Větší počet zraněných si vyžádala hromadná bitka, která se strhla v noci na dnešek v táboře migrantů ve městě Velika Kladuša na západě Bosny. Rozsáhlý konflikt si vyžádal zásah policie, která dvacet lidí zadržela. Šesti z nich hrozí deportace ze země, informovala regionální televize N1.

 

 

 

Policii zavolala ochranka dočasného migračního střediska Miral, když nedokázala situaci uklidnit a násilí se stupňovalo. Strážci přitom oznámili, že prvotní potyčka přerostla ve velký zápas, do něhož se zapojilo kolem stovky migrantů.

Rozlícený dav napadl i policisty, kteří do tábora přijeli. Násilníci je napadli skleněnými lahvemi, kamením a železnými tyčemi. Zranění při tom utrpěli nejméně tři policisté. Poškozeno bylo i jedno policejní vozidlo, sdělil televizi mluvčí bosenského ministerstva vnitra Ale Šiljdedić.

I když se za úsvitu podařilo konflikt ukončit, značné napětí v migračním centru trvá dál. Zásahová jednotka policie proto zůstává v blízkosti tábora.

zdroj: 1

Cpou se do Evropy, poněvadž jim někdo nalhal pohádku o lepším životě, a neumějí se ani slušně chovat. Nebo jsou tyto nepokoje také řízené?

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.