Migranti by sa lepšie integrovali, keby mohli asistovať v riadení Európy, tvrdí politický portál Politico

 

[wp_ad_camp_2]

 

Politico na svojej webstránke uvádza:

„Od vrchodu migračnej krízy, ktorá zasiahla Európu v lete  2005, narástol záujem o vyhľadávanie spôsobov, ako zlepšiť integráciu migrantov na trhu práce. Od technických a telekomunikačných spoločností ako Siemens a Telekom, až po medzinárodné obchodné siete ako IKEA, malý avšak narastajúci počet firiem adaptuje do svojich existujúcich tréningových programov jazykové kurzy a integračné balíčky prispôsobené pre migrantov.

Tieto sociálne inovácie sa však nachádzajú zriedkavo na miestach, kde by mohli byť najviac očakávané – v budovách vlád a medzinárodných organizácii a inštitúcií pracujúcich v oblastiach azylu a medzinárodnej ochrany.

UNHCR napríklad ponúka niekoľko neplatených šesťmesačných stáží. Tieto ponuky sú propagované ako možnosť pre študentov, ako pomôcť utečencom, ale neuprednostňuje prihlášky utečencov.

Európska komisia je zameraná na úspešnú integráciu utečencov, avšak pre ich integráciu vrámci svojho vlastného priestoru ponúka iba zopár možností.

Aby sa stali tieto programy viac otvorené pre utečencov, chcelo by to trochu viac dodatočnej snahy, avšak vyslali by dôležitý signál, že sú utečenci vítaní.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Z dlhodobého hľadiska je dôležité, aby najmocnejšie európske inštitúcie odrážali realitu rôznych kultúr v Európe a zabezpečili, že málo-reprezentované pohľady príchodzích sú zahrnuté do politík, ktoré usmerňujú životy všetkých obyvateľov žijúcich v rámci EU.

Stačia malé vylepšenia, ktoré by urobili tréningové programy „viac pripravené na utečencov“, a to by vyslalo odkaz o inkluzívnej Európe v čase, keď je to najviac potrebné.“

Viktória Dandarová

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.