Oko Sahary je rozlehlá kruhová struktura v Mauritánii, dobře patrná při pohledu z vesmíru, rozkládající se v saharské poušti na hranici regionů Adrar a Tiris Zemmour nedaleko města Ouadane. Má průměr asi 50 km a skládá se z několika soustředných kruhů. Vedou se spory o tom, jak celá struktura vznikla. Následuje překlad článku od ruského geofyzika Andreje Nikolaje Michajloviče, který objekt zkoumal.

Výzkum snímků neobvyklých objektů z kosmu pomocí patentované technologie dálkového průzkumu Země SGT DZ
(Spin-holografická technologie pro dálkový průzkum ze satelitních snímků).

Stručné vysvětlení získaných výsledků:
Červené čáry ukazují strukturu tektonických poruch na tomto místě – k nahlédnutí ZDE. Je typická, nenese v sobě nic zvláštního. Nejsou zde žádná ohniska vniknutí hlubinných fluidů. Nejedná se tedy o kalderu sopky. Nejsou zde žádná ložiska, ani uhlovodíky, ani ruda.

Dotazování ukázalo, že to není ani místo, kde spadl meteorit nebo jiný vesmírný objekt. Kladná odpověď přišla až na otázku: Jedná se o kráter výbuchu?
Zároveň se ukázalo, že exploze nebyla jaderná, ale elektromagnetická. Došlo k tomu v roce 1685 podle dnešní chronologie (při určování času této události jsem počítal počet let, která uběhla po ní). Na místě tohoto kráteru bylo město, které zde existovalo od roku 1095. Jeho název zvuky ruské abecedy vyjadřuje slovo ПОЧИРТА (POČIRTA) s důrazem na druhou slabiku.

Pokračování článku: Oko Sahary: Přírodní jev, nebo pozůstatek výbuchu?

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.