Ani náhodou tajně, nenápadně a potichu – nýbrž přesně naopak, tak se vyznačuje vystupování početných „velkorodinně orientovaných“ novoobyvatel z Blízkého východu. Tam, kde žijí, je konec s dobrou kvalitou života druhých. Nakrátko ostříhaní a svalnatí muži s plnovousem se již dávno stali důvěrnou podívanou, a to nejen v přilehlých sousedstvích – a stále častěji se s nimi potkáme také v komunální politice, kde při každé nabízející se příležitosti hrají „rasistickou kartu.“ A chybí dorost, takže pro špinavou práci na ulici jsou často „noví členové“ pro jejich organizace rekrutováni přímo v azylovém domě.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Tito „obchodníci“ jezdí v pozlacených luxusních vozech a pobírají zároveň „základní zabezpečení.“ Ženy v těchto kruzích nemají do ničeho co mluvit. Celé výškové domy, ano, i celé městské čtvrti jsou mezitím pevně v rukou Omeiratů, Chakerů, Mirisů či jak se všichni jmenují. A pokud by někdy někdo z nich přišel do vězení, tak polovina z jeho spoluvězňů budou příbuzní.

Bezmocné úřady – neochotní politici

Nicméně je třeba poznamenat: Když, minulý rok bylo otevřeno pouze 80 vyšetřovacích zařízení, přesně tolik, kolik bylo otevřeno v průběhu posledních deseti let, potom při narůstající kriminalitě této skupiny skutečně nevidíme žádný vzrůstající zájem politiků o toto téma. Úřady jednají s vysoce agresivními Araby, Turky a obyvateli Balkánu a jsou beztak kompletně vytížené. A policejní síly přímo na „frontě“ mají nezřídka strach.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Shisha Bar jako „ústředí ředitelů“ klanu

Podobně jako italské mafii v 60. letech minulého století v New Yorku byl i arabským klanům v Neukὅllnu postaven filmový pomník: Seriál „4 bloky“ o obchodech a krvavých bojích o moc jedné velké rodiny běžel v televizi a získal početná ocenění.

Vědomi této skutečnosti si nejsem schopen ani v nejmenším představit, co by se mohlo stát s vnitřní bezpečností, kdyby naši zemi najednou postihl hospodářský úpadek. A měsíční dávky, v jistém smyslu naše „obranné peníze“ na „ctihodné“ klany v problémových čtvrtích došly.

Ale tyto pokorné postoje přece tito kdysi „ochrany potřební“ přivandrovalí, těžcí zločinci, kuplíři a drogoví dealeři skutečně již nemají zapotřebí. Stejně jako jiné dravé šelmy, nemají ve svém novém „revíru“ žádné přirozené nepřátele. Kdo by si s nimi měl ještě začínat?

překlad Andrea | zdroj: 9

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.