Ozbrojený muž z Texasu úspěšně zachránil svého syna, jehož mozek byl podle lékařů mrtvý, před eutanázií. Chybělo jen pár okamžiků, aby byl odpojen od přístrojů.

[wp_ad_camp_2]

George Pickering III. se díky svému statečnému otci plně zotavil z kómatu.

Poté, co se dozvěděl, že se lékaři vzdali naděje na uzdravení jeho syna, George starší značně opilí a ozbrojený napochodoval do zdravotního střediska Tomball Regional Medical Center v Houstonu (Texas), odhodlán zajistit více času pro svého syna, i kdyby ho to mělo stát roky ve vězení.

George starší se zabarikádoval v nemocničním pokoji spolu se svým 27 letým synem, kde odolával policii, dokud se nestalo něco neuvěřitelného. Něco, co by se dalo nazvat zázrakem.

„Když už se blížil konec jeho odboje, který trval kolem 3 hodin, ucítil, jak syn stiskl jeho ruku,“ sdělila RT právnička Georgovi rodiny Phoebe Smithová.

[wp_ad_camp_2]

„V tu chvíli již policejní SWAT tým (zvláštní policejní jednotka) pronikl na pokoj intenzivní péče a George se vzdal, ale vzdal se s vědomím, že jeho syn stiskl jeho ruku,“ dodává Smithová.
George mladší upadl do kómatu poté, co utrpěl mozkovou mrtvici. Doktoři jeho mozek prohlásili za mrtvý,proto Georgova bývalá žena se synem učinili rozhodnutí odpojit jej od přístrojů.

[wp_ad_camp_2]

Byla tu však jedna osoba, která naději vzdát nehodlala.

„SWAT tým měl na místě své vlastní doktory a když pronikli na jednotku intenzivní péče, měli možnost na vlastní oči vidět, že syn mého klienta není mozkově mrtev, byl u něj patrný oční kontakt a dokonce se snažil plnit, co mu řekli. Všichni tím byli naprosto ohromeni,“ sdělila Smithová.

Právnička Pickeringovy rodiny rovněž zdůraznila, jakou odvahu a odhodlání George starší prokázal.

„Úžasné na celém tomto příběhu je fakt, že můj klient měl pravdu a jeho syn díky tomu přežil. Když ho vidíte dnes, je příkladem zdraví. Kdyby jeho otec proces odpojení nezdržel, nemyslím si, že by přežil.“

Poté, co jeho syn projevil známky života, George starší se poklidně vzdal policii. Později byl odsouzen k 10 měsícům vězení. V prosinci jej propustili, právě včas, aby strávil vánoce se svým synem.

„Byl porušen zákon, ale byl porušen z dobrého důvodu. Dnes jsem tady jenom díky tomu. Byla to láska, otcovská láska,“ uvedl George III.

„Důležité je, že jsem naživu a daří se mi dobře, můj táta je doma a jsme opět spolu.“

[wp_ad_camp_2]

Překlad: raja, Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.