….bylo zcela jasné hned od začátku, že jim žádné peníze EU už nedá. Přesně tak se stalo a začíná se rozjíždět další kolotoč…..

ТаuRus | 01.07.2015
Řecko nedostane ani cent z evropských fondů tak dlouho, dokud jsou v zemi u moci premiér Alexis Tsipras a ministr financí Janis Varufakis. Oznámil to The Times vysoce postavený německý politik pod podmínkou zachování anonymity. Podle něj brání možnému přidělení podpory vedení Německa, pro které jsou tyto postavy neakceptovatelné.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<


Politik poznamenal, že nyní vedou představitelé EU tajná jednání o rozštěpení strany SYRIZA. Jejich cílem je vytvoření technokratické vlády, která bude připravena na ústupky věřitelům.
V případě, že Řekové budou v referendu 5. července hlasovat proti úsporným opatřením, pak je podle německého politika „po všem“, a Řecko bude vyloučeno z eurozóny. Poznamenal, že k tomu dojde 20. července, ihned po defaultu vůči Evropské centrální bance (Athény nebudou moci samostatně najít potřebné finanční prostředky).
http://www.novarepublika.cz/2015/07/nemecko-neda-penize-alexisi-tsiprasovi.html

Dnes jsem se, shodou okolnosti dost věnoval informacím o situaci v EU&Řecko. Zajímavý názor vyjádřil Chazin – pokud národ Řecka odhlasuje v referendu nepodvolit se požadavkům věřitelů, EU spolu s MWF ho začnou trestat. A ten trest bude hodně bolestivý, aby ostatní země v EU ( Španělsko, Portugalsko, Maďarsko, vlastně skoro každá) nenapadlo udělat to samé, co Řecko, tj. vyhlásit default.
Михаил Хазин: если Греция не будет наказана, то дефолт объявят все
http://oko-planet.su/politik/politiklist/285942-mihail-hazin-esli-greciya-ne-budet-nakazana-to-defolt-obyavyat-vse.html

Jenže je zde jedno „ale“ – EU nemá zakotvený právní mechanismus výstupu z Eurozóny a EU. Aby ten trest neohrozil samotnou EU, musel by se ten mechanismus vypracovat a zakotvit v zákoně, což chce čas.
A pokud se přece jen takový mechanismus vypracuje, poskytne to „výbornou“ příležitost pro ostatní země touto možnosti EU vydírat anebo v dohledné době z EU vystoupit, což bych viděl, jako dost reálné u Maďarska, které skoro na oficiální úrovní prohlásilo, že cesta prosperity Maďarska je na vychodě.
Tsipras také nabádá občany, aby se nebáli udělat krok z dluhové oprátky. Také je ujišťuje, že EU nemůže splnit všechny vyhrůžky.
Tak jsem zvědavý, jak to hlasování v referendu 5.7. nakonec proběhne

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.