, kterým se podařilo odjet z území nacházejících se pod kontrolou IS vyprávěli, jak jejich dětem „vymývali mozek“ ve škole. Na některých hodinách je učili vyrábět bomby, některé děti chodily domů s figurínami oblečenými do oranžových hábitů, kterým měly uříznout hlavu, uvádí se v článku.

„Děti i teď představují hrozbu, ale budou ji představovat i ve velmi dlouhé perspektivě. Následkem vzdělávacího a ideologického působení jsou vychováváni k nenávisti k Západu a tomu, aby považovaly všechny ostatní státy za nezákonné. Tyto děti nebudou mít žádné jiné vzpomínky nebo přístup k jiným myšlenkám“, citují noviny Nikitu Malikovou, vědeckou pracovnici Quilliam Foundation.

Jak uvádí Maliková, evropské vlády, především britská, nemají žádné programy na převýchovu a přeučení dětí bojovníků, zvláště jestli se proudem nahrnou do Evropy po zničení IS..

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_1]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál