…..svědčí to opět o tom jakou demokracii mají na mysli USA dnes. Je totiž asi stejná jako v minulosti. Rozdávat „klid a mír“ po celém světě, jak jsme toho neustále svědky….

05:55

Pravděpodobně se i sluníčkářům vedených jů es ej udělá špatně.

Snímek obrazovky 2016-01-14 v 23.41.14

Len vo vzdialenosti 66 kilometrov vzdušnou čiarou od Viedne mali bombardéry USA, v prípade konfliktu Východ – Západ, zrovnať so zemou atómovými zbraňami Hegyeshalom. To, že pri útoku by bolo usmrtených aj desaťtisíce Rakúšanov (aj Slovákov – pozn. prekl.), zostalo pri tomto pláne z roku 1956 nepovšimnuté. A ako ukazujú posledné zverejnené dokumenty z Národného archívu USA, malo v blízkosti rakúskych hraníc detonovať 77 atómových bômb.

Nad samotným východným Berlínom malo vybuchnúť 91 vodíkových bômb s ničivou silou 630 Hirošimských bômb, 120 nad Budapeštou, 15 nad Varšavou, 149 malo Moskvu premeniť na rozvaliny a popol. Ako dokumentujú plány “Strategic Air Command” (Veliteľstvo strategického letectva), ktoré je možné vidieť v “National Security Archive” (Národnom bezpečnostnom archíve) vo Washingtone, chceli ozbrojené sily USA 1956 v prípade konfliktu Východ-Západ zničiť v čo najkratšom čase Sovietsky zväz a jeho spojencov.

V dlhých zoznamoch so zadanými cieľmi pre posádky atómových bombardérov USA (interkontinentálne rakety neboli v tom čase ešte dostupné) sa nachádza mimo mien ruských veľkomiest aj Bukurešť, Varšava, ako aj Peking a metropoly v Severnej Kórei.

ciele_bombardovania
Zoznam cieľov v našom okolí

Zhod na Hegyeshalom bol plánovaný

Avšak aj neutrálne Rakúsko by bolo pri nukleárnom inferne masívne ohrozené: pretože ozbrojené sily USA chceli jedným úderom vyradiť všetkých 1.100 leteckých základní Východného bloku, bol plánovaný aj atómový bombový útok na Hegyeshalom, teda len sedem kilometrov od rakúskej hranice a len 66,3 km vzdialený vzdušnou čiarou od Viedne. Takisto ciele pre termonukleárne zbrane boli: maďarská Csorna (len 94 kilometrov vzdialená od Viedne), tak ako vo vtedajšom Československu i Brno (vzdialené 110 kilometrov), Pelhřimov (160 kilometrov), Vyškov (127 kilometrov) a aj Praha (252 kilometrov) – miliónové mestá mali byť so 72 atómovými zbraňami zrovnané so zemou.

mapa

Ciele nukleárnych zbraní v bezprostrednej blízkosti Viedne

Vodíkové bomby, ktoré boli vtedy k dispozícii pre “Strategic Air Command”, by pri zničení posádkových miest, skladov PHM a leteckých základní sovietov, usmrtili aj desaťtisíce ľudí v Rakúsku: podľa expertov, spôsobila by nasadenia schopná atómová zbraň s ekvivalentom 20 megaton TNT rozsiahle škody až do vzdialenosti 47 km, až do 53 km ohnivé búrky (popáleniny) a následné zostatkové žiarenie by sa šírilo na tisíce štvorcových kilometrov.

Zhodenie vodíkovej bomby na Hegyeshalom by zničilo obce Neusiedl, Parndorf, Frauenkirchen, Gols, a Alfa, Beta, Gama a neutrónové žiarenie by zamorilo rádioaktivitou okolie Viedne a východné Rakúsko. Ostatne, sovietska reakcia na bežiaci útok USA by zrejme beztak zničila celú Európu.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: Kronen Zeitung

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.