Prosazuji zákon, aby bylo v České republice trestné také šíření ideologie, která hlásá veřejnou nenávist k druhým lidem a potlačování lidských práv a svobod. V současnosti český zákon totiž postihuje pouze propagaci takového hnutí, nikoliv samotnou ideologii.

Tento návrh zákona našeho hnutí SPD bude zítra projednávat vláda a již tento týden k našemu návrhu zaujala klíčová ministerstva zcela nepochopitelně negativní stanoviska. Chápu, je před volbami, proto nechce ministr vnitra Chovanec z ČSSD, ministr spravedlnosti Pelikán z hnutí ANO a ministr Herman z KDU-ČSL náš návrh podpořit. Politikaří se na nejvyšší míru. Přitom se tady jedná o akutní ohrožení bezpečnosti českých občanů.

A soudní proces s muslimským extremistou a předsedou Muslimské obce v Praze Vladimírem Sáňkou, který proběhl v září loňského roku, nám dává v plné míře za pravdu, že stávající český zákon má formální mezeru, jelikož postihuje pouze propagaci konkrétního hnutí, které hlásá potlačování svobod, ale nikoli samu ideologii, která nenávist a likvidaci lidských práv představuje a propaguje.

Soudce osvobozující rozsudek vůči Vladimíru Sáňkovi odůvodnil tím, že, cituji „Soud dospěl k závěru, že salafismus jako takový představuje ideologii, nikoli konkrétní hnutí, a že předmětná kniha nepropaguje žádné hnutí, pouze salafistickou ideologii“. Konec citátu.

Takže jediný důvod, proč muslimského extremistu soud osvobozuje, je fakt, že nepropagoval hnutí, ale ideologii.

Šířením islámského extremismu v podání knihy předního teoretika salafismu Bilala Philipse se druhý nejvlivnější český muslim Sáňka nedopustil trestného činu jen díky tomu, že propagoval salafistické myšlenky a ne hnutí. To je skutečně jako v Kocourkově.

A podívejme se tedy konkrétně na to, co tento český muslim v České republice propagoval. V tomto konkrétním případě se obviněný Sáňka podílel na redakci a vydání knihy s názvem, „Základy tauhídu – Islámský koncept Boha“, která podle českého odborníka a soudního znalce Pavla Ťupka, cituji: „Vysloveně vybízí k nenávisti vůči neislámským vládám, což je doktrína, kterou právě šíří radikální islám. Tato kniha, Základy tauhídu, je v podstatě dokladem knihy o jedinečnosti boží, která sloužila jako takový učební text pro wahhábitské hnutí, které bylo velmi radikální“. Konec citátu.

Autorem knihy je Bilal Philips, kanadsko-jamajský konvertita k islámu, který byl v Německu, Anglii, Austrálii a Keni uznán vinným z šíření islámského extremismu, pročež mu byl do těchto zemí zakázán vstup.

Jako prostředek pro napravení zločinců propaguje Philips mrzačení odsouzenců. Mezi další kontroverzní názory Philipse patří tvrzení, že podle islámského práva šaría není znásilněním, jestliže manžel vykoná sex s manželkou za pomoci fyzického násilí. Philips obhajuje islámské právo šaría v oblastech fyzických trestů (bičování, kamenování, utínání rukou a nohou a podobně), podporuje manželství s nedospělými dívkami (pod 15 let věku), které považuje za legitimní po vzoru zakladatele islámu Mohameda. Philips také přikazuje věřícím neislámské vlády nenávidět.

V závěru knihy Philips vysvětluje jednu ze zákonitostí islámského práva šaría, a tím je nerovnoprávnost nevěřících s muslimy před Alláhem a jeho zákony, cituji:„Obnáší to i skupinový závazek, že zavedeme Alláhovy zákony všude na zemi. A proto jsou věřící v Alláhových očích vysoko nadřazeni nevěřícím, protože přijímají své odpovědnosti.“ Konec citátu.

Podle mého názoru a názoru našeho hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) by měl zákon zcela jednoznačně říkat, co zákonodárce a společnost chce – a to zamezit společensky nebezpečné veřejné propagaci nenávisti, popírání lidských práv.

Mnou navržená úprava zákona nijak neomezuje jakoukoli lidskou víru a to ani tu společensky negativní – pouze omezuje veřejné šíření a propagování takové víry, která ohrožuje svobody ostatních. Přesto ministři Sobotkovy, Babišovy a Bělobrádkovy vlády náš návrh zákona odmítají.

 

Převzato z fb stránky Tomio Okamura – SPD. 

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.