Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Generál Mark Milley odvezen do GITMO
  Generál Mark Milley odvezen do GITMO

  Generál Mark Milley odvezen do GITMO

 • JAG zatýká zvláštní zástupkyni USA pro hospodářskou obnovu Ukrajiny
  JAG zatýká zvláštní zástupkyni USA pro hospodářskou obnovu Ukrajiny

  JAG zatýká zvláštní zástupkyni USA pro hospodářskou obnovu Ukrajiny

 • Okno do nového světa – osudové křižovatky
  Okno do nového světa – osudové křižovatky

  Okno do nového světa – osudové křižovatky

 • Elity Západu vedú bez vyhlásenia tretiu svetovú vojnu
  Elity Západu vedú bez vyhlásenia tretiu svetovú vojnu

  Elity Západu vedú bez vyhlásenia tretiu svetovú vojnu

Související zprávy

O osudu všech Evropanů i o osudu samotných Američanů rozhodne tato neděle…..

….vždy se o nás rozhodovalo bez nás. Byly to vlastně vždy cizí národy…..

Řecké referendum: Svoboda nebo otroctví?

Knihy historiků nás poučily, že demokracie vznikla v Řecku. Samozřejmě, historikové se mohli i mýlit, ale takovýto názor dnes mezi lidmi na Západě převládá.
To, čeho jsme svědky dnes, na startu července 2015, je poznání, že z celého západního světa je to už jen jediná řecká vláda, která bere demokracii ještě na milost. K překvapení a téměř až úleku všech evropských zemí se totiž rozhodla uspořádat referendum, ve kterém o své budoucnosti a osudu rozhodnou sami obyvatelé Řecka. A za to, že se takto přihlásila k principu demokracie, je dnes západním světem pomlouvána a skandalizována.
Tolik tedy k současné západní demokracii.
Největším a nejúspěšnějším švindlem historie je ten, jenž přesvědčuje svět, že jste ničím, nejste-li částí Západu, čili částí nepostradatelných a výjimečných národů. A jestliže nejste částí Západu, jste nikdo, neexistujete, jste nula.
Je docela možné, že tato převládající propaganda v nedělní řecké volbě uspěje, v kterémžto případě se zastrašený řecký lid postaví proti jediné vládě, jež namísto toho, aby přijala výprodej Řecka řeckým nepřátelům, bojuje za prospěch a lepší životní podmínky svých občanů.
Jestliže Řekové budou volit ve prospěch svých utlačovatelů a proti své vlastní vládě, přestane demokracie v EU existovat.
Před 2500 lety zachránili Řekové Evropu před vpádem Peršanů. Nedělní řecká volba nám prozradí,
zda Řekové ochrání svoji svobodu znovu, či zda definitivně upadnou do područí washingtonského impéria.
O osudu všech Evropanů i o osudu samotných Američanů rozhodne tato neděle.
Překlad: Lubomír Man

Jak vyřešit řecké dluhy metodou deimaginace

A co ty řecké dluhy prostě škrtnout? Ne, počkejte, vážně, komu z vás doma něco chybí, protože si to půjčili Řekové? Hrnce, peřiny, auta, víno, peníze, prostě cokoliv? Nikomu nechybí nic, je to tak? Ani těm Němcům nechybí nějaké lokomotivy, které by jezdili v Řecku, nebo ropa, kterou by jim půjčili. Zkrátka a dobře, nikomu nikde nic reálného nechybí, řecké dluhy jsou pouze imaginární – jsou to jen zápisy v účetních knihách, nebo záznamy v počítačových databázích. Že se musí Řekům něco upsat, aby se to mohlo Němcům připsat, je pouze úzus, dohoda, kterou lze změnit. Přirozeně, že by to nebylo snadné, nikoliv technicky, ale mentálně – spoustě lidé by se s v takovém okamžiku zhroutil svět, pro řadu lidí by takové řešení znamenalo stejně radikální (čili nemožnou, nemyslitelnou až nežádoucí) změnu myšlení, jako svého času tvrzení, že Země je kulatá, nebo že i Indiáni mají duši. Ale možné to je. Samozřejmě, že nikoliv v rámci současného systému, ale mimo něj již ano. Stačí udělat krok stranou, podívat se na problém z jiného úhlu a řešení je nasnadě. No vážně, co tak hrozného by se stalo, kdyby se pár fiktivních čísel nahradilo jinými? Když si tak dobře umíme představovat, že dluhy existují, tak bych snad zvládli představit si i to, že jsou splacené, neexistují, že nikdy neexistovaly? Je to jen o imaginaci. Nebo naopak o jejím omezení.
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál