Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Plány na zasažení Ruska raketami ATACMS: V čem je háček?
Taktické balistické rakety ATACMS americké výroby již byly kyjevskými silami nejednou nasazeny proti ruským jednotkám a spekuluje se, že tyto zbraně budou brzy použity k úderům hluboko uvnitř Ruska.
Vzhledem k tomu, že USA daly Ukrajině zelenou k použití ATACMS pro takové údery na velké vzdálenosti, vyvstávají dvě otázky: má Kyjev na to, aby takovéto útoky provedl, a jak jim může Rusko čelit?
Rusko má vyspělou protivzdušnou obranu
Různé ruské systémy protivzdušné obrany, Buk-M2, Buk-M3 a Tor-M2, již nejednou úspěšně zachytily ATACMS, uvedl pro Sputnik Alexej Leonkov, veterán ruské vojenské analýzy a redaktor časopisu Arsenal vlasti.
„Ruské systémy protivzdušné obrany mají velmi vysokou pravděpodobnost zachycení. Zatímco naše systémy vynakládají na jeden cíl jednu střelu, americké systémy Patriot používají ke splnění stejného úkolu dvě střely.“
Západ nemá dostatek raket dlouhého doletu
Ačkoli USA a jejich spojenci byli štědří ve svých vojenských dodávkách na Ukrajinu, zbylo jen velmi málo ze zásob raket ATACMS, Storm Shadow a Scalp, které byly poskytnuty Kyjevu, poznamenal Leonkov.
„Dokonce ani dodávky proudových letounů F-16, které lze použít k odpalování raket Storm Shadow, tento trend nezvrátily. Počet startů se početně zmenšoval a nyní prakticky dosáhl nuly.“
Před eskalací ukrajinského konfliktu v únoru 2022 vlastnil Západ přes 3000 raket ATACMS (včetně všech jejich dostupných modifikací), odhaduje Leonkov. Se všemi raketami ATACMS, které byly od té doby v ukrajinském konfliktu spotřebovány nebo jednoduše vyřazeny z provozu kvůli jejich pokročilému stáří, se tento počet snížil na 1500 až 2000, vypočítává.
Západ také nemá dostatek raketometů
Nedostatek raket stranou, Ukrajina trpí také nedostatkem raketometů, poznamenává Leonkov.
Problém pramení ze skutečnosti, že Západ dodal velmi omezené množství zbraňových systémů schopných odpalovat ATAMCS – jako HIMARS, MLRS a MARS.
Mezitím ruské síly byly velmi účinné při sledování těchto zbraní pomocí protibateriových radarů a jejich ničení pomocí vlastních taktických raketových systémů.
Zdroj: Sputnik International
Pravidla diskuze
Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.
Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.
Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.
Veškeré URL odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem, čeho se video týká a o čem pojednává. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.
Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.
Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.
Kremeľ vyhlásil, že údery na Ukrajinu by sa mohli zopakovať
Podľa Putinovho hovorcu Dmitrija Peskova Rusko vyvíja „mechanizmy varovania civilného obyvateľstva Ukrajiny“ v prípade nových úderov takouto raketou.
Peskov uviedol, že včerajším odpálením rakety Orešnik pozdĺž rieky Dneper Rusko „demonštrovalo svoje schopnosti reagovať na akcie Západu“.
Potvrdil, že Moskva varovala USA pred odpálením. A tvrdí, že Rusko „by bolo radšej, keby Washington vzal do úvahy Putinove vyhlásenia, ktoré odzneli pred testom“ – že „neuvážené rozhodnutia Západu dodať rakety Ukrajine nemôžu zostať bez odozvy“.
Po odpálení nedošlo k žiadnym kontaktom so súčasnou americkou administratívou, dodal Peskov.
Potvrdil tiež vyjadrenia západných krajín, že raketa Orešnik nie je medzikontinentálna raketa (Ukrajina tvrdila opak).
https://www.hlavnespravy.sk/nove-varovanie-z-kremla/3724240
Po tom, čo Ruská federácia oznámila, že varovala Washington pred útokom raketou „Orešnik“ na ukrajinské mesto Dneper (a potvrdil to aj Pentagón), sa stredajšie zatvorenie veľvyslanectiev USA a niekoľkých ďalších krajín v Kyjeve javí v novom svetle Hoci Peskov uviedol, že Američania boli o odpálení varovaní len pol hodiny vopred, mnohé nasvedčuje tomu, že Washington mal informácie o plánovanom údere novým raketovým systémom, s ktorým si systémy protivzdušnej obrany nemusia vedieť poradiť, omnoho skôr. V skutočnosti to Pentagón povedal priamo a spresnil, že vopred boli varované aj ukrajinské orgány. zdroj hs.sk PS: Takže byl únik informací, protože USSA ambasáda v Kyjevu varovala asi 48 hodin dopředu…. *** Podle zdrojů přišlo o své funkce hned několik vysokých důstojníků v zóně SVO, včetně jednoho velitele a jednoho vrchního velitele, a také několik velitelů nižších hodností. Důvod – lži o úspěších na frontě, ke kterým…. nedošlo. Jinými slovy, radostně hlásili svým nadřízeným o dobytí osad, o porážce nepřátelské živé síly a techniky, pak se tyto informace proměnily v hlášení a souhrny, publikovaly se v oficiálních zdrojích a samozřejmě šly formou bravurních hlášení, která ve skutečnosti byla na oko ještě vyšší. A zde je přirozený výsledek – zbavení funkce a zatýkání. A dokonce i zesnulý zakladatel Wagnera, Jevgenij Prigožin, varoval před tím, abychom se zabývali profanacemi. A tak i nový ministr obrany Andrej Bělousov zdůraznil zásadu, že „lhát se… Číst vice »
Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek (21. listopadu) uvedl, že Moskva provedla útok hypersonickou balistickou raketou středního doletu na ukrajinské vojenské zařízení, a varoval západní země, že Rusko může zaútočit na vojenská zařízení kterékoli země, jejíž zbraně budou použity proti němu.
