Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Generál Mark Milley odvezen do GITMO
  Generál Mark Milley odvezen do GITMO

  Generál Mark Milley odvezen do GITMO

 • JAG zatýká zvláštní zástupkyni USA pro hospodářskou obnovu Ukrajiny
  JAG zatýká zvláštní zástupkyni USA pro hospodářskou obnovu Ukrajiny

  JAG zatýká zvláštní zástupkyni USA pro hospodářskou obnovu Ukrajiny

 • Okno do nového světa – osudové křižovatky
  Okno do nového světa – osudové křižovatky

  Okno do nového světa – osudové křižovatky

 • Elity Západu vedú bez vyhlásenia tretiu svetovú vojnu
  Elity Západu vedú bez vyhlásenia tretiu svetovú vojnu

  Elity Západu vedú bez vyhlásenia tretiu svetovú vojnu

Související zprávy

Nový p-rezident pro Čr

…..je už jamíky dávno naplánovaný. Poslední presidentské volby v ČR američanům  nevyšly, jejich lidé –  (Schwarzenberk a Švejnar propadli), tak odvolali velvyslance a dosadili nového žiďáka, který se snaží to obrátit a protlačit  nového prezidenta ČR – Halíka, který bude obhajovat ne „české zájmy“ ale jen a jen americké….

07:54

O tomto média nepíší. Jak se Tomáš Halík cvičil v USA na budoucího českého prezidenta

Prof. Tomáš Halík od září do prosince 2015 působí na Institute for Advanced Study na University Notre Dame ve státě Indiana.

[wp_ad_camp_1]

Působení monsignora preláta v USA je jeho zásadní americká příprava na souboj o křeslo prezidenta Česka. Kdyžselhaly v minulých letech pokusy Spojených států mít svého člověka hlavou českého státu; viz. Švejnar, Albrightová či Schwarzenberg, byl vyměněn velvyslanec USA v Praze. Tím novým se stal Andrew Schapiro, jenžse ihned pustil do díla. Velvyslanec odevzdal své pověřovací listiny prezidentu Miloši Zemanovi koncem září 2014 a hned prý; navyšujte rozpočet na obranu. O týden později odjel do Brna na schůzku s Vrchním státním zástupcem Pavlem Zemanem. O čem spolu v brněnské restauraci Rialto jednali, není určeno ke zveřejnění; ambasáda USA schůzku nekomentovala vůbec.

Můžeme jen spekulovat, že ve fázi, kdy teče Spojeným státům nejen ve střední Evropě do bot, poslal Obama do Česka svého spolužáka, co se jeho židovská matka narodila v ČSR, že snadČechy zlomí a přivede je zpět do náruče pravdoláskové. Bílý dům je podle něj ve zmatku; Češi kopou za Putina. Tvrdí však, že chce Česko odnaučit korupci. A zpoza oceánu se nechal slyšet i americký senátor John McCain; byl velmi znepokojen postojem českého prezidenta Miloše Zemana vůči Rusku a jeho prezidentovi Vladimíru Putinovi. A Maruška Albrightová ze Smíchova, která byla u bombardování Bělehradu, mu jen přikyvovala. Co by ale dělal svět, kdyby zjistil, že má Rusko stejně jako USA na dvacet tajných věznic v Afghán istánu, v iráckém Abú Ghrajb, na Guantánamu, v Polsku, Pákistánu, Jordánsku a nejnověji i na Ukrajině, tedy všude tam mimo americkou jurisdikci, kde neplatí pokrytectví USA, že mučení je proti lidským právům… Zde

