V úterý zastupitelé města schválili přijetí víc než pětimilionové dotace na projekt od ministerstva vnitra, která jim jednání s úřady ulehčí. A přiberou prý vietnamštinu, rumunštinu a ukrajinštinu. Po pozvání a ubytování nepřizpůsobivých další krok. A mezitím jede údajně budoucí premiér Babiš ukazovat svaly Bruselu s migranty.

[wp_ad_camp_2]

Brno je prý Bruselem chváleno jako nejpřívětivější…

A co občané – starousedlíci?

 

Tak kde je ta skutečná pravda ukrytá?

 

Seznam zastupitelů města Brna, kteří hlasovali pro zavedení arabštiny na úředech města Brna. Zdrojem informace je hnutí Slušní lidé:

Hnutí ANO 2011 – 10 hlasů

(Mrázek, Vokřál, Prýgl, Janíček, Karasová, Bednaříková, Bořecký, Schwab, Novotný, Plaga)

KDU-ČSL – 5 hlasů

(Crha, Suchý, Hladík, Rychnovský, Beran)

Zelení – 4 hlasy

(Ander, Vlašín, Drápalová, Fajnorová)

TOP09 – 4 hlasy

(Kacer, Urubek, Dubová, Drbal)

Žít Brno – 5 hlasů

(Kašpaříková, Hofmannová, Hollan ml., Hollan st., Freund)

Piráti – 2 hlasy

(Ulip, Koláčný)

[wp_ad_camp_2]

Nejprve vznikne tým takzvaných interkulturních zaměstnanců. „Budou tlumočit ve styku cizinců a veřejných institucí a třeba překládat úřední materiály,“ uvedla poradkyně pro cizince z oddělení sociálního začleňování Lenka Šafránková Pavlíčková.

Při výběru jazyků pro zaměstnance týmu vycházeli brněnští  úředníci z informací ministerstva vnitra, s jakými národními menšinami nejčastěji pracují.
Zdroj: https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/na-uradech-se-domluvi-arabsky-i-vietnamsky-cizincum-pomuze-nove-vznikly-tym-20171003.html
 Takže ministerstvo Chovance z ČSSD tvrdí, že zde žádní uprchlíci nejsou, nebudou, ale připravujeme pro ně zázemí? Nemá nakonec jediný Okamura pravdu a proto se ho snaží rasistickými nálepkami a zpochybňováním umlčet?

Arabská komunita v Brně je velice malá a usedlí Arabové umí dobře česky či aspoň anglicky. Když už bylo potřeba pomoci tlumočit nějakému studentovi nebo nově příchozímu, tak mu pomohli lidé z mešity.

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.