Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa
  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

 • „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO
  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

 • Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál
  Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál

  Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál

 • USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země
  USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země

  USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země

Související zprávy

Pár kilometrů od slovenské hranice začíná válka pravého sektoru…..

….tak jak bylo předpovězeno před rokem, začínají se vize naplňovat…..

 „Pravý sektor“ začína vojnu na Západe Ukrajiny. Boje sa začali iba niekoľko desiatok kilometrov od slovenskej hranice
Mukačevo 11. júla 2015 (HSP/HSP/Foto:TASR/AP-Sergei Grits)
Ozbrojení bojovníci Pravého sektora vyvolali skutočný boj na Západnej Ukrajine v meste Mukačevo – iba niekoľko desiatok kilometrov od slovenskej hranice. Začína sa napĺňať smutný scenár analytikov, že vojna zachváti celé územie Ukrajiny
Ozbrojení bojovníci „Pravého sektora“ rozpútali menšiu vojnu v centre západoukrajinského mesta Mukačevo. Najprv vtrhli do miestneho klubu Antares a priestorov bývalého klubu Červený drak, ktoré sa nachádzajú v centre mesta a vyvolali potýčky s ľuďmi, ktorí sa tam nachádzali. Väčšinou to boli prívrženci miestneho poslanca Michaila Lana a niekoľko podnikateľov, ktorí prišli na stretnutie s nim. Podnikateľom na pomoc prišla polícia a strážna služba. Ozbrojencov Pravého sektora vyhodili von.
Ilustračné fotoIlustračné foto
Avšak tí zasa napadli tú istú skupinu podnikateľov na inom mieste – pri benzínovej pumpe, ktorá sa nachádza na okraji mesta, v lokalite Červená hora, pri diaľnici Čop – Kyjev. Došlo k prestrelke. Na pomoc podnikateľom zasa prišla polícia a ozbrojená ochranka podnikateľov. Ozbrojenci z Pravého sektora vytiahli zbrane ťažšieho kalibru a rozpútala sa ozajstná menšia vojna. Obidve strany použili nielen strelné zbrane, ale aj guľomety, granáty a dokonca aj granátomety… V následku toho podpálili samotnú čerpaciu stanicu a niekoľko áut.
V tomto boji zahynuli traja ozbrojenci Pravého sektora a štyria boli zranení. Na strane policajtov a ozbrojenej ochranky bolo 8 zranených. Bezpečnostné zložky takmer obkľúčili banditov z Pravého sektora, avšak tým sa podarilo uniknúť z obkľúčenia a utiekli do hôr. Po tomto incidente sa miestni podnikatelia rozhodli, že sa budú brániť a privolali do mesta ozbrojené posily. Na svojej facebookovej stránke ozbrojenci Pravého sektora uviedli, že to nenechajú tak a tiež privolali posily, aby potom mohli zaútočiť na podnikateľov a políciu.
Polícia zablokovala všetky prístupy do mesta a kontroluje všetky vozidlá. Minister vnútra Ukrajiny Arsen Avakov vyhlásil ultimátum ozbrojencom Pravého sektora a požiadal ich, aby zložili zbrane. Keďže Pravý sektor to odmietol, Avakov nariadil policajným zložkám, že môžu používať zbrane a v prípade, ak ozbrojenci Pravého sektora neuposlúchnu rozkazy polície alebo budú útočiť na objekty v meste Mukačevo, dovolil policajtom, aby používali zbrane bez predbežného upozornenia.
Ale aj Pravý sektor vyhlásil ultimátum ministrovi Avakovi: žiada, aby ihneď zatkol podnikateľa a poslanca Michaila Lana a všetkých policajtov, ktorí strieľali na ozbrojencov Pravého sektora.
Ukrajinské média a analytici zdôrazňujú, že sa začína napĺňať smutný scenár, ktorý viacerí predpovedali už dávnejšie: banderovci, nacionalisti, nacisti a ozbrojenci Pravého sektora sa len tak neupokoja a rozpútajú občiansku vojnu nielen na východe, ale aj na celom území Ukrajiny. A prvý boj na západe Ukrajiny, blízko slovenských hraníc sa už začal…
Eugen Rusnák
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál