Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Dovoz ruského obilí do EU prudce roste
  Dovoz ruského obilí do EU prudce roste

  Dovoz ruského obilí do EU prudce roste

 • JAG chytá další úředníci CDC
  JAG chytá další úředníci CDC

  JAG chytá další úředníci CDC

 • Putin nechal popravit lékaře „bílých plic“
  Putin nechal popravit lékaře „bílých plic“

  Putin nechal popravit lékaře „bílých plic“

 • Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu
  Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu

  Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu

Související zprávy

 • Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 03.06.2019 (titulky)
  Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 03.06.2019 (titulky)

  Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 03.06.2019 (titulky)

 • Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 20.04.2020
  Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 20.04.2020

  Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 20.04.2020

 • Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 30.03.2020 (titulky CZ)
  Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 30.03.2020 (titulky CZ)

  Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 30.03.2020 (titulky CZ)

 • Otázka odpověď Pjakina v ruštině. Důležité. Prosím zapněte si titulky
  Otázka odpověď Pjakina v ruštině. Důležité. Prosím zapněte si titulky

  Otázka odpověď Pjakina v ruštině. Důležité. Prosím zapněte si titulky

Pjakin, otázky a odpovědi ze dne 6.4. Přepis

…..přepis videa, došlo mejlíkem…..

Dobrý den Valeriji Viktoroviči.

Dobrý den. Zdravím naše vážené diváky, posluchače a kolegy ve studiu.

Dnes je 06.04.2020. 02.04.2020 se gosudar opět obrátil na občany Ruska.

V souvislosti s tím tu máme mnoho otázek, přečtu jednu z nich. Valeriji Viktoroviči, budete opět hájit Vladimira Putina? Nu, týden jsme přečkali, jak jste říkal v minulém pořadu, protože skutečně nikdo nechce zemřít biologickou zbraní. Ale sedět doma do 30. Dubna a ještě kompenzovat mzdy je nereálné. Obracím se na vás jako podnikatel, píše Alexandr. Studovat DVTŘ je samozřejmě dobré, ale platit mzdy zaměstnancům bez tržeb není reálné. Více než polovina lidí pracuje na černo. Ekonomika je na hraně krachu.

Kdo zaplatí tuto hostinu? A místo toho, aby vzal odpovědnost na sebe jako skutečný gosudar a lídr, Putin přenáší odpovědnost na místní knížátka. A to už nemluvím o tom, kde se vezmou peníze na přežití podniků a výplatu mezd.

Nu což, takový názor někdo může mít, ale ten kolega si očividně neuvědomuje, co se děje.

Bránit Putina nemám v úmyslu, protože to ani nepotřebuje. Jen je prostě nutné si uvědomovat, co Putin dělá a co nechápe tento kolega a mnozí další, kteří z tohoto důvodu začínají vyvolávat emoce. A to i v případě, že jsou odůvodněné jako v daném případě. Skutečně, kde má podnikatel vzít peníze na mzdy, jestliže nemůže vyrobit produkci, prodat ji a zaplatit je z tržby. Ale ta situace ve světě, já se to pokouším vysvětlit, ale nějak se to nedaří, lidé tomu stále nerozumí. Je třeba si uvědomovat, že nyní je to tak, že žádný stát světa, žádný stát světa nemá na výběr mezi dobrou a špatnou variantou, ale jen mezi špatnou a ještě horší, až zcela katastrofální.

[wp_ad_camp_2]

A Rusko je na tom v tomto ohledu ještě hůř, ještě daleko hůř. A my se k tomu teď dostaneme.

Vždyť co se děje? Lidé přece nejsou tak hloupí, oni vidí, vidí, že se v podstatě jedná o divadlo pod názvem koronavirus. Vidí, že všude tam, kde jsou silná ohniska nákazy koronavirem, to má společné črty. Tak například, vždy jsou vytvářeny podmínky, aby se lidé hromadně nakazili. Třeba ty infekční nemocné nakažené koronavirem, COVID–19, umísťují k jiným nemocným, kteří se tím potom nakazí. Takto je vyvoláno ohnisko. Byla vytvořena speciální ohniska nákazy na různých výletních lodích. Nyní například vzniklo ohnisko nákazy na americké letadlové lodi Theodore Roosevelt.

A je toho více. Probíhají manipulace se statistikou, kdy lidé, kteří se nakazili koronavirem, ale zemřeli na jiné nemoci, jsou vedeni jako oběti COVID–19. A počítají mezi tyto oběti i lidi, kteří zemřeli i dříve. Byla u nich diagnostikována chřipka a po jejich smrti se ukázalo, že to vlastně byl COVID–19, koronavirus.