A politické školení americké demokracie ihned začalo; po Andrewu Schapirovi vystoupil v Černínském paláci prezident americké Národní nadace pro demokracii (NED) Carl Gershman (71), aby nasměroval českou diplomacii na Západ. Vyprávěl, jak byl roztrpčen Zemanovými výroky v Číně. A stejně, jako nás před desítkami let poučovali Sověti, co je to plíživá kontrarevoluce, a jak a za co můžeme či nemůžeme, cepoval dnes naše Zaorálky. Doslova pan Gershman řekl, že “Zemanovy výroky jsou strašná věc” a že si to při návštěvě USA pěkně odskáče za své názory na lidská práva v Číně a Tibetu, k Rusku, Ukrajině a sankcím. Svoboda slova, názorů a projevu poamericku… Resumé ; proč nelze učinit státní převrat ve Spojených státech? Jelikož tam nemají velvyslanectví USA…

Vraťme se však k dnešku, před několika dny ve čtenářském průzkumu MF Dnes, kdo by měl být příštím prezidentem ČR, vyhrál Miloš Zeman; jak mezi lidmi se základním vzděláním, mezi středoškoláky i vysokoškoláky. Ti ho volili 9120 hlasy, zatímco generálaPavla 7892 a pátera Halíka 6866; Zeman dostal 22,6 % procenta hlasů. Vyhrál ve všech krajích, pouze v Praze o pouhou desetinu procentního bodu prohrál s generálem Petrem Pavlem. Na dalších místech celkově za Zemanem (22,6 %) skončil právě Petr Pavel (14,4 %), třetí byl kněz TomášHalík (9,5 %), čtvrtý ekonom Jan Švejnar (7,9 %) a první pětici uzavírá exprezident Václav Klaus (6,5 %). Ž&aac ute;dného ze 13 nabízených kandidátů si nedokázalo vybrat 11,7 procenta hlasujících. Do hlasování se zapojilo celkem 110 574 čtenářů.

Situace je vážná, nikoli však tragická. Je nutné odletět na konečnou kandidátskou přípravu za oceán. Proč by měli mít své tréninkové tábory pouze hokejisté NHL? Prof. Tomáš Halík, nositel Templetonovy ceny, tak od září do prosince 2015 působí na Institute for Advanced Study na University Notre Dame ve státě Indiana. Vříjnu přednášel ve Washingtonu na Georgetown University, na Woodrow Wilson International Center for Scholars (v rámci Annual Freedom Lectures) a na Velvyslanectví ČR. V listopadu navštívil New York, účastnil se diskuse s prezidentkou Union Theological Seminary prof. Serene Jones, přednášel a předčítal ze své nové knihy v rámci Festivalu evropské literatury a na Carnegi e Council for International Etics debatoval s publicistou Ianem Burumou o uprchlické krizi a identitě Evropy (beseda byla natáčena 30 televizními stanicemi). A cestou zpět neopomene poděkovat za podporu Vatikánu, kde bude dva dny na mezinárodní konferenci na Papežské univerzitě Urbaniana a na konferenci na Papežské univerzitě Gregoriana. Otevřený dopis prelátu Halíkovi…

To koukáte, to koukáte, co jsme to měli kvečeři? Kdo vlastně je Tomáš Halík, nositel Templetonovy ceny pro žijící osoby, které se zasloužily o přínos na poli „pokroku ve výzkumu aobjevech týkajících se duchovních skutečností“? Vystudoval sociologii a filosofii na FF UK v Praze, do roku 1968 byl členem výboru ČSM, později členem komise ZV ROH pro socialistickou soutěž, ale to byl skoro každý, ovšem ne každý zcela vážně prahne po prezidentském postu. V letech 1972–1975 působil jako podnikový psycholog a sociolog v podniku Chemoprojekt; soutěžil o titul Brigády socialistické práce československo-sovětského přátelství, dnes dle něj brigády práce asi imperialistické.

