[wp_ad_camp_1]

Milí čtenáři, přináším vám zkušenost čtenářky Veroniky, která mě dost zaujala svými trefnými zážitky ohledně všelijakých guru a sekt. Na nabídku jestli by se nechtěla na toto téma více rozepsat protože v diskuzi to zapadne, reagovala sepsáním následujícího článku, který mi doslova vyrazil dech. Obsahuje obrovské množství pravdy a i když je pro mnoho lidí nepohodlná, rozhodně se vyplatí tato fakta vzít v úvahu a přistupovat k moderní esoterice opatrněji.
Pokud i vy máte na srdci přínosnou zkušenost o kterou byste se rádi podělili s ostatními, můžete mi ji také poslat, ráda dám prostor každému, kdo má lidem co říci.

[wp_ad_camp_1]

POHÁDKA HRŮZY – aneb EZOTERICKÉ PŘÍŠERY v naší krásné zemi
Vážení přátelé.
Předem Vás chci upozornit, že cílem následujícího textu není urážet něčí víru, odsuzovat léčitelské metody a házet všechny duchovnem se zabývající jedince do jednoho pytle. Jde pouze o mé subjektivní zážitky na poli české ezoterické scény, kterou jsem měla možnost vidět z jiného úhlu pohledu, než je běžně dostupné. Některé pasáže se vám mohou jevit jako bizardní, přehnané, či odporné. Mohu vás však ujistit, že vše, co si v tomto článku přečtete, se skutečně stalo (a děje se bohužel běžně). Jen je o tom na veřejné „duchovní scéně“ v podstatě zakázáno mluvit…
Mějte prosím na paměti, že v době cca 12let zpátky, kde začala má ezo pouť, neexistoval takový rozsah informací na internetu, kde si člověk všechno vygooglí, takže mnohé teď už profláknuté praktiky musel člověk zakusit naživo, aby pochopil, o co vůbec jde. V textu jsou záměrně vynechána jména aktérů i organizací, které jsem vybrala do tohoto článku jako odstrašujcí příklady.

[wp_ad_camp_1]

ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ
Tak tedy: Můj prapodivný příběh začal, když mi bylo zhruba 15let. Coby nezkušená (a nezkažená:-) dívka, milující nadpřirozené jevy, jsem se pustila do vykládání karet (pouze jako nevýdělečný koníček). Skvělé výsledky brzy ukázaly, že mám v této oblasti BOHUŽEL nadprůměrný talent a pověst o mé mini-poradně se rozkřikla rychlostí blesku. Přes můj nízký věk mě začali žádat o radu cizí lidé všech věkových kategorií. Na tom by nebylo nic až tak divného, kdyby se mezi mými klienty postupně neobjevili PROFESIONÁLNÍ TERAPEUTI. A právě tito lidé mě přivedli (nepřipravenou a naivní) do světa KOMERČNÍ ezoteriky, mezi své kolegy, také do komunit „duchovních hledačů a zasvěcenců.“ :-D
Když vás totiž terapeut vezme do svého světa, poznáte realitu z pohledu těch, kteří „duchovní pravidla tvoří“, ne těch kdo ty pravidla pak slepě dodržují. Naivně jsem se těšila a doufala, že zkušení psychici a léčitelé mne mnohému naučí a předají cenná životní moudra. A NAUČILI! Ukázali mi svět, kde je navenek všechno čisté a svaté – a uvnitř prohnilé a zkažené – penězi, sexem, komplexem velikášství a nejrůznějšími obsesemi!

POKRAČOVÁNÍ ZDE: ALUŠKA.ORG – POHÁDKA HRŮZY – aneb EZOTERICKÉ PŘÍŠERY v naší krásné zemi / Doporučuji

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.