Pro prvopodstatu přeložila Sora.

Francie je ve válce! – Prohlásil president Hollande několikrát v každém z jeho tří (vypadajíce napsaných) projevů během 12 hodin po útoků. Znal jména útočníků a také odkud byli, zatímco policie se stále snaží poskládat puzzle, a zpravodajství bylo velmi povrchní, matoucí a chaotické. Obvinil Islámský stát jako pachatele předtím, než se kdokoli přihlásil k odpovědnosti za útok. To předpokládané „potvrzení“ od ISIS přišlo mnohem později až v průběhu sobotního rána.
07:54

Francie je ve válce – slova připomínající George Bushe a jeho klan po 9/11. Prezident Hollande vyhlásil stav nouze připomínající Bushův stav nouze po 9/11 – a nová vnitřní bezpečnost / Patriot Act, čeká v zásuvkách na svou ratifikaci po 9/11. Hollande také rozhodl pro tři dny národního smutku.

Podobná pravidla jsou zavedena ve Francii od tohoto krví-nasáklého sobotního rána – pozdržení občanských práv, včetně prohledávání bez povolení, zákaz vycházení, vládní kontrola médií, zvýšený dozor, přísné hraniční kontroly, zátarasy a řízení dopravy, potlačení protestů a projevů – a více.

Brzy v sobotu odpoledne média uvedla, že byl nalezen syrský pas na jednom z míst natáčení. To byl „podpis“ falešné vlajky. Jak si lidé začali spojovat „ztracený pas“ jednoho z „terroristů“ při Charlie Hebdo v únikovém voze, a nepoškozený Saúdský pas v troskách dvojčat 9/11, a ve snaze zachránit část důvěryhodnosti těchto smyšlených příběhů, byl syrský pas snížen k tomu, že byl nalezen na těle syrského uprchlíka.

Později večer policie vhodně vysledovala tři ze 7 zabitých terroristů do buněk v Belgii. Podobně jako „terroristé“ Charlie Hebdo měli zdánlivé spojení s belgickými džihádisty; později se spojení protáhlo dále na sever do Dánska, další pravé křídlo, neoliberální země. Evropská unie s netransparentní mlčenlivou Evropskou komisí se sídlem v Bruselu, kde bude brzy zapotřebí zatrhnout další ze svobod a demonstrace lidí, zejména při protestech proti TTIP. Pojďme se podívat na další spojení, které se po sobotních útocí objeví.

Hollande volal po pomstě. Francie je silná. Francie může být zraněna, ale nikdy dobyta. Francie bude bojovat ještě silněji než předtím. Hollande v nejlepším – krevní msta.

Západní svět žije v kultu krve. Zabíjení je na denním pořádku. Krev musí téct.

Vážně francouzský prezident doufá, že krevní msta přinese mír? Že to zvýší bezpečnost ve Francii, nebo snad v celém světě když na to přijde? –

Pomsta je ale podnik pro válečný průmysl – nezávilse na ztracených životech nevinných lidí, a lidské neštěstí způsobené vznikem válek a konfliktů, to vše pro chamtivost a moc – a paradoxně pod záminkou hledání míru. Jak moc vymyté mozky musí lidé mít, aby tomu uvěřili a podpořili to.

Zpět k Francii a Paříži. Francie je ve válce, to není zanedbatelné prohlášení prezidenta. To znamená, že Francie může oplácet. To znamená, že Francie, nebo přijde-li na to – jakýkoli jiný člen NATO, mohou volat NATO na jeho obranu (http://thesaker.is/a-warning-about-the-paris-terror-attacks/~~HEAD=pobj).

Tento akt teroru ze dne 13. listopadu může být prekurzorem pro intervenci NATO v Sýrii a na Blízkém východě obecně, což povede ke konfrontaci s Ruskem.

Mohl by to být začátek 3. světové války – odehrávající se především na Blízkém východě, aby byla ušetřena Evropa své již třetí devastaci v rozpětí 100 let, i když to je jen iluzí ve věku jaderných zbraní.

Evropa je potřebná pro Washington-Wall Street vedoucí finanční a průmyslové impérium jako obchodní partner – TTIP – a jako loutka pro podporu mistrovské agendy po celém světě. Náhle „nalezený“ syrský pas jasně ukazuje na cíl pro případný zásah NATO.

Mimochodem, jak uvedla RT 13. listopadu, Francouzská jediná letadlová loď a zároveň největší evropská, Charles de Gaulle, odplouvá z Toulonu 18. listopadu do Perského zálivu.

„Letadlová loď nám umožní účinnější koordinaci s našimi spojenci“, řekl François Hollande, a „posílí pařížskou palebnou sílu v regionu uprostřed mezinárodního úsilí k zahájení syrských mírových rozhovorů“.

(https://www.rt.com/news/321873-france-aircraft-carrier-Syris/).

Prostě správný přístup pro mír: „posílit palebnou sílu“ – při vedení „mírových rozhovorů“.

Není divu, že tolik předváděná agrese ze strany Francie vůči Sýrii, a nyní také Iráku – a určitě všude, kam páni z Washingtonu ukážou svým krvavým prstem – že lidé z Blízkého východu jsou naštvaní – a podle Washingtonu, to džihádisté povedou o krok dále, a to odvetou na nevinných francouzích. Nevinní jsou bombardováni také na Blízkém východě – v Sýrii, Iráku, Libyi, Súdánu, Jemenu, Somálsku, Afghánistánu, Libanonu, Palestině – seznam je téměř nekonečný těch, kteří jsou nemilosrdně vražděni a jejich živobytí zničeno zločinnou aliancí, ve které bojují francouzské Rafale a Mirage.

