Na tuto zvláštní myšlenku mě přivedlo video, které mi někdo přeposlal na Telegramu. Na videu byly vyfocené veliké hory z různých koutů světa, které vypadají tvarem jako uříznuté nebo ulomené obří pařezy.

Byla tam třeba Stolová hora z Afriky, nebo Ďáblova hora z Wyomingu. Video bylo krátké a víceméně bez komentáře, ale daná myšlenka se mnou tak zarezonovala, že jsem začala hledat. Dalo mi docela práci najít nějaké články, které se tématu věnují vážně a podrobně. A našla jsem, ale běžná průměrně myslící veřejnost v zahraničí tuto teorii prakticky odsoudila a vysmála se jí. Není to něco, co by bylo podloženo vědecky, nebo čemu by se nějaký odborník hlouběji věnoval. Je to zkrátka jen hodně zajímavá myšlenka, která je založena na odpozorování.

Primárně jsem nacházela články z roku 2016, které si prakticky z této teorie dělaly srandu a tvrdily, že s tím přišel nějaký pseudo-badatel, co také věří na placatou zemi a odkazovaly se svorně na nějaký dokument, který tento nejmenovaný badatel údajně dal na Youtube. Jenomže jsem přišla z křížkem po funuse, protože video zmizelo a daný uživatelský účet byl zrušen, nevím jestli dotyčný autor třeba neustál vlnu kritiky, nebo jestli byl cenzurován natvrdo, to už se asi nedozvíme.

Ale nakonec jsem pár článků, které teorii vysvětlují, našla. Jsou tam řečeny opravdu velice zajímavé věci, podložené velice zajímavými argumenty. Vypadá to, že pravdivé jádro je zaobaleno do velkého množství divoké fantazie autora, který si z původně dobrého základu vykonstruoval cosi na podporu své víry o placaté Zemi a tím danou původně dobrou myšlenku hrozně rozvrátil a nakonec shodil. Při čtení tohoto seriálu tedy myslete na to, že vám není předkládána přesná pravda, ale teorie, ze které si můžete vyzobnout pravdivý a smysluplný základ. Rozhodně to není čtení pro lidi s uzavřeným pohledem na svět, protože to, co v sérii zazní, budou místy velice divoká prohlášení.

Takže kdo není konzerva a rád by se obeznámil s teorií, podle které tu v předchozím věku existovaly stromy obrovské jako hory, vítejte u nové série.

Máme tu pozůstatky gigantických stromů?

Staré stromy jsou vzácnost a jsou chráněny jako přírodní památka. Ale proč se říká, že většina lesů, dokonce i na Sibiři, nejsou starší, než 200 let? (Dobrá otázka, souvisí s ní i téma Velké Tartárie. Komu náhodou série utekla, najdete ji přes vyhledávač tady: Zkáza Velké Tartárie. Seriál má 8 dílů a zničení lesů popisuje. Je to zajímavá shoda náhod?)

Kam zmizeli ti velikáni?

Sovětští biologové objevili něco zvláštního. Na pólech je nepřirozeně velké množství vody v podobě ledu a sněhu a také máme nepřirozené množství oxidu uhličitého rozpuštěného v oceánech. To zjevně přispívá k nejnovějšímu všeobecnému trendu, což je šílenství okolo globálního oteplování.

Pomocí jednoduchých výpočtů vědci odvodili údaj, který říká, že v poslední době došlo k všeobecnému oteplení na 99,9% zemské biosféry.

Pokračování článku: Obrovské hory jsou ve skutečnosti stromy z předchozího věku 1.díl: Příliš úžasné, aby to mohla být pravda?

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.