Sedm stop vysoký monolit se záhadně objevil o víkendu 5.-6.12.2020 v parku Canyon Country (Santa Clarita USA), ale záhadně zmizel za jeden den, jak už to mají monolity ve zvyku.
Místní rezident Dave řekl médiím, že mu o monolitu v sobotu večer poslal smsku kamarád s tvrzením, že je umístěn v Canyon Country parku.

Následující den se tam Dave vydal a uviděl ho těsně vedle pěší stezky. Řekl, že se mu monolit zdál „poněkud zlověstný“. Asi za půl hodiny se kolem monolitu shromáždilo dalších 50 nebo 60 lidí, kteří ho fotografovali.


,,Některé děti váhaly a nechtěly se k tomu přiblížit. Jiné plakaly, když na ně rodiče naléhali, aby šli k tomu,” řekl Dave. ,,Byl to opravdu zážitek,” dodal.
Dave si myslí, že je tento monolit napodobenina ostatních. Řekl, že to mělo zabudované LED osvětlení, které ho v noci osvěcovalo (na fotkách ale nic takového není vidět).

Monolit byl odstraněn a nahrazen skálou se záhadnou zprávou, uvedla mluvčí města Santa Clarita Carrie Lujan. Zpráva zní: „Býval tu monolit … nyní je tu jen skála jménem Ben.“

Pokračování článku: Po celém světě se objevují záhadné monolity 4.díl: Santa Clarita, Mexiko, Česká republika

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.