Připomeňme si jeho curriculum vitae této interesantní figurky a pochopíme vše; podle kádrových materiálů projevoval v pracovní a odborné oblasti angažovanost za realizaci politiky KSČ a byl ochotný a svědomitý, měl velmi dobrý vztah k lidem a v kolektivu byl oblíben. Patřil k zakládajícím členům Ekumenického hnutí inteligence a studentů a Díla koncilové obnovy. V roce 1978 měl být tajně vysvěcen biskupem Aufderbeckem v Erfurtu na katolického kněze. V letech 1980–1982 absolvoval dvouleté studium stranického vzdělávání k otázkám světonázorové výchovy a v roce 1981 absolvoval v NDR, (možná se tam setkal se svazačkou, později kancléřkou Merkelovou) nástavbový kurs pro instruktory sociálně psychologického výcviku.

Odmítl též podepsat Chartu 77. Státní bezpečnost jej vedla jako kandidáta tajné spolupráce (KTS) pod krycím jménem Kazatel. Dne 17. června 1982 odmítl nabídku StB ke spolupráci. Halíkův svazek byl 6. prosince 1989 zásluhou Václava Havla zničen a zbylo z něj jen torzo. V roce 1984 získal atestaci z psychologie a působil jako psycholog na Institutu Ministerstva průmyslu, byl rovněž psychoterapeut pro drogově závislé na Protialkoholním oddělení Psychiatrické kliniky Fakultní nemocnice UK. České křesťanské akademie (ČKA) ho nedávno zvolila na další 6leté funkční období prezidentem ČKA; tuto funkci zastává již od roku 1990. Holt, prezidentování je jeho hobby, má je zkrátka ve sv& yacute;ch genech; patřil v těžkých dobách k nejbližším spolupracovníkům kardinála Tomáška. Po roce 1989 se stal prezidentem České křesťanské akademie, farářem pražské Akademické farnosti a profesorem Univerzity Karlovy.

Zde je třeba na moment zpomalit; Federální shromáždění ČSFR 1. srpna 1991 schválilo “výčtový zákon, kterým se restituovaly majetky církví (zejména církevních řádů) a náboženských společností.” Že by vliv exkomunisty na postu předsedy Havlovy vlády Mariána Čalfy…? Nicméně jako důkaz onoho vstřícného kroku mezi státem a církví bylo prohlášení tehdejšího kardinála Františka Tomáška, že to je poslední nárok, který církev vznáší! Poděkoval a sdělil, že další majetky už katolická církev žádat nebude. Nejen on, alei další opoziční představitelé se vyslovili pro restituční tečku. Ozývají se však hlasy, že kardinálova slova nejsou prokazatelná, že tady byl rovněž přece tzv. blokační paragraf, který mělotevřít další restituce… Nicméně v letech 1990 a 1991 bylo do vlastnictví katolické církve zákonem převedeno asi 170 komplexů. Kardinál, arcibiskup pražský, hlava katolické církve v Čechách a na Moravě Tomášek upozornil také na to, že nejde o žádný majetek zabavený komunisty. Úplné vypořádání poměrů s římskokatolickou církví tedy proběhlo 1. 8. 1991…

Když byl poslanec JUDr. Stanislav Polčákz TOP 09 tázán, proč nejsou zveřejněny seznamy církevního majetku, určené k navrácení, odpověděl ve smyslu, že by tímto seznamem prozradilicírkvím i majetky, o nichž ony samy nevěděly a nemínily by je ani žádatk navrácení. Co je to za pokryteckou taktiku a strategii? Chce TOP 09 pomáhat církvím s restitučním vyrovnáním nebo si hraje na dvojitého agenta, co od každé z jednajících stran něco dostane…? Každopádně je takové lavírování na obě strany směšné. Zvláště, když se policie zajímala, jak pan poslanec přišel před časem k 7,5 milionům Kč a do čehoje investoval…?

