Konečně se lidé začínají probouzet. Zjišťují, že jim umělí přátelé, které nikdy neviděli a možná ani neuvidí, nic nepřinesli. Možná jenom problémy a pomluvy. Nejdokonalejší práskačský systém pro tajné služby a služby Vatikánu a jejich pedofilů se konečně hroutí, rozpadá a řítí k zemi. Budeme pevně věřit, že další za krátkou dobu budou následovat. Aspoň lidé konečně zjistí, že chodit do lesa a mít skutečné  přátele je lepší, než nějaký virtuální svět s milióny přátel, kteří o vás ve skutečnosti nestojí a nic Vám nepřinesou…..


Jak ukazuje poslední průzkum, tak zejména lidé, co se narodili po roce 1994, ve velkém opouštějí Facebook a tráví na něm stále méně času.

Postiženy jsou ale všechny moderní platformy – od Facebooku, přes Twitter, až po Instagram či aplikaci pro randění Tinder. A nemálo z nich odchází navždy.

Abychom byli zcela přesní: za testem stojí Bostonská výzkumná firma zvaná Origin, co realizovala průzkum mezi tisícem lidí narozených po roce 1994. A cílem bylo zjistit, jak moc negativně moderní sociální média na lidi působí.

Zatímco většina sociálních online platforem bojuje o své stávající uživatele, vypadá to, že na obrázcích založená komunikační aplikace Snapchat si stále drží pozornost mladší generace. Většina lidí se totiž vyjádřila ohledně svého odchodu v tom duchu, že odešli proto, jelikož se jim to celé zdálo jako ztráta času a sociální média je nutila myslet negativně.

Tak třeba, 34 % ze všech těchto lidí smazalo své účty zcela a 64 % si prozatím dává pauzu. Jak již víme, 41 % lidí si myslí, že na sociálních médiích tráví příliš mnoho času, dalších 35 % má za to, že je sociální média nutí myslet negativně, 31 % se přiznalo, že sem stejně už moc nechodili, 26 % není zaujato místním obsahem, 22 % lidí potvrdilo, že chtějí více soukromí a z 18 % se nechtějí účastnit honu na cizí soukromí. Též 18 % lidí to vidí jako útěk před přílišnou komercializací. A stále nemalých 17 % se zde cítí špatně.

Je zajímavé, že nejvíce lidí řeklo sbohem zrovna Facebooku, kde nastálo odešlo nejvíce lidí (64,9 %). To ale není nijak šokující, když uvážíme, že i sám Facebook v prosinci 2017 připustil, že chybné používání jeho stránek skutečně může poškozovat zdraví.

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...