Navíc je informačně vytvářeno hysterické prostředí. Je takové podobenství. Sedí anděl před městem, do kterého kráčí Smrt a tak se jí anděl ptá, co tam bude dělat. „Chci si vzít 8 tisíc životů.“ A když se Smrt vrací, tak jí anděl říká: „Proč jsi lhala? Slíbila jsi, že zemře 8 tisíc lidí a zemřelo jich 15 tisíc.“ A Smrt odpovídá: „Co jsem slíbila, to jsem si vzala, těch 8 tisíc.Ti ostatní zemřeli strachem.“

A co se děje například v tom Bergamu? Je to město, které se prakticky celé skládá z jedné rizikové zóny, z věkové skupiny zvýšeného rizika a přes celé město tam vezli kolonu náklaďáků s rakvemi. Na jiných místech vyhledávají lidi, kteří zemřeli v domovech důchodců.

[wp_ad_camp_2]

Navíc ještě probíhá pravidelné rozesílání SMS zpráv: „Oj, pandemie… Máme tu pandemii, to je hrůza, všichni zemřeme, jestliže nebudeme dělat to a to…“ Lidé se na to dívají a říkají si: „Vždyť je to celé divadlo!“ Ta smrtnost koronaviru je daleko nižší než u ostatních sezónních virových nemocí. Nemluvě třeba o tuberkulóze… To už se však liší nemoc od nemoci. Ale vždyť ani před tuberkulózou se lidé nechrání tak, jak to probíhá nyní, přičemž to dělají po celém světě.

A v tomto ohledu je třeba si uvědomit… U nás si stěžují na velké ekonomické dopady, že?

Ale u nás to ještě není zdaleka takové, jako je tomu už teď na Západě. Naši lidé nejsou tak zatíženi úvěry, jako je tomu na Západě. A lidé zahnaní do svých domovů žijící z úvěrů jsou propouštěni. Podniky už teď krachují.

A na rozdíl od Ruska se nikdo nesnaží o záchranu drobného a středního byznysu a vůbec celé ekonomické struktury státu, neboť je to podnikáno kvůli něčemu jinému. Zatímco lidé jsou masově uváděni do tohoto hysterického stavu, musí být vyřešeny úkoly globální přestavby světa: řízení států, mezinárodních aliancí… A to hlavní v dané situaci, když mluvíme o ekonomice, je splasknutí té inflační bubliny.

Na tento manévr se Západ připravoval dlouho. Byla provedena řada opatření, aby připravili své obyvatelstvo na budoucí rozpoutání této hysterie. A když říkám Západ, tak tím mám v daném případě na mysli jak sám objekt řízení, západní státy, tak i subjekt řízení pod názvem globální prediktor.

Všichni si určitě pamatujeme na ty epidemie jako MERS, SARS, horečka Ebola, které se odehrávaly tak nějak mimo a Ruska se nijak zvlášť nedotkly. Na Západě ale byl okolo nich vyvoláván velký humbuk, který byl tak veliký, že v roce 2014, tedy v roce, kdy málem začala 3. světová válka, mám na mysli horkou válku na 6. prioritě, prezident USA označil jako tři hlavní světové hrozby: horečku Ebola, Rusko a ISIL.

Není to zajímavé pořadí? Zařadili tam Rusko. Teď ten kolega, co položil tu otázku, tvrdí, že prý se Putin vyhýbá odpovědnosti. Putin je v první linii boje za Rusko, kde bojuje tak, že…Rusko bylo označeno za objekt útoku, neboť právě Rusko je tím nejtučnějším soustem ve světové ekonomice, které by mohlo zajistit, aby Západ nebyl tak silně ruinován. Neboť by ty zbylé peněžní zásoby podložili přírodními, lidskými a výrobními zdroji Ruska.

A tohle obrovské nebezpečí tu je! To nebezpečí je nesmírné, a to z jednoho jednoduchého důvodu, že díky těm takzvaným „svatým devadesátkám“ se Rusko stalo segmentem západní ekonomiky. Řízení jednotlivých odvětví ruské ekonomiky bylo v mnohém vyvedeno do zahraničí, nejsou to státní odvětví. A proto se v této situaci Rusko mělo stát jednoduše krmivovou základnou, pouhou krmivovou základnou pro západní společnosti.

[wp_ad_camp_2]

Připomeňme si všechny ty předchozí krize a státní řízení Ruska. Teď mám na mysli rok 1998 a další. Dokonce i to, co se dělo už za Putina. Zachraňovalo tehdy státní řízení malý a střední byznys? Staralo se o zachování výroby a ekonomiky státu? Ne, a to z jednoho jednoduchého důvodu, že se tehdy sféra přežití státu nacházela v jiné rovině, a podle toho se postupovalo. Ale nyní, kdy nazrály podmínky, za kterých se Rusko může vymanit z řízení, z nadnárodního řízení a vrátit si svou suverenitu, se kriticky důležitým stalo zachování vlastní ekonomiky, drobného a středního byznysu, který se nesnaží zachránit nikde. Jen v Rusku jsou podnikány kroky pro jeho záchranu.

To neznamená, že všechno bude hned vyřešeno. Ustát útok ze strany kolektivního Západu Rusko v podstatě nemůže, to nedokáže. Víte, ono je to tak, že když dnes Putinovi vyčítají:

„A jak to má ustát byznys, drobný, střední…“, tak je to stejné, jakoby Stalinovi za Velké vlastenecké války řekli: „Podívejte se na tu situaci! Vždyť hitlerovci ničí naše tanky, naše letectvo…“ a vyčítali to Stalinovi.