V nedávných televizních OVM pateticky mluvil i prelát Jeho Svatosti – Monsignor 2. stupně. Moudrý, klidným hlasem hovořící sečtělý muž, jenž když ale přijde řeč na Rusko a Ukrajinu, nalije se mu krev do hlavy, jeho fádní pohyb pravé ruky strne a vymezí se rázně vůči pokusům o Euroasii, touze Ruska po bývalém SSSR. Pak se prelát nadechne, vzdechne a řekne, že jsou u nás nejrůznější nepřátelské servery, které jsou proruské.…

Už jakoby chtěl říct, že by měly být zakázány a přidat své obligátní slovní spojení „ruský imperialismus“, ale polknul to, jelikož mu možná došlo, že stejně tak by mohly ty zlé servery zaútočit na jeho milované Spojené státy, co mučí své vězně ve více než dvaceti zemích světa. Vlastně ani neporušují americkou jurisdikci, jelikož neprovádějí sofistikované mučení ve Státech svých, ale v cizině, takže jsou z hlediska porušování lidských práv z obliga, byť za svoji existenci provedly stovky válek, agresí, převratů a anexí, ovšem samozřejmě v mírumilovném hávu „přinášení svobody a demokracie irá ckému lidu…“

http://stream.cz/nejnovejsi/slavnedny/10000268-den-nejvetsiho-protestu-proti-valce-ve-vietnamu

Jak již bylo zmíněno, prelát Halík získal Templetonovu cenu; výše finanční odměny je uzpůsobena tak, aby v daném roce převyšovala částku pro jednotlivé kategorie Nobelovy ceny, když Templeton kritizoval „duchovní nevšímavost“ Nobelových cen a chtěl tak ilustrovat přesvědčení, že nejdůležitějšího pokroku se nedosahuje čistou vědou, ale harmonií vědy a náboženství. Templetonova cena je druhou nejvyšší finanční částku pro jednotlivce udělovanou filantropickou organizací. V roce 2014 výše prémie činila 1 100 000 liber šterlinků – 1 libra cca 35,2 Kč. Kdoví, co by pan Templeton řekl na mazané sestry Voršilky a jejich chucpe byznys s Národním divadlem v Praze , kdy podvodně provozní budovu ND restituovaly, poté prodaly a teď ji chtějí zase zpátky, což je v podstatě princip mnohých církevních restitucí…

Cena je pro monsignora Halíka velmi prestižní ocenění, které získala také Matka Tereza, jež zakládala útulky pro umírající, sirotky a opuštěné děti. Budovala nemocnice a školy. Navštívila ve světě mnoho míst lidského utrpení: osadu s přesídlenci po černobylské havárii, v obleženém Bejrútu vyhledávala děti ohrožené válkou – v rozvalinách města jich našla na šedesát zmrzačených a nemocných a všechny se jí podařilo evakuovat do bezpečí. Založila Misionářky lásky, kongregace Milosrdenství… Získala rovněž Nobelovu cenu míru, o níž bylo řečeno, že je asi málo duchovní. Může se s Matkou Terezou rychlokva&scar on;ný katolický kněz Tomáš Halík rovnat…?

Obě zmíněné ceny získal též Dalajláma, jehož prelát Halík litoval, že ho odmítl papež František přijmout, jelikož by tím pokazil renomé čínským křesťanům. Je zvláštní, že Tomáš Halík bouří proti riziku bolševismu, přičemž právě tibetský duchovní vůdce se nedávno přiznal k víře v učení německého myslitele Karla Marxe, jehož teorie daly základ socialismu a komunismu. Dalajláma na placené přednášce v New Yorku, kde taktéž přednáší Monsignor Halík, řekl: “Jsem stále marxista. Nejsem pouze socialista, jsem poněkud levičák a komunista. V terminologii sociálně ekonomické teorie jsem marxistou. Myslím, že jsem daleko d&a mp;amp;amp; amp;aacute;l vlevo, než čínští vůdcové. Ti jsou kapitalisty… Marxismus má morální etiku, zatímco kapitalismus je pouze honba za ziskem,“ vysvětlil duchovní, jenž žije od svého útěku z Číny po nezdařeném proti čínském povstání v Tibetu v roce 1959 v indickém exilu.Marxismus se podle něj zabývá údělem pracující třídy, tedy většinou společnosti, osudem těch, kdo nejsou privilegováni a jsou v nouzi.

