…..vstupem do zločinecké NA TO si ani Poláci neuvědomili co dělají a do čeho vstupují. Může právě zde být zahájena WWIII, o kterou se tak jamíci celou dobu snaží. Byla ustanovena na konzilu v roce 2003 Kardinálem JUDASE, GLOBÁLNÍM PREDIKTOREM, který poslední měsíce hodně tlačí na pilu…..

10:27

Korwin-Mikke: Polský Majdan se blíží, finance jsou už připravené. Tohle je čeká a nemine….

[wp_ad_camp_1]

Napsal Svět kolem nás

Polská premiérka Beata Szydło oznámila před několika dny, že nebude publikovat výrok Ústavního soudu o novele zákona o Ústavním soudu.

To znamená, že ústavní krize v Polsku se nebezpečně prodlužuje. Janusz Korwin-Mikke, polský europoslanec.

O víkendu polské občanské sdružení, které bylo založeno v listopadu 2015, Výbor na obranu demokracie KOD společně s dalšími zástupci opozice uspořádalo několik protestů proti porušování ústavy. Podle europoslance Janusze Korwin-Mikka by naopak měla vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) obhajovat demokracii, platí zde pravidlo většiny. „KOD a opozice vystupují jako obránci práva a ne demokracie. Naopak PiS vzhledem ke své většině prosazuje své názory a to je demokracie. Takže PiS je obráncem demokracie a ne KOD,“ objasnil svůj názor europoslanec.

„Co nám hrozí?“ pokračoval na tiskové konferenci Janusz Korwin-Mikke,“ ve skutečnosti je zde velká skupina ovlivněných lidí. Asi polovina národa není ochotná přijmout reformy, které prosazuje PiS. Nyní je zde formální záminka nezveřejnění výroku Ústavního soudu. A tady nám hrozí, až přijde jarní oteplení, že KOD nebo podobná opozice zabere ve Varšavě nějaké náměstí a udělá nám polský Majdan s cílem svrhnout vládu, mají silnou podporu ze zahraničí.“

Korwin-Mikke: Zahraniční politika Kaczynského strany vede k válce

„Mezinárodní situace Polska není dobrá. Strana Právo a spravedlnost napadla nejen Německo a Rusko, opakující se chyby z polské sanace, kromě toho je nyní dokonce ve sporu s Amerikou. Nejvyšší americký soud je jistým způsobem svatá instituce a nejde, aby kdejaký politik popsal návštěvu Nejvyššího soudu jako setkání u kávy,“ řekl europoslanec Janusz Korwin-Mikke.

Politik dále zdůraznil, že existují síly, které chtějí poškodit Polsko. Jsou připravené financovat polský Majdan. Hrozba jarního Majdanu skutečně existuje.

„Nicméně,“ jak dodal Janusz Korwin-Mikke, „v rámci PiS je část lidí, kteří mají smysl pro běžné právo a chtějí zveřejnit nález Ústavního soudu. I když soud ve své současné podobě je vlastně špatná instituce, to je pravda.“

Zdroj: pz.cz

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.