Putin stejně jako Stalin teď manévruje, zachraňuje stát. Uhýbá před útokem, protože ještě jednou říkám, že svět připravili na to, že bude řádit hrozná horečka. A takový řídicí manévr je možný pouze s jednou podmínkou, kdy existuje jednotné centrum koncentrace řízení bez jakékoliv alternativy. Dokud existoval SSSR, žádná varianta takové jednotné paniky, všeobsáhlých jednotných opatření nebyla možná, už z principu to nešlo. A to i při té skutečnosti, že partajní sovětská nomenklatura se snažila SSSR potopit.

Ale jakmile se svět stal jedno polárním a Rusko se začlenilo do tohoto jedno polárního světového řádu jako výlučně surovinový přívěšek… No a Putin si najednou dovolil začít mluvit o suverenitě státu a začal ho z toho vymaňovat. Prohlásil, že zdroje státu musí pracovat pro zájmy našeho státu! A co myslíte? Odpustí mu to na Západě? Že zachraňuje ekonomiku? Samozřejmě, že mu to neodpustí. Ale to hlavní, aby jim všechno vyšlo a mohli Rusko sežrat, potřebují vyvolat nenávist k Putinovi tady a říci: „To on za všechno může. My na Západě jsme všichni taková neviňátka, tady u nás je všechno skvělé a my máme ve vztahu k Rusku jen samé dobré úmysly, zatímco Putin nedokáže ochránit svůj stát.“

A to vůbec nemluvím o tom, jak západní státy, západní politici chrání své občany: „Bankrotujete? A co my s tím, to je váš problém! Přišli jste o práci? To je váš problém…“

Jen se podívejte, jak komunikují sami mezi sebou. Jak si vzájemně kradou ochranné prostředky. Jak házejí různé ekonomické a politické problémy jeden na druhého, aby se tím obětním beránkem v tom všem nestali oni sami. To je to, co mezi sebou řeší. A myslíte si snad, že ve vztahu k nám se budou chovat jinak?

[wp_ad_camp_2]

Řecko za krize v roce 2008 hodili přes palubu, nyní hází přes palubu Itálii a nad Ruskem se zželí? Je to pro ně jen surovinový přívěšek, tak nač by ho šetřili? Mysleli na jeho občany? A proč se jim Ruska nezželelo v devadesátých letech? Vykrádali ho neskutečným způsobem. A nyní je Putin takový tyran… Deutsche Welle neustále brojí proti Putinovi a poskytuje tak materiál liberastům: „Svrhneme Putina a všechno bude skvělé, všechno bude OK! Opět tu budeme mít ta svatá devadesátá léta!“

Jen si na ně vzpomeňte, a také komu bylo za těch devadesátek dobře. Západní státy se vůbec nevyznačují žádným altruismem ani dobročinností. „Toho, co padá, ještě postrč!“ Jen se podívejte, jak dopadli indiáni v Severní Americe, když tam přišli Evropané. Cožpak my jsme pro ně něčím jiným? To nás Obama označil za světovou hrozbu stejnou jako je epidemie horečky Ebola, jako je teroristická organizace ISIL. Rusko mělo být hlavní hrozbou světu!!! Takže ve světě není žádný takový konsensus ve vztahu k našemu státu? Ano je.

A tady je opět na místě říci: „A za to všechno může Putin!“ Protože si nepřál, aby náš stát zdechl v zájmu těch zlodějů, bílých sáhibů, kteří zlikvidovali sto miliónů indiánů. Putin si nepřál, aby sto miliónů Rusů bylo zlikvidováno. Mám na mysli celý sto čtyřiceti miliónový ruský národ Ruska. Putin jim ho na porážku nevydal.

Za té situace, ve které se teď svět nachází, se toho řeší velice mnoho. A v první řadě jsou řešeny všechny ekonomické, politické a sociální úkoly spočívající v korekci řízení státu, které nebylo možné zrealizovat za jiných podmínek, aniž by ve státě vznikla politická krize. Cožpak by v Číně mohli vyměnit hlavy provincií nebýt koronaviru? A teď se tam navíc, obrazně řečeno, objevil takový „dopis Lidie Timošukové“: „Nebýt partajního vedení některých úrovní, tak bych včas…“, píše doktorka. „Já jsem to přece diagnostikovala včas! Ta epidemie vůbec nemusela vzniknout!“ Takže v Číně mají teď své „případy lékařů“. A v celém světě je to stejné.

Jen se podívejte na některá politická rozhodnutí, která Putin realizuje uvnitř Ruska. A že se nelíbí liberastům je pochopitelné, neboť to Rusko upevňuje, vymaňuje ho to zpod nadnárodního řízení, obnovuje se státní suverenita. A lidem se prý nelíbí, že ještě musí posedět doma? A my snad máme na výběr? Jen se podívejte, díky tomu výkonnému propracování byly v celém světě vytvořeny ideální podmínky pro použití biologických zbraní. Jednoduše ideální podmínky.