Monsignore Halík však jen vypadá jako svatořečený, ve skutečnosti nemá pro hříšné projevy zloby a nenávisti daleko. Když uslyší jméno Miloš Zeman, vyplaví se z něho přímo ďábelský adrenalin; o Miloši Zemanovi tvrdí: “Spíš je mi ho dnes líto, vidím, že je to nemocný člověk. Léta alkoholu a barbarské životosprávy se podepsaly na jeho zjevu, na jeho chování i na jeho myšlení. Vždyť on byl původně intelektuál, Klause převyšoval inteligencí a hlavně smyslem pro humor. Pak si přisvojil masku jakéhosi bodrého, přihlouplého strýce. Ale ta mu přirostla k obličeji tak, že už ji nemůže sundat. Přitom styl jeho rozhodování, koho jmenuje ministrem, kom u udělí nebo odepře profesorský titul, nese znaky orientálního despoty, který odměňuje své milce a mstí se svým nepřátelům…”

Mám říct nahlas, co mi připomíná on? Jak může “světová” osobnost a nositel prestižní Templetonovy ceny tak hulvátsky urážet hlavu státu? A což tak, pane Halíku, vámi milovaný abstinent Václav Havel…? Nechci malovat čerta na zeď, ale vzhledem k rozložení momentálních českých nálad by se prelát Halík stal prezidentem jedině v případě, že proti němu v druhém kole kandidovala lázeňská pacientka v hidžábu.

Monsignor Halík je zkrátka eurohujer, proto také tvrdí dle evropské bible zvané EUROMED, že lidé mají morální povinnost přijmout utečence; jsem zvědavý, kolika z nich nabídne nositel Templetonovy ceny místo pod svou střechou, aby šel příkladem Česku a zachoval se poprvé jako Matka Tereza…? Je však asi určený jako ústřední mediátor;

Společnost Mozaika – Platforma dialogu, která se v duchu soudobého tureckého islámského myslitele a hlasatele tolerance Fethullaha Güllena snaží o pěstování dobrých vztahů mezi muslimy, křesťany a Židy, se rozhodla udělovat v Čechách každoročně jednomu českému intelektuálovi Cenu mezináboženského a mezikulturního dialogu. Jako prvnímu byla tato cena udělena Tomáši Halíkovi. Ano, kdo jiný se zasloužil o to, aby katolická církev vzkvétala za podpory běženců a islámu, byť pro spoustu nacistických válečných zločinců byla záchranou i se svými majetky, mocí a penězi.

Můžeme jmenovat jen namátkou: Eduard Roschmann, známý jako „Řezník z Rigy“, Franz Stangl – velitel vyhlazovacího tábora Treblinka, osvětimský „Anděl smrti“ Josef Mengele, velitel tábora Sobibor Gustav Wagner, organizátor deportací Židů z Francie a Slovenska Alois Brunner, Hauptsturmführer Erich Priebke, zodpovědný za masakr italských partizánů v Římě roku 1944, a v neposlední řadě také Adolf Eichmann… Pro všechny tyto počestné křesťany organizoval biskup Alois Hudal tzv. „krysí stezky“ (ratlines) umožňujícíprominentním nacistům uniknout velmi tajně z poválečné Evropy. Což třeba dopis, v němž biskup Hudal roku 1948 požádal argentinského diktátora Juana Peróna o vydán& iacute; 5000 argentinských víz pro bývalé „vojáky“ nacistické Třetí říše.

Po boku Hudala stál při organizování některých krysích stezek vedle jiných lidí také Monsignor Karlo Petranović, ustašovský válečný zločinec, který uprchl z Chorvatska přes Rakousko do Itálie. Další povedený církevní ptáček, páter Krunoslav Draganović, chorvatský profesor teologie a pašerák válečných zločinců z Chorvatska, se v 50.letech a 60. letech objevoval na výplatní pásce amerického Pentagonu. Se zmíněnými požehnanými jedinci spolupracoval také Monsignor Karl Bayer, římský ředitel katolické organizace Caritas International. Nyní čistě hypoteticky; na jaké výplatní listině asi figuruje Jeho Svatost – Monsignor 2. stupně Tomá&a mp;amp;amp;a mp;scaron; Halík…?

