Začátkem prosince 2020 se objevily dva monolity i v Belgii. První se našel na bramborovém poli v severní Belgii. Není jasné, kdo umístil zářivý obelisk uprostřed zabláceného pole v Baasrode, ve městě Dendermonde. Událost v úterý 8.12.2020 podnítila zájem místních a média informovala o „užaslých reakcích“ kolemjdoucích, kteří na něj narazili.

Rozšířily se také spekulace, zda má monolit, postavený uprostřed vlámského pole, něco společného s podobnými nálezy, které jsou hlášeny ze vzdálených míst po celém světě.

 

Po počáteční vlně úžasu a spekulací se přihlásil anonymní umělecký kolektiv, který si nárokoval vlastnictví utahského monolitu, který se našel jako první. Vroubkovaný povrch na křehce vypadajícím monolitu v Baasrode však ani přesto nepřestal podněcovat fascinaci místních.
Mnoho lidí na sociálních sítích sdílí zprávy a nabízejí svůj pohled na původ objektu, s občasnými vtipy o „podivnosti letošních vánočních stromků.“

První monolit objevený v Belgii (Baasrode)

Místní média poznamenala, že přítomnost několika stop a hřebíků, které drží panely pohromadě, ukazuje na to, že třpytivý pilíř v Baasrode je určitě dílo člověka. Monolit na místě vydržel jeden den a stejně jako všechny ostatní, také on přes noc zmizel.

Pokračování článku: Po celém světě se objevují záhadné monolity 2. díl: Belgie, Británie, Německo, Španělsko

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.