U nás na postsovětském prostoru, mám na mysli všechny ty státečky bez suverenity na území bývalého SSSR, jsme v podstatě stejně jako dřív součástí jednotného národohospodářského komplexu, a proto tu je migrace občanů zcela na jiné úrovni než například se státy východní Evropy, ani nemluvě se státy západní Evropy. Jen se podívejte, jak se státy uzavírají jeden za druhým. A co u nás? Putin říká: „Existuje tu vysoké riziko šíření nemoci.“ Nemáme jak zabránit proniknutí viru na ruské území.

[wp_ad_camp_2]

Podívejme se na sousední prý „stát“ Ukrajinu. Cožpak vám nadarmo v televizi ukazovali ty ohromné davy lidí hromadící se u hraničních přechodů? A je to, nakazili se tam vzájemně.

Neviděli jste snad, jak se ti lidé prodrali z uzavřeného letiště a rozběhli se, rozjeli do všech stran?

Přivezli je z problémového státu a měli být… Vždyť je mohli zadržet v bezpečnostní zóně.

Ale oni je speciálně pustili tam, odkud mohli utéci. Potom v nich vyvolali hysterické napětí a ti lidé se rozutíkali, jak nám to ukázali.

Cíleně nám předvádějí, jak vysoké je na Ukrajině riziko infekce, která se tam navíc už rozběhla. Už začali personál nemocnic zavírat na pozorování v nemocnicích. To znamená, že na Ukrajině reálně mohou být použity biologické zbraně a je také reálné šíření, pronikání těchto lidí na ruské území.

Pamatujete, jak tenkrát zabloudili vojáci? A to byli vojáci, co zabloudili ve volné krajině, protože hranice není označená. Nikdo nepoužije silnice, když se chce dostat někam, kde mu bude lépe.

Vždyť jak roznesli tu epidemii po Itálii? Objevilo se ohnisko nákazy a tak ohlásili: „Zítra bude to místo uzavřeno karanténou.“ A všichni se okamžitě rozběhli po celém italském území a roznesli tu nákazu všude. Je snadné vytvořit takové podmínky, za kterých lidé masově polními cestami, přes pole a lesy začnou přecházet na naše území a rozběhnou se po Rusku, a tomu musíme zabránit, nepřipustit to. Ale abychom to mohli udělat a zabránit tomu, je nutné, prostě nezbytně nutné ještě prodloužit ty podmínky, za kterých není možná masová migrace lidí. Jen tak je tomu možné zabránit.

[wp_ad_camp_2]

Je nutné z naší strany snížit možnosti pronikání nakažených mas na ruské území. A pokud se k nám někdo dostane, aby okamžitě skončil v lékařských zařízeních a byl umístěn do karantény. To je to, oč jde. A v těchto katastrofálních podmínkách je Putin jediný, zdůrazňuji jediný státní činitel, který se stará o záchranu malého a středního byznysu. Ano, máme dost neschopný státní aparát, který byl zformován tak, aby napomohl státnímu převratu a opětovné přeměně Ruska v surovinový přívěšek. Ale je tu i možnost, dát díky tomu tento aparát trochu do pořádku, kádrově zkorigovat.

Takže zopakuji, že je nutné pochopit jednu jednoduchou věc, že jsme pro Západ cílem k pohlcení. A to k pohlcení takovým způsobem, aby byla zároveň co nejvíce vyloučena možnost odporu obyvatelstva, které má do té či oné míry vymřít a ponechat všechno přírodní bohatství, veškerou vybudovanou infrastrukturu bílým kolonizátorům. Stejně jako když bílí přistěhovalci rozdávali pokrývky nakažené neštovicemi indiánům, tak přibližně to samé, to samé by mělo přijít k nám.

Probíhá válka s cílem naší celkové likvidace. A je třeba si uvědomovat, že to divadlo je jen dýmová clona, dýmová clona vytvářející podmínky pro použití biologických zbraní proti Rusku. Nepovšimli jste si, kolik teroristických skupin FSB v poslední době zlikvidovala? Skutečně, a jak asi hodlali provést své teroristické útoky? Vždyť to všechno ukázali v televizi. Takže je tu jen jedno vysvětlení, že se jedná o bojové skupiny. Když byl sarin použit v Japonsku, tak ho použili ti, kteří při tom teroristickém útoku hodlali zemřít, ne šahídi, ale něco jako kamikaze… Oni na své vlastní bezpečí nemysleli, a neměli to ani v úmyslu, protože plnili určitou misi.

A ta verbež, kterou teď zatýkají, vám nic nenapovídá? Je to všehoschopná verbež bez mozku.

