…..příliš silné kafé pro všechny zúčastněné…..

VIDEO: Norské úřady nařídily sundat kříže, uprchlíci přicházejí! Norové se začali bouřit a vláda couvla. Ale žába se už přesto vaří! [CZ Titulky]

15:54

Převzato z následujících stránek.

Hejna kobylek, která zaplavila Evropu, mají poslední dohru i v Norsku. Tamní úřady nařídily církevním kongregacím, aby před příchodem dalších vln migrantů odstranily z budov veškerou náboženskou výzdobu, kříže a svaté obrázky s Ježíšem Kristem, aby se azylanti necítili po příjezdu uraženi. Mnoho církevních organizací uposlechlo a začalo odstrojovat celé kostely, sundavat výzdobu, odstraňovat kříže, zakrývat fresky a malby, aby bylo vše nachystáno na nové obyvatele.

Několik církevních organizaci tento krok však odmítlo a na sociálních sítích se spustila kampaň, která nakonec donutila norskou vládu couvnout. Nově tedy není povinné odstraňování výzdob a křížů, ale je to pouze doporučené. Nadále však platí zákaz křesťanských bohoslužeb v těchto objektech po celou dobu, kdy tam budou uprchlíci ubytováni.

Ve výše připojeném videu, které jsem přeložil do češtiny, je i rozhovor s představitelem kongregace, který odstranění výzdoby odmítl. V jeho rozhovoru je však mluvnický omyl a netuším, jestli jde o jeho přeřeknutí nebo Freudovský syndrom. Mluví totiž ve smyslu o tom, že imigranti by si měli uvědomit, že když přijdou do nového místa, měli by přijmout pravidla. Dotyčný představitel ve videu ale hovoří o Norech jako o „guestech“, tzn. o hostech, kteří by měli přijmout pravidla těch nově příchozích. Upozorňuji na to, pokud byste si v titulkách tohoto všimli. Televize RT rozhovor s ním sestříhala, takže jde možná jen o vypadnutí smyslu v kontextu, anebo jenom prostě pán zaměnil „guest“ za „host“, nicméně ta jeho věta z anglického pohledu dává jiný smysl, než v jakém kontextu pán mluví.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.