Větší počet zraněných si vyžádala hromadná bitka, která se strhla v noci na dnešek v táboře migrantů ve městě Velika Kladuša na západě Bosny. Rozsáhlý konflikt si vyžádal zásah policie, která dvacet lidí zadržela. Šesti z nich hrozí deportace ze země, informovala regionální televize N1.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

Policii zavolala ochranka dočasného migračního střediska Miral, když nedokázala situaci uklidnit a násilí se stupňovalo. Strážci přitom oznámili, že prvotní potyčka přerostla ve velký zápas, do něhož se zapojilo kolem stovky migrantů.

Rozlícený dav napadl i policisty, kteří do tábora přijeli. Násilníci je napadli skleněnými lahvemi, kamením a železnými tyčemi. Zranění při tom utrpěli nejméně tři policisté. Poškozeno bylo i jedno policejní vozidlo, sdělil televizi mluvčí bosenského ministerstva vnitra Ale Šiljdedić.

I když se za úsvitu podařilo konflikt ukončit, značné napětí v migračním centru trvá dál. Zásahová jednotka policie proto zůstává v blízkosti tábora.

zdroj: 1

Cpou se do Evropy, poněvadž jim někdo nalhal pohádku o lepším životě, a neumějí se ani slušně chovat. Nebo jsou tyto nepokoje také řízené?

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.