Opakuji, že musíte nechat tajné služby, aby v klidu mohly pracovat na obraně státu. Gosudar chrání ekonomiku, jak jen může. A zde si také musíte uvědomovat, že všichni jsou odsouzeni k likvidaci, všichni! A v první řadě je v celém světě odsouzen střední a drobný byznys a turismus. To všechno válcují, jen se podívejte, co se to v celém světě děje. A náš drobný a střední byznys by si to měl odnést tím spíše, neboť v této oblasti pracuje velký počet lidí, kteří když přijdou o své živobytí, sami svýma rukama zlikvidují svůj stát, a potom sami vymřou.

Jen se podívejte na ty velké „Sumeřany“ z Kyjeva. Zaskákali si na Majdanu a přineslo jim to štěstí?! O tohle se snaží, abychom si sami zlikvidovali svůj stát a přenechali jeho přírodní bohatství zotročovatelům. Stejně jako na Ukrajině. Chcete půdu? Tak si ji vezměte. My jsme všechny vyhnali do světa a teď tu půdu nemá kdo bránit, nemá na ní ani kdo pracovat.

Takže znovu zopakuji, že celé to divadlo je dýmovou clonou vytvářející podmínky pro použití biologických zbraní. Musíme projevit určitou uvědomělost a porozumění tomu, co se děje. A uvědomovat si, že ať už nás to bude stát cokoliv, ať už to bude jakkoliv těžké, tak to teď není ani tak o zachování byznysu, jako spíš o zachování života obyvatelstva na ruském území. Všeho obyvatelstva Ruské federace. To je to, oč jde a dokonce i všeho postsovětského prostoru. Takže tak. Není to tak jednoduché.

[wp_ad_camp_2]

A ještě něco, když už o tom mluvíme.

Já neustále opakuji válka, válka… Dnes jsme zveřejnili novou verzi naší práce o Válce, analytické práce Válka. V podstatě se jedná o plnohodnotnou knihu. Kdy bude vydána je otázkou, ale to je teď vedlejší. Byla značně rozšířena v mnohých směrech. A právě tam je vysvětleno, jak jsou vedeny současné války, co je to ta hybridní válka a jak se bránit před tím či oním druhem agrese.

Valeriji Viktoroviči, vy jste říkal, že účast všech států v tom divadle je povinná.

– Bezesporu.

K tomu tu máme velice populární otázku. Prosí vás okomentovat, proč je Bělorusku dovoleno neúčastnit se toho divadla?

A kdo řekl, že jim to bylo dovoleno? Nu, pomalu, přičemž nijak potichu a pokojně, ale otevřeně a veřejně Lukašenko hraje hokej, pronáší zvučná prohlášení, jako že je lepší zemřít ve stoje než se plazit po kolenou. Na federálním sportovním kanálu promítají národní fotbalovou ligu, která jako jediná v Evropě nebyla zrušena. To tam pro každý případ ponechali ráj na zemi, aby v případě revoluce v Rusku bylo možné do jeho čela dosadit Lukašenka zaprodaného Západu?

Ne. Je to úplně jinak. Právě jsem propagoval tu práci Válka. A teď udělám reklamu druhé knize ze série O světě křivých zrcadel, jejíž součástí je práce Stát jako systém pro přežití národa.

Je k dispozici v elektronické i papírové podobě jako kniha. A o čem ta práce pojednává?

Pojednává o tom, jaké státy ve světě existují a proč. A jmenovitě se tam probírá, jak vznikly takové státy jako například Lucembursko, Lichtenštejnsko, Monako a další státy podobného typu. A vzniknout mohly proto, že subjekty státního řízení formující se, nebo zformované okolo nich v té době z různých příčin neměly možnost do jejich vzniku zasahovat. Buď to souviselo s tím, že právě čelily silnějšímu protivníku, nebo musely řešit nějaké své vnitřní úkoly, nebo potřebovaly místo k vyjednávání, protože neměly dost sil pohltit jiný silný subjekt.

A takto vznikaly tyto státečky. Tj. dostaly historickou šanci stát se nárazníkovým státem mezi velkými státy. A lídři těchto států tuto svou šanci využili. Taková šance se v dějinách objevuje zřídka a zdaleka ji nedostanou všichni. Z historického hlediska bývá tato šance krátkodobá.

A jestliže lídr státu tuto šanci včas nevyužije, tak bude pohlcen silnějším subjektem státního řízení. Stane se součástí jiného státu. A právě kvůli tomu byla ta rozdrobenost německých státečků a evropských států velmi velká. Jejich stát končil tam, kam nedosáhlo ostří jejich meče.

Takže všechno to, co si lenní pán dokázal podřídit silou, to měl. Takto se formovaly západní státy.

A teď k tomu Lukašenkovi. Když se na něj dívám, tak prostě nevycházím z údivu nad tou jeho bezbřehou hloupostí. Co mají nyní společného Bělorusko a ještě jeden stát na postsovětském území, Turkmenistán? Že velcí hráči teď mají jiné starosti. Nyní se řeší daleko globálnější a významnější otázky. Takže teď dostaly tu historickou šanci uplatnit se jako takové státy jako je Lichtenštejnsko nebo Lucembursko. Ale právě to státní řízení Turkmenistánu Gurbanguliho Berdymuhamedova a Alexandra Grigorjeviče Lukašenka tuto dočasnou šanci promrhává, zcela promarňuje. Tuto svou možnou budoucnost promrhávají. Oni tuto šanci měli, ale ta se pomalu vytrácí, už se vytratila. A on ten čas zcela promrhal.