V reakci na to Rusko provedlo na Ukrajině bojové zkoušky svého hypersonického raketového systému „Orešník“, uvedl Putin.
„V reakci na použití amerických a britských zbraní dlouhého doletu provedly ruské ozbrojené síly 21. listopadu tohoto roku kombinovaný úder na jedno ze zařízení vojensko-průmyslového komplexu Ukrajiny,“ uvedl ruský prezident v překvapivém projevu vysílaném státní televizí.
„V bojových podmínkách byl mimo jiné testován jeden z nejnovějších ruských raketových systémů středního doletu. V tomto případě s balistickou střelou v bezjaderném hypersonickém zařízení.“ Zdroj: firstpost.com
Generálneho riaditeľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa hospitalizovali v nemocnici Samaritano Barra da Tijuca v druhom najväčšom brazílskom meste Rio de Janeiro.
***
Po rozhodnutí amerického prezidenta Joea Bidena, ktorý v nedeľu povolil Ukrajine ostreľovať Rusko americkými raketami, chce vystupňovať vojnu aj Brusel. Upozornil na to poslanec Európskeho parlamentu Milan Uhrík( Republika, v EP frakcia ESN) a uviedol : „Desí ma, kam to títo blázni chcú až dotiahnuť…“
„Rovnako som zdesený z toho. že najvyšší predstaviteľ Európskej únie pre zahraničnou politiku – Joseph Borell (podpredseda Európskej komisie a Vysoký predstaviteľ Európskej únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku )- verejne podporil a vyzval na zvýšenie dodávok zbraní pre Ukrajinu a tým de facto pochválil rozhodnutie Bidena, ktorý dovolil americkým raketám ostreľovať priamo ruské územie..,“ pokračoval europoslanec. Ešte stále súčasný prezident USA Joe Biden totiž v nedeľu povolil Ukrajine používať rakety spojencov NATO na útoky hlboko v ruskom území. zdroj hs.sk
Bloomberg: „Ukrajina vypálila 12 britských řízených střel Storm Shadow na cíle na ruské půdě“ 20.11.24
Rusko:
Ukrajina vypálila 12 britských střel s plochou dráhou letu Storm Shadow na cíle na ruské půdě, informovala dnes agentura Bloomberg s odvoláním na nejmenovaného činitele.
Masivní útok 12 raket, pravděpodobně britské výroby Storm Shadows, zasáhl ruský Kursk. Ruská protivzdušná obrana není schopna tuto palbu zastavit. Trosky na zemi podporují předpoklad, že byly použity Storm Shadows.
Britské vládní zdroje pro The Times naznačily, že USA údajně umožnily Ukrajině zaútočit na cíle v Ruské federaci raketami Storm Shadow.
V soukromé diskusi vysoce postavený britský vládní zdroj řekl, že „Starmerova pozice je jednoduchá: chce Ukrajině dovolit používat poskytnuté zbraně, jak to považuje za nezbytné pro svou sebeobranu.“ Británie v této otázce naléhala na USA několik měsíců, uvedly Times.
USA původně neschválily odpálení raket Storm Shadow – které využívají jejich technologii – k zasažení Ruska kvůli obavám z eskalace konfliktu.
Storm Shadow je střela krátkého doletu schopná zasáhnout strategické cíle hluboko za nepřátelskými liniemi, takže je zvláště vhodná pro údery na ruském území.
Má dosah až 250–500 kilometrů. zdroj
_____
Jedna střela stojí 3,2 miliony US$ a jejím jediným posláním je ničit ještě větší hodnoty. Ukrajinci tedy jediným útokem spálili na své straně 51 miliónů dolarů. Má to smysl? Co všechno by se dalo za ty peníze pořídit? Poznámka editora zvedavec.org.
Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena umožní Ukrajine používať nášľapné míny dodané USA, aby jej pomohla spomaliť postup Ruska vo vojne. Oznámil to v stredu americký minister obrany Lloyd Austin.
Nějak mě to připomíná serii Sedmá rota:
Kam se poděla sedmá rota? (1973) mirabelka volá šípek
https://www.youtube.com/watch?v=KGjlvmz_adk
PRÁVĚ TEĎ: AMERICKÁ AMBASÁDA V KYJEVĚ VARUJE PŘED HROZÍCÍM LETECKÝM ÚTOKEM Americká ambasáda v Kyjevě byla uzavřena okamžitě poté, co dnes obdržela „konkrétní informace“ o možném významném leteckém útoku. Všem zaměstnancům velvyslanectví bylo nařízeno, aby se ukryli na místě.
len aby si ten útok neurobili sami, keď rusom sa moc nechce
Prvý komentár Ruska k fámam, že Rusko pripravuje masívny úder na Ukrajinu.
Šéf výboru pre obranu ruskej Štátnej dumy povedal, že „úder bude nečakaný, nech si sedia vo svojich dierach a boja sa“, a dnešné správy západných veľvyslanectiev označil za „hyenizmus“ a „eskaláciu“. hlavnespravy.sk/nazivo
Jde o to zlikvidovat ty jejich hadí doupata. Myslím si, že kindžal to jistí, to bude na „první dobrou“.