Syrský prezident Bahsar al-Assad v krátkém rozhovoru po útocích v Paříži, kdy vyjádřil svou soustrast francouzským lidem, ale také vhodně řekl, že takovou hrůzu zažívá Sýrie den co den.

http://thesaker.is/president-bashar-al-assad-on-paris-attacks-interview-english-subtitles/

Nicméně dojde-li k takovým dobře organizovaným a skvěle koordinovaným teroristickým útokům, je třeba se nejprve zeptat, komu tím slouží a proč. Cui Bono?

Samozřejmě, může to být odplata bojovníků džihádu za francouzskou kontinuální agresi na Blízkém východě. Francie se nejprve spolu s Velkou Británií spojila s Washingtonem v boji proti režimu Assada v Sýrii – a krátce po útoku Charlie Hebdo v lednu 2015 se připojilo francouzské letectvo k USA a Britům v Iráku. Dříve Francie vyslala vojáky do Mali a střední Afriky – je zodpovědná za zabití stovek ne-li tisíců nevinných lidí.

Do té doby se přinejmenším od poloviny srpna stalo známým varování, že veřejná místa jako koncertní síně, by mohla být vytipována pro teroristický útok. Na začátku října tohoto roku Paris Match opakovaně varoval před francouzskou obdobou 9/11.

http://www.globalresearch.ca/the-paris-terrorist-attacks-911-french-style-le-11-septembre-a-la-francaise/).

To vede k závěru, že francouzské orgány byli přinejmenším varovány. Nyní policie říká, že někteří z mrtvých teroristů jim byli známí, protože měli záznam v trestním rejstříku – ale ne nutně spojený s džihádem. Otec a bratr jednoho z mrtvých byli zatčeni. Za co? – Jak je to divné? – Lidé probuďte se! – Prosím!

Vymívají nám mozky strachem – „když vás nebudeme chránit zvýšenou kontrolou na vašimi pohyby, budete riskovat další útoky, větší krveprolití“ – Tohle vám říkají. A lidé to berou – a co hůř, jsou za tu „ochranu“ dokonce vděční. Tohle je typická „šoková doktrína“, kdy orgány si mohou dělat, co chtějí, obrat lidi o občanská práva, dokonce o jejich lidská práva – a ve chvíli, kdy končeně zjistíme, že už nám skoro žádná nezůstala – je příliš pozdě. Takové šoky jsou často provokací (falešné vlajky), takže občanská práva mařící opatření lze snadno realizovat bez většího odporu. Patriot act a jeho různé aktualizace od 9/11 vymazaly přibližně 90% občanských práv občanů ve Spojených státech.

A proč je to nezbytné v Evropě? – Protože může přijít něco mnohem horšího. Lidé se mohou probudit, vyjít do ulic, kdy by realizace diktátorských opatření bylo složitější, jako třeba tajně vyjednávaná TTIP – která změní Evropu na pustinu vzdělaných nevolníků pro firemní a finanční elity, řízené Sionisty-Washingtonem, prozkoumaná a vymáhaná armádou a NATO. A evropský Patriot Act může takovým problémům zabránit.

Hladový po míru (versus krvežíznivý) prezident Hollande může příjít otočením nože – usilujíce o reflexi francouzských agresivních akcí, francouzské vassalage vis-a-vis Washington. Během tří dnů by taková reflexe byla podporována francouzskými lidmi. Jistě, Francie má spousty intelektuálu, kteří mohou organizovat a vést skupiny lidí na podporu dialogu a diskuzím o francouzském – a když na to přijde, i evropském – politickém postoji ve světě, o jeho zasahování do suverenity jiných zemí.

Namísto hledání více krve by mohl Hollande zaujmout vedoucí postavení při vytváření evropského panelu pro diskuzi a reflexi s obyčejnými lidmi, kteří se zúčastní – krok směrem ke starému pojetí demokracie.

Pokud by pan Hollande vzal vážně mír a bezpečnost, mohl by využít tento útok na Paříž a hrát klíčovou roli v Evropě a pomoci přivést tyto nesmyslné a trestné války a džihádistický teror ke konci – ukázat evropský rozdíl proti vůli Washingtonu a NATO. Mohl by pomoci vrátit Evropě její ztracenou důstojnost, autonomii a svrchovanost členských států – kterou nevolený klan v Bruselu předal – nebo prodal – anglosaským mistrům, kteří řídí Jeden světový řád jménem podnikových financí a průmyslových konglomerátů. – Nikdy není pozdě. Mír je trpělivý – do určité míry.

—————————

autor: Peter Koenig

Peter Koenig je ekonom a geopolitický analytik. Je bývalým zaměstnancem Světové banky a pracoval po celém světě v oblasti životního prostředí a vodních zdrojů. Pravidelně píše pro Global Research, ICH, RT, Sputnik, PressTV, CounterPunch, TeleSur, The Vineyard of The Saker Blog, a další internetové stránky. Je autorem Imploze – hospodářský thriller o válce, ničení životního prostředí a korporátní nenasytnosti (Implosion – An Economic Thriller about War, Environmental Destruction and Corporate Greed)- fikce založená na faktech a na 30 letech zkušeností Světové banky po celém světě. Je také spoluautorem Světový řád a revoluce! (The World Order and Revolution! – Essays from the Resistance) – eseje z odporu.

zdroj: http://www.globalresearch.ca/paris-under-attack-was-it-a-false-flag-a-pretext-for-nato-to-intervene-in-syria-and-the-middle-east/5489159

Pro prvopodstatu přeložila Sora.

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.