Neudělal ani jeden potřebný státní řídicí krok, aby zajistil státní existenci Běloruské republiky.

V té práci Stát se mluví o tom, že existují státy historicky zformované a státy projektově zkonstruované. Takže tu šanci proměnit Bělorusko z projektově zkonstruovaného v historický stát, stejně jako Turkmenistán, prošvihli, zcela prošvihli. A prošvihli to proto, že jak Berdymuhamedov, tak i Lukašenko vůbec nechápou procesy řízení. Měli tuto šanci, přičemž by potom v této podobě silně ohrožovali ucelenost jednotného Ruska. Měli bychom s tím potom vážné problémy. A navíc by tak Koljovi zajistil ten trůn.

[wp_ad_camp_2]

Jenže pan kolega nechápe, jak jsou státy řízeny, jak jsou formovány, jak rozvíjeny, jak zanikají.

Nechápe rozdíl mezi projektově zkonstruovanými státy a státy z principu. Neví, co je to nadnárodní řízení a jak je uplatňováno. On sám se nachází pod tímto nadnárodním řízením, ale neví o tom. Řídí ho zákeřný Nikdo. To je k té práci stát. Až budete číst o těch státech typu Lichtenštejnska a Lucemburska, tak si to porovnejte s tím stavem, v jakém se nachází Turkmenistán a Bělorusko a podívejte se na to, v čem pochybili lídři těchto států, že se nedokázali proměnit ve státy podobného typu. Je to pryč, svou historickou šanci propásli.

Další otázka je od Sergeje a dalších šedesáti sedmi lidí, kteří tuto otázku potvrdili.

Valeriji Viktoroviči, můžete objasnit situaci s dezinformací v oficiální skupině FKT v Kontaktu. A je to opravdu dezinformace? Má na mysli materiál pod názvem O Pjakinově činnosti a Fondu konceptuálních technologií Altaj podepsaný vnitřním prediktorem SSSR.

Ne, to není dezinformace. Umístění tohoto materiálu na informačních zdrojích Fondu konceptuálních technologií bylo vyvoláno potřebou zaznamenat etapu v celkovém rozvoji konceptuálního hnutí v Rusku i ve světě. A vzhledem k tomu, že se jedná o velice významnou etapu, která nyní nutí a přinutí lidi, kteří se tak či onak počítají mezi zastánce Koncepce sociální bezpečnosti vymezit se. Ale ne s ohledem na svou osobní podporu někoho ale v tom smyslu, že si ujasní, co je to Koncepce a co znamená v jejich životě.

Proto jsme zveřejnili tento materiál. My nebudeme… Já osobně nebudu rozebírat všechno to, co je tam napsáno. Jediné co řeknu, je to, že je z té kategorie: „To nevymyslíš.“ I kdybyste se hodně snažili to takto sepsat, tak se vám to nepovede. Ale z druhé strany je velice užitečný. Opravdu velice užitečný. A čím je tak užitečný? Když člověk správně aplikuje své znalosti Koncepce sociální bezpečnosti a Dostatečně všeobecné teorie řízení k analýze tohoto materiálu, a někomu v tom může pomoci i náš Úvod do analytiky, když to všechno správně vyhodnotí, tak zaprvé ihned odhalí úroveň teoretických znalostí Koncepce sociální bezpečnosti těchto autorů, úroveň těchto teoretických znalostí a jejich praktických dovedností a návyků.

Veškeré tyto informace jsou tam obsaženy. Těch informací je tam hodně, je jen nutné se na ně správně podívat. A když to uděláte, tak získáte neocenitelné zkušenosti, abyste identifikovali jakékoliv intriky u sebe v práci nebo v nějakých životních konfliktech. Takže s ohledem na obsahovou část této takzvané analytické zprávy všem doporučuji, aby z pozic Koncepce sociální bezpečnosti s použitím Dostatečně všeobecné teorie řízení provedli analýzu tohoto materiálu.

Čekají vás příjemná odhalení, nu, jak pro koho, ale v každém případě se vše vyjasní. Ale je tu ještě jiný aspekt, o kterém je třeba říci alespoň pár slov. Tento aspekt si sotva uvědomují…

[wp_ad_camp_2]

Zdůrazňuji, že o tom mohou vědět, ale sotva si to uvědomují do té míry, v jaké je to nezbytné z řídicího hlediska, autoři této takzvané analytické zprávy. Vědět to mohou ale uvědomovat si úroveň a vážnost této otázky už nemusí. A nejspíše si to neuvědomují. Kdyby si to alespoň do určité míry uvědomovali, tak by tato analytická zpráva prostě nemohla vzniknout. Prostě by neexistovala. A v čem spočívá tento aspekt?

