Lídr hnutí SPD Tomio Okamura má několik otázek na ministra vnitra a šéfa ČSSD Jana Hamáčka, a to v souvislosti s nedávno zveřejněnou zprávou německé spolkové policie za rok 2018, podle níž se počet migrantů, kteří nelegálně překročili hranice vedoucí z ČR do Německa, zvýšil. Své obavy a návrhy na ochranu ČR před migrací popsal v postu na Facebooku.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Podle výroční zprávy, kterou představil německý ministr vnitra Horst Seehofer, se loni počet nelegálních běženců, kteří překročili patřičnou hranici, zvýšil o 6,5 procenta. Vzrostl tedy na úroveň 4 295 lidí, zatímco v předminulém roce šlo pouze o 4 035 uprchlíků. Souhrnný počet registrovaných nelegálních přechodů hranic se rovnal 42478 případům, což bylo o 15 procent méně než v roce 2016.

Nicméně, existuje ještě jedno číslo, které znepokojuje Tomia Okamuru. Jde o počet uprchlíků, kteří jsou Německem navráceni do Česka. Podle policejní statistiky bylo do České republiky v minulém roce vráceno celkem 942 těchto osob.

„Kdepak ti nelegálové jsou, pane ministře Hamáčku? Doufám, že se volně nepohybují na našem území!“ píše Okamura.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Lídr SPD navíc několikrát ve svém prohlášení připomíná tragickou událost, kterou bylo znásilnění nezletilé dívky cizincem afrického původu, ke kterému došlo v červnu na severozápadě Čech. Daný pachatel byl tehdy propuštěn z výkonu trestu v Drážďanech a do Česka se prý dostal vlakem.

V této souvislosti Okamura mluví o posílení kontroly státních hranic.

„Schengenský systém bohužel znamená, že kromě slušných občanů evropských zemí se mohou přes hranice volně pohybovat i nelegální migranti, zločinci a teroristé, aniž by je kdokoli zkontroloval,“ uvedl politik.

Současně s hraničními kontrolami poslanec žádá, aby byla zajištěna bezpečnost českých občanů a „abychom mohli případně zadržet teroristy a zločince na našich hranicích“.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Na konci příspěvku Okamura popisujeznepokojující obraz: „Potenciální islámští teroristé jsou jen kousek od našich hranic a někteří se na našem území i pohybovali či dokonce možná i stále pohybují. Stavět hráz a povodňové zábrany až při povodni, je pozdě. A vidíme, že Německu a západní Evropě jsou v muslimské záplavě minimálně po pás. Brzy to může být po krk a o krk jim půjde. Nesmíme dopustit, aby to, co se děje v západní Evropě, bylo i u nás,“ dodal poslanec.

Uživatelé na sociální síti ve svých komentářích vyjádřili podporu Okamurovým návrhům.

zdroj: 1

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.