Při fascinujících zákulisních záběrech z vynikající série BBC Earth Blue Planet II, se mořští vědci v roce 2017 ponořili s ponorkou hluboko do vody, aby zjistili, co se stalo s tělem zemřelé velryby.

[wp_ad_camp_2]

Jakmile dorazili k mořskému dnu, našli rej obrovských žraloků, kteří bojovali o kořist z mrtvoly.

Žraloci si na začátku mysleli, že malá ponorka je konkurentem při krmení a začali proto útočit. To obyvatele uvnitř ponorky pěkně vyděsilo. Výsledné záběry jsou unikátní a dost děsivé.

 

Žraloci útočí na ponorku

Tvůrci dokumentárního seriálu Planet Earth: Blue Planet II a jejich setkání se žraloky u mrtvého těla velryby v hloubce 700 metrů.

Cyklus Modrá planeta II se natáčel čtyři roky. Týmy filmařů během této doby navštívily všechny oceány a zaznamenaly podivuhodné události, které byly v mnoha případech dosud neznámé. Přinesly dokonce i vědcům nové poznatky o životě pod mořskou hladinou. Nejmodernější potápěčská výstroj, která neprodukuje hluk ani bubliny, umožňovala podvodním kameramanům dostat se k mořským živočichům blíž než kdykoli předtím a setrvat s nimi delší dobu. Průkopnická kamerová technika umožnila natočit okamžiky, které před námi dosud nikdo nespatřil. A vysoce citlivé kamery zachytily okouzlující výjevy, jež jsou prostým okem téměř neviditelné.


Členové posádky během tohoto setkání neskrývali svůj strach a vše živě komentovali. Jejich komentáře jsou místy vypípané, ale nikdo se jim jistě nediví, že trochu ztratili nervy. V záběru jsou věty jako: ,,Naše ponorka je silná, ale mám z toho už trochu strach, oni jsou tak velcí, tak silní…” ,,Podívejte, kousek jsem ustoupil dozadu a on nám vrazil od čelního skla.”

Nakonec žraloci pochopili, že se jim ponorka nesnaží velrybu sebrat, tak ji nechali napokoji a vrátili se zpátky k hostině.

Zdroj: aluska.org

aluška.org © 2019

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.