Na základě hustoty obyvatel na kilometr čtvereční vypočítal Brusel kolik migrantů mohou absorbovat jednotlivé země. Podle toho Německa může přijmout dalších 192 milionů, takže celková populace by mohla vzrůst na 274 milionů.

Podle studie EU by mohla Česká republika k dnešnímu stavu 10,6 milionů obyvatel absorbovat ještě 58 milionů migrantů na celkový počet 68 milionů obyvatel.

Brusel již v roce 2009 dospěl ve Studii EU k závěru, že jednotlivé státy mohou absorbovat výrazně více migrantů než dříve.

[wp_ad_camp_2]

 

Ve studii bylo vypočítáno, kolik migrantů navíc mohou absorbovat jednotlivé země EU. Studie je neformálně nazvaná „Studie o proveditelnosti přemístění žadatelů o mezinárodní ochranu“.

Na základě počtu obyvatel na čtvereční metr zpráva přichází k překvapivému závěru: Německo by proto mohlo vzít ještě 192 milionů lidí. Rakousko přes 60 milionů a Švédsko dokonce přes 400 milionů.

Brusel také vidí potenciál ve Španělsku: V současné době má země okolo 44 milionů obyvatel. Vzhledem k tomu, že je to velmi rozsáhlá země, mohlo by zde žít až 460 milionů lidí.

Pokud bude tento dokument někdy implementován, nezbyde z dnešní Evropy nic. Podle novinářky Evy Hermanové působí tato Studie jako „ledoborec“ ke globálnímu paktu OSN o migraci, který má být podepsán v prosinci 2018 v marockém Marrákeši.

Celkově tato zpráva dospěla k závěru, že v EU, kde žije v současné době přibližně 500 milionů lidí, je prostor pro 3,8 miliardy lidí.

zdroj: 9

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.