Vnitřní prediktor SSSR si svou nespornou autoritu zasloužil tím, že vždy poskytoval teoretické zpracování těch životních otázek, se kterými se společnost střetávala a bylo nutné je řešit.

Jakmile vznikl ve společnosti nějaký problém nebo se zvětšoval, tak se objevila analytická zpráva nebo kniha vnitřního prediktoru SSSR, která odpovídala požadavku aktuální doby a rozvoji celé společnosti. Takto to bylo důsledně do června roku 2018. Je pravda, že už od roku 2016 to postupně začalo haprovat a poněkud skomírat, ale to bylo spojeno s určitými okolnostmi. A po roce 2018 se něco změnilo, po červnu roku 2018.

Celý svět v současné době blázní z jednoho jednoduchého důvodu, že se neví, jaký bude svět po koronaviru. Jaký bude stát, jak budou formovány mezistátní aliance, jak bude realizováno nadnárodní řízení, jak bude fungovat světová ekonomika, a jak má Rusko ustát tato kataklyzmata a zachovat si svou suverenitu. A tyto otázky byly aktuální už dávno a v roce 2018 už zaznívaly zcela naplno.

Existuje video, kde lidé přímo pokládají takové otázky některým kolegům a ptají se jich: „Co je to stát?“ Bylo zapotřebí urychleně začít pracovat na teorii státu, války a konceptuálních základech činnosti Ruska. Bylo to zapotřebí, protože bez toho prostě není možné učinit manévr.

Bez toho teď není možné provést manévr na ochranu Ruska, není možné odrazit agresi Západu.

Uplynulo už téměř dva roky od té chvíle, kdy byl autorský kolektiv ochuzen o Vladimira Michajloviče Zaznobina, nu v červnu to budou dva roky.

[wp_ad_camp_2]

Je tedy možné již zrekapitulovat výsledky této činnosti. Odpověděla analytická skupina, a přesněji ta analytická skupina pracující pod značkou autorského kolektivu vnitřní prediktor SSSR alespoň na jednu aktuální, naléhavou otázku, která by umožnila vyřešit alespoň jeden úkol řízení? Ne. Nic. Zato se objevila takříkajíc analytická práce, která místo toho, aby formovala sobornost/soudržnost všech lidí nastolila otázku zformování mafie v lidském kolektivu.

No to je zvrat. Ale to nic. Co udělal Fond konceptuálních technologií? Na tyto otázky odpověděl. Práce Válka, tedy napřed Stát, Válka a Bolševismus jako základ Ruska byla napsány, včas napsány. A můžeme vést jakékoliv spory o tom, zda jsou dobré nebo špatné, ale Fond na tyto otázky odpověděl. Takže tu vzniká otázka. Autorský kolektiv vždy zpracovával globální problémy, řešení globálních problémů. Cožpak nyní svět blázní kvůli Pjakinovi?

Nebo se rozhoduje o tom, jak bude vypadat svět po koronaviru? Existuje alespoň jedna analytická práce zasvěcená těmto problémům? Ne. A jestliže sám vnitřní prediktor SSSR se svou autoritou říká, že největším problémem v celém světě je Pjakin, tak vám sice pánové děkuji za takovou čest, ale možná v takovém případě není něco v pořádku se samotným kolektivem? Jestliže kolektiv neřeší procesy, ale to, že jim někdo překáží, že jim jakási osoba překáží.

Když o nás tvrdí, že podporujeme Putina nebo někoho jiného, tak to tak není. My podporujeme kroky a posilujeme ty procesy řízení, které jsou objektivně potřebné Rusku z hlediska získání suverenity, dostatečné síly a jeho účasti na světové aréně v podobě globálního subjektu.

Co by tedy bylo zapotřebí udělat z hlediska Koncepce sociální bezpečnosti? Cožpak Koncepce… To, co se teď děje, se stávalo i dříve a Vladimir Michajlovič tyto věci vždy velmi úspěšně tišil.

Co by bylo zapotřebí udělat z hlediska Koncepce sociální bezpečnosti? Aby se vyřešil problém – Pjakin? Problém toho strašného člověka, který všechno dělá špatně? Je zapotřebí vydat s ohledem na aktuální problémy řízení, problémy, které znepokojují stát i svět… A nyní je to právě o tom, jen se podívejte, kolik otázek se řeší právě s ohledem na stát, s ohledem na státní aliance, na metody války, a jak to Rusko ustojí.

[wp_ad_camp_2]

Měli vydat takovou analytiku, aby lidé řekli: „Podívejte, ten Pjakin je hlupák, ten tyhle věci nechápe.“ Tam se měli skutečně angažovat, ale k těmto otázkám nevydali nic, ale zato nastolili otázku, jak zformovat mafii. Takže tato takzvaná analytická zpráva by jednoduše nemohla existovat, kdyby si ti lidé, co ji psali, uvědomili, že veškerá činnost vnitřního prediktoru SSSR do června roku 2018…

Já zásadně tyto otázky nekomentuji. Všechny ty práce, které vyšly. Zásadně to nekomentuji.