Za co? Jelikož dle americké školícího submisivního vzorce řekl, že považuje Putinovo Rusko za nesmírné nebezpečí. Putin se prý „snaží vybudit ruský nacionalismus vidinou obnoveného SSSR, formuje globální protidemokratickou koalici těch nejhorších sil- fašizujících a kryptokomunistických, v demokratických státech vytváří páté kolony, obnovuje špionážní sítě a loví prý v nejkalnějších vodách české společnosti a někteří tu šíří Putinovskou propagandu goebbelsovského rázu…“ Rusko dnes ovládají oligarchové, kteřísi prezidenta Vladimira Putina pronajali jako mesiáše. Jeho hlavní ;; ;;m úkolem je podle Tomáše Halíka Rusku a Rusům vrátit pocit velmoci,které se všichni báli. Svá tvrzení teolog opírá o zprávy české BIS a další veřejné zdroje….

Inu, dle esoteriky Tomáše Halíka, co nechce být oleandrem moci, je mír vlastně válečný zločin; společně s Danielem Hermanem, dnešním ministrem kultury a ministrem zahraničí Schwarzenbergem, přece nadšeně vítali v roce 1999 agresi NATO proti Jugoslávii, známou též pod pracovními názvy „humanitární bombardování“ nebo „lidská práva s plochou dráhou letu“… Václav Havel – humanitární bombardování…

PS: Na závěr dvě pozoruhodnosti kolem preláta Halíka: První: V rámci pražského festivalu Prague Pride se v prostorách Akademické farnosti při kostele Nejsvětějšího Salvátora, jehož duchovním správcem je Tomáš Halík. měl promítat film o homosexuálním knězi. Pražský arcibiskup kardinál Duka využil svého právavydat zákaz akce s odůvodněním, že sice neodmítá dialog v církvi na toto téma, ale považuje časovou souvislost s Prague Pride za nevhodnou. „Respektujeme jeho rozhodnutí s tím, že k potřebné akademické diskusi a otevřenému dialogu na toto téma se vrátíme později za příznivějších okolností,“ doplnil Halík ve svém p rohlášení. https://drive.googlecom/file/d/0Bx7mujXsoP_kbGgxclAxQ19zQkk/view

Druhá: Kvůli knize „Základy tauhídu“ provedla policie zásah na dvou místech v Praze, kde se scházejí muslimové. „Necitlivý zásah české policie proti našim bratřím a sestrám muslimům v čase modlitby byl nepochybně hřích – jako každý čin, který zraňuje, rozněcuje nenávist a provokuje ducha pomsty,“ uvedl Tomáš Halík. Inkriminovaná pasáž knihy pojednává o tom, že „značná část víry spočívající v uctívání jedinečnosti Alláha si žádá i zavedení islámskéhopráva šaríi zvláště v zemích, kde muslimové tvoří většinu populace…“

Zvláštní je též text, podle něhož se člověk narodí přirozeně jako muslim, a když z něj rodiče udělají křesťana, rovná se to jeho zmrzačení. „Je nutné své neislámské vlády upřímně nenávidět,“ píše se v ní též. Podle zadrženého ředitele Islámského centra v Praze Vladimíra Sáňky, odpovědného redaktora českého vydání knihy, je dle islámu správné, že vláda Saúdské Arábie zakazuje na svém území výstavbu kostelů, praktikováni křesťanství včetně hlásáni evangelia. A to Sáňka neřekl nikde tajně, ale ve vysílání Českého rozhlasu.

Zdroj: svobodnenoviny.eu

 

[wp_ad_camp_1]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
2 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře