;

…..tak tohle je ale novinka. Určitě bychom něco takového nepředpokládali….

16:27

 

Příslušník Daiš

Radikálové Islámského státu trénují děti zahraničních bojovníků v Sýrii a v Iráku, aby z nich udělali „následující generaci“ teroristů, píší britské noviny The Independent s odkazem na evropské bezpečnostní orgány.

Europol uveřejnil referát, v němž děti, které vyrostly v řadách IS, se nazývají „zvláštním problémem“. Radikálové, kteří se vrátí ze Sýrie a z Iráku, budou pomáhat, získávat prostředky pro teroristy, zabývat se náborem a další protizákonnou činností, uvádí se v článku.

V současné době se na území obsazených IS nachází více než 50 dětí z Velké Británie a kolem 31 tisíc těhotných žen.

Bojovníci opakovaně uveřejňovali v sociálních sítích fotografie vlastních dětí, obklopených symbolikou IS a zbraněmi. IS také uveřejňuje příšerné propagační videonahrávky, na nichž děti plní role katů.Pro vůdce IS jsou děti důležitou součástí „úspěchu“ skupiny a považují je za nejlepší a nejkrutější bojovníky budoucnosti, jelikož se jim od nejútlejšího dětství snižuje citlivost následkem „ideologické přípravy“, píše The Independent s odkazem na analytiky.

Rodiče, kterým se podařilo odjet z území nacházejících se pod kontrolou IS vyprávěli, jak jejich dětem „vymývali mozek“ ve škole. Na některých hodinách je učili vyrábět bomby, některé děti chodily domů s figurínami oblečenými do oranžových hábitů, kterým měly uříznout hlavu, uvádí se v článku.

„Děti i teď představují hrozbu, ale budou ji představovat i ve velmi dlouhé perspektivě. Následkem vzdělávacího a ideologického působení jsou vychováváni k nenávisti k Západu a tomu, aby považovaly všechny ostatní státy za nezákonné. Tyto děti nebudou mít žádné jiné vzpomínky nebo přístup k jiným myšlenkám“, citují noviny Nikitu Malikovou, vědeckou pracovnici Quilliam Foundation.

Jak uvádí Maliková, evropské vlády, především britská, nemají žádné programy na převýchovu a přeučení dětí bojovníků, zvláště jestli se proudem nahrnou do Evropy po zničení IS..

Zdroj (1)

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.