Já doporučuji nastudovat si teorii z prací vnitřního prediktoru vydaných do roku 2018.

A až si takto tu teorii osvojíte, si je přečtěte a budete se velmi divit. Až si se znalostí Koncepce sociální bezpečnosti přečtete to, co bylo zveřejněno po roce 2018. Kdyby si uvědomili, že vnitřní prediktor SSSR vždy zpracovává jen aktuální otázky a nesnižuje se na úroveň personálních rozepří, tak by nikdy tuto práci nemohli napsat, nezveřejnili by ji. Abych pravdu řekl, tak zveřejnění této práce mě velice překvapilo.

Do té doby koloval takový hloupý text… Jak to bylo? Orákulum… No, to bylo něco. Ale měli alespoň dost rozumu, aby se pod to jako autoři nepodepsali. Ano, operovali s tím, ale měli ještě dost rozumu, aby na sebe nevzali autorství tohoto textu. A když se podepsali pod tohle…

Nu, tady už nezbývá než přiznat, že ten nejmocnější člověk na světě jsem já… Budeme–li vycházet z předchozí činnosti kolektivu vnitřního prediktoru SSSR, kdy se řešily ty nejnaléhavější otázky.

Přičemž vždy, když někdo vedl nějakou neblahou činnost ve vztahu ke Koncepci sociální bezpečnosti, tak se to řešilo sepsání vysoce kvalitní analytické práce, teoretické práce.

Napsali ji a bylo to vyřešeno. O Pjakinovi by nikdo vůbec nemluvil a ani si na něho nevzpomněl, kdyby analytická skupina pracující, nu budeme předpokládat, že se jedná o analytickou skupinu, pod značkou vnitřního prediktoru SSSR publikovala kvalitní analytiku několikanásobně převyšující tu, kterou vydává Pjakin. Kdo by o mně přemýšlel?

Jednoduše by na mne zapomněli. Já bych přestal existovat, zmizel bych z internetu.

A teď to dopadlo tak, že mi vlastně udělali reklamu. Což pro ně „strašnějšího zvířete nad kočku není“? (Myš a krysa/Krylov) To se podívejme, kde vidí ten největší problém. Jaký stát? Jaké globální řízení? To jsou všechno malichernosti. Jaká konceptuální moc? To jsou malichernosti. Vždyť tu je ten Pjakin! Lidi, to jste se zbláznili, nebo co? V podstatě je to ukazatel, kvalitativní ukazatel.

[wp_ad_camp_2]

Je to finále té téměř dvouleté činnosti kolektivu, ve kterém chybí Vladimir Michajlovič Zaznobin. Až tam to dopracovali, k tomuto zákonitému výsledku. A říkali o mně, že to já pomlouvám. Tak taková je to situace. A já opakuji, a to je bezvýhradné, že Koncepce sociální bezpečnosti nepředpokládá přechod do osobních rovin, ta má řešit procesy řízení, otázky řízení.

Když popíšete do hloubky, dobře a teoreticky správně nějaký proces řízení, tak vyřešíte i problém, který máte s daným člověkem, který jednoduše jako subjekt řízení přestane existovat.

Mám na mysli na této úrovni. To je všechno, co bylo zapotřebí udělat, napsat kvalitní analytiku o státu, válce a konceptuálním základu fungování státu, která je zapotřebí pro realizaci řízení

v konkrétním okamžiku. Bylo zapotřebí napsat teorii.

Soudruh Stalin říkal: „Můžeme něco zkazit v ekonomice, to dokážeme napravit, ale pokud popleteme něco v teorii, hrozí nám smrt, smrt, smrt!“ Tak kde je ta teorie, kterou celou dobu vydával vnitřní prediktor SSSR. Kde je? Nebo už tou teorií není sobornost všech lidí, ale mafie pro vyvolené?

Co se týká Fondu a naší činnosti, tak my jsme do tohoto dialogu nevstupovali a vstupovat do něho nebudeme. Dělejte to sami, věnujte se, čemu chcete a my děláme svou práci. A dané komentáře a daná publikace je zafixováním určitého vývoje situace. Je to opěrný bod, kde se každý musí rozhodovat sám za sebe o tom, jak chápe Koncepci sociální bezpečnosti a o tom, co v jeho životě Koncepce znamená. To je všechno.

Jen proto, abychom lidem umožnili posouvat se dále ve studiu Koncepce sociální bezpečnosti, jsme vytyčili tento opěrný bod. Do žádných konfliktů, do žádných diskusí jsme se nepouštěli a pouštět nebudeme. A tím spíše odpovídat na… Lidé si to přečtou sami a všechno pochopí.

To je k té práci podepsané VP SSSR. Takový je teď kolektiv pod značkou VP SSSR, co s tím nadělám?

To byla poslední otázka.

[wp_ad_camp_2]

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
14 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře