S příchodem Roberta Šlachty na Celní správu spadající pod Andreje Babiše nenápadně vzniká jakýsi speciální útvar mající mimořádné technické i finanční možnosti. Šlachtova oficiální pozice na Celní správě je zástupce generálního ředitele pro pátrání. A pátrat se Šlachta zřejmě chystá vydatně.
Jak zaznělo v pořadu Zvláštní vyšetřování na Seznam.cz, Celní správa využívá intenzivně prostorové odposlechy i odposlechy telefonů. Zřejmě by měla mít v držení také zařízení jménem Agáta. Jde o technický prvek, který je možný umístit například do auta a odposlouchávat mobilní telefony v určitém dosahu, dále je možné číst sms, lokalizovat telefony atd. Legálně by měla být Agáta v držení pouze policie a Bezpečnostní a informační služby. Celní správa si ji však půjčuje. „Agáta je v nasazení neustále,“ řekl reportérům Zvláštního vyšetřování bývalý policista Tomáš Almer.
Šlachta má na svém novém působišti k dispozici také větší počet podřízených a vyšší rozpočet než dříve na ÚOOZ. Má také přístup k informacím ze všech bankovních účtů v ČR. Pozvolna si k sobě stahuje některé lidi ze zmíněného Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, třeba čerstvě obviněného Jiřího Komárka.
Andrej Babiš si tak podle některých zdrojů vytváří svoji soukromou policii, placenou státem. K čemu, to není jasné. Ve zmíněném pořadu také zaznívá, že Celní správa byla posledních 25 let přísně apolitická. Zpolitizoval ji až Andrej Babiš, který na důležité posty začal dosazovat spřízněné osoby. Právě Andrej Babiš chtěl pro svoji Celní správu ještě větší pravomoci. To mu nakonec nevyšlo.
zdroj: 1
[wp_ad_camp_1]
Americké federální orgány raději stáhly obžalobu vůči podezřelému, než aby u soudu vyšlo najevo, jak služba FBI využila díry v prohlížeči Tor Browser k jeho odhalení.
https://www.linuxexpres.cz/novinky/usa-radeji-stahuji-obvineni-nez-aby-odkryly-vyuziti-der-v
Statistika pěkná věc –
Každý člověk na planetě pošle v průměru denně čtyři e-maily. Celkem tak denně putuje po světě 269 miliard elektronických dopisů. A to z více než 3,7 miliardy zaregistrovaných schránek.
Podle dat Českého statistického úřadu je čtení a kontrolování elektronické pošty nejčastější činností Čechů na internetu, denně se do své mailové schránky podívá drtivá většina uživatelů sítě (93 procent). Jen do mailových schránek od Seznamu denně přijde 62 milionů e-mailů.
A toto číslo ještě poroste. Počet e-mailových adres na celém světě má vzrůst do roku 2021 na 4,15 miliardy. Z těch pak odejde denně na 320 miliard zpráv. Ani tou dobou ještě ale nebude mít elektronickou poštu ani polovina lidstva. Předpokládá se totiž, že na jednoho uživatele bude připadat 1,86 schránky.
První email poslal v roce 1971 programátor Raymond Tomlinson. To znamená, že jde o 46 let starý vynález. Pátého března uběhl rok od Tomlinsonovi smrti.
Podívejte se na studio Seznam Zpráv k budoucnosti e-mailů. Jak se bude dále vyvíjet? Stane se emailová schránka součástí naší totožnosti? A jak ji správně chránit, aby nebyla ohrožena útoky hackerů, jako se to stalo několika politikům?
https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/co-se-stane-s-vasim-e-mailem-po-roce-2020-ceka-vas-zmena-28630?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp
Soudkyně měla povolit odposlechy a pak před nimi varovat odposlouchávané
Policie prošetřuje soudkyni Okresního soudu v Jablonci. Podle zpravodajského webu Českého rozhlasu (ČRo) se kriminalisté domnívají, že vyzradila dceři informaci o odposleších nasazených na její známé. Soudkyně předtím odposlechy povolila.
https://www.novinky.cz/krimi/431222-soudkyne-mela-povolit-odposlechy-a-pak-pred-nimi-varovat-odposlouchavane.html