poslanec NRSR Bc. Stanislav Drobný (klub ĽS Naše Slovensko)

„Obľúbený taliansky politik pán Matteo Salvini povedal nedávno v jednej diskusii svojmu oponentovi. „Ak chcete hájiť práva Afričanov, bežte robiť politiku do Afriky. Ja som platený za to, aby som bránil Talianov.“ Pán minister Lajčák je kariérny diplomat platený občanmi Slovenskej republiky a tak iste chápe, čo mu týmto chcem odkázať.“

Komentoval aj mediálne vyhlásenia o odporcoch paktu ako o kotlebovcoch väčších ako Marian Kotleba.

Tým sa (pozn. minister Lajčák) pravdepodobne pokúsil definovať a zaviesť mernú politologickú jednotku pre ohodnotenie miery záujmu politika o občanov Slovenska – jeden Kotleba. Uvidíme, či sa táto merná jednotka v politologickej praxi ujme. Ako člen tímu Mariana Kotlebu to beriem ako vyjadrenie uznania za náš pronárodný postoj, od ktorého sme sa za celú našu históriu trvania Ľudovej strany Naše Slovensko ani raz neuhli, nelavírovali a nepolitikárčili..

Stanislav Drobný bol príjemne prekvapený , že mnohí poslanci, ktorý doteraz podporovali svojimi skutkami a hlasovaniami zmenu Európy na Afro-Európu konečne precitli a pochopili čomu to napomáhajú.

Ohľadom ohlásenej demisie ministra Lajčáka uviedol, že niet dôvodu za ním smútiť, pretože minister už Slovensko ako také dávno opustil.

V závere upozornil, že takéto pakty a celkovo migračná politika popiera princíp zásluhovosti v čerpaní zdrojov štátu, ktoré budú v plnej výške čerpať tí, ktorí sa o ne žiadnym spôsobom nepričinili. Poukázal pritom na aktuálne rozhodnutie Súdneho dvora Európskej únie v Luxemburgu, ktorý Hornému Rakúsku prikázal platiť migrantom plnú výšku sociálneho zabezpečenia. . Na Slovensku by v takomto prípade hrozil kolaps tak sociálnej ako aj zdravotných poisťovní.

„Ak priznáme migráciu na Slovensku ako ľudské právo, nadväzne vznikne Slovensku povinnosť materiálne zabezpečiť ďalšie práva migrujúcemu. Len malé deti veria, že peniaze sú z bankomatu. Migračný tok, aký postihol napríklad Taliansko, ten by náš slovenský systém sociálneho a zdravotného zabezpečenia zložil po veľmi krátkej dobe.“

(Zdroj – video + prepis plného znenia vystúpenia Stanislava Drobného v rozprave)

V týchto minútach (v čase písania článku) prijal parlament uznesenie proti podpisu Globálneho paktu o migrácii.

(podklad pre úvodné foto: Gémes Sándor/SzomSzed [CC BY-SA 3.0], Wikimedia Commons+Wikipedia DE)

Budeme radi, keď budete naše články šíriť ľubovoľnou cestou.

Zdroj: https://slobodnyvyber.sk/poslanec-s-drobny-vyzval-lajcaka-odist/

[wp